А за хлебарките????

  • 7 232
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • България
  • Мнения: 3 617
Всеки момент очакваме нашето бебенце, а напоследък все по-често забелязвам в апартамента да се разкарва по някоя гадна хлебарка. Преди не са ме впечатлявали толкова , но сега като знам , че съвсем скоро ще се появи бебчето и издивявам, преследвам ги като луда   #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire . Моля ви кажете ми как да ги прогоня, какъв препарат да взема, който няма да навреди на бебето

# 1
Пръскай с Райд и сложи лентички по шаквовете 

# 2
  • Мнения: 779
И при мен е същото положение .. ooooh!казвам ти няма спасение..опитала съм всичко не се махат мръсните гадини!!И кубчета и лентички и райд и какво ли не...  Вече се чудим с мъжа ми какво да направим Thinking,така че и мен ме вълнува темата...Помагайте...

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ей тва е много ефикасно: Globol е името, мисля че е немско. Представлява паста в тубичка. Опаковката е зелена на цвят, цената е около 8 лв. Вкъщи имаше гадове с извънземни размери, но ги прогони.
Още едно: Биокил (Израелско, до колкото се сещам). Това е разтвор в шише с пулверизатор. Също е мн. добро за всякакви летящи и пълзящи. Дано го намериш, че май нещо спрели вноса.

# 4
  • Мнения: 3 205
Изнеси се някъде - примерно у майка ти за няколко дни и викнете ХЕИ да напръска срещу хлебарки.

# 5
  • Мнения: 804
Аз се справих на 100 % с хлебарките (поне за сега). Купувате Райд, но задължително пяна (флакона е с тънък жълт накрайник). Според големината на апартамента вземете 1 или 2 броя. И сега идва най - "забавното": ВИЕ сте бременни или имате малки деца вкъщи, затова докато трае всичко трябва да се изнесете.
Ако хлебарките Ви са от големите - това е супер, значи ще ги разкарате с който и да е препарат по магазините, но ако имате от малките нашественици, тогава прочетете написанато по-долу.
Най-важно е да вземете под внимание факта, че хлебарките снасят яйцата си най-често под/над/около хартия. В кухненския шкаф всичко трябва да е в пластмасови кутии - никакви свободно мотаещи се ппликове със захар, спагети, сол и т.н. Никакви листове, вестници и други в шкафовете с дрехи (повечето хора си постилат хартия преди да подредят дрехите). Ако някъде в жилището имате картонени кутии, или ги махнете или ги напръскайте обилно. Ако имате балатум почистете под него и напръскайте мнооого добре преди пак да го сложите. Под всеки шкаф, електроуред и т.н. е рай за гадовете - пръскате като за последно. Ако между шкафовете и тавана имате цепнатинка в която можете да проврете накрайника на флакона повтаряте процедурата. Ако имате секция с книги (кой няма?) я напръскайте обилно. Ако на стената Ви виси календар - ТЕ са там, дори да не ги виждате в момента. Трябва да се напръска във всеки шкаф на всеки рафт - иначе нищо не сте направили. После преди да използвате чиния, вилица и т.н. ги измивате разбира се.
С две думи трябва да се напръска навсякъде и да се отстранят нещата в който ТЕ снасят. Дори отворения пакет салфетки е опасен.
Сигурно вече сте твърдо убедени, че съм луда, а хлебарките са непреодолима част от жилищната фауна, НО АЗ УСПЯХ (засега за 9 месеца). Резултата от всичко това вкъщи беше, че натрових себе си (тогава не бях бременна) и мъжа ми. А когато исках клечка за зъби се борех с пластмасовия капак на кутийката в която стоят. И куп други дреболии, но с ръка на сърцето Ви казвам, че си струваше всяко неудобство.
И накрая сама да спомена, че процедурата описана по-горе се повтаря след 14-20 дни.
Е, ако кажа, че ми беше приятно да ми падат по главата и да ме налазват докато пръсках  Sick ще Ви излъжа, но точно това се случва когато започнете да пръскате навсякъде, във всички стаи - ТЕ се побъркват.
Та,ако намерите кой да Ви извърши процедурата действайте и УСПЕХ.

# 6
  • Мнения: 1 183
Пръскай с Райд и сложи лентички по шаквовете 
Peace

# 7
  • Мнения: 2 197
Aз викам фирма, която напръсква срещу всякакви насекоми (през лятото действа и срещу комарите). Ефекта е 6 месеца. води се безвредно за деца и домашни любимци. Аз пръскам 2 пъти в годината. Във въпросния ден се изнасяме с бебето и ги оставяме да пръскат. Като се върнем даже не се усеща миризмата. Това в сравнение с Райд-а е основното преимущество. А ефект наистина има - ние сме в стара кооперация на първия етаж и не е истина какви пълчища хлебарки имаше преди да започна да пръскам. И струва 15 лева.

# 8
  • Мнения: 804
boto, моля те ако са ти подръка пусни координатите на тази фирма, защото спомената по-горе процедура с Райд е неприложима в момента, а ако се появят пак ще изпадна в шок. Crazy

# 9
  • Мнения: 779
ей,boto ,кажи коя е тази фирма ..моля те и дали имат клон ж Пловдив?

# 10
  • Мнения: 497
Моля те бото дай координатите или телефон.
Ох дали ще има такава фирма и в Русе newsm78

# 11
  • Мнения: 3 205
ХЕИ вършат същата работа като споменатата фирма. А иначе даже и в съответния град да няма клон на фирмата, все ще има някоя, която да върши същата услуга. Вижте обявите във вестниците.

# 12
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Аз живея в Студентски град- рая за всяка хлебарка. Вече почти от година не съм виждала нито една. И всичко това благодарение на Frontline- препарат против бълхи (може би сте му виждали рекламата по телевизията). Преди това пробвахме какво ли не- Райд, Глобол, Халек... даже фирмите за борба с вредителите не помогнаха- те прииждат от комшиите. Разхождат се по терасите, по тръбите... Моя приятелка ми каза за Frontline. Цената му е около 14лв за една малка пипетка. Безвреден е за деца и домашни любимци. Разтваря се в 1-1.5л вода и се напръсква около шкафовете, вратите, отдушниците и т.н. Действа безотказно. В нашия вход сме три семейства, който се отървахме тотално от гадните гадинки. Е, съветвам те да си подготвиш и флакон Райд за всеки случай- ако откриеш някъде гнездо да ги напръскаш за да умрат. На мен една пипета Frontline, разтворена в литър вода (в бутилка от препарат за прозорци) ми стигна да напръскам апартамент 48кв.м. и ми остана почти половината. До сега (за една година) съм купувала веднъж и още си имам. Профилактично пръскам входната врата, тази на терасата и около отдушниците. Не съм усетила да мирише, но може да напръскате преди да излезеш на разходка и после всичко ще е наред. Дано да съм ви била полезна!

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Аз живея в Студентски град- рая за всяка хлебарка. Вече почти от година не съм виждала нито една. И всичко това благодарение на Frontline- препарат против бълхи (може би сте му виждали рекламата по телевизията). Преди това пробвахме какво ли не- Райд, Глобол, Халек... даже фирмите за борба с вредителите не помогнаха- те прииждат от комшиите. Разхождат се по терасите, по тръбите... Моя приятелка ми каза за Frontline. Цената му е около 14лв за една малка пипетка. Безвреден е за деца и домашни любимци. Разтваря се в 1-1.5л вода и се напръсква около шкафовете, вратите, отдушниците и т.н. Действа безотказно. В нашия вход сме три семейства, който се отървахме тотално от гадните гадинки. Е, съветвам те да си подготвиш и флакон Райд за всеки случай- ако откриеш някъде гнездо да ги напръскаш за да умрат. На мен една пипета Frontline, разтворена в литър вода (в бутилка от препарат за прозорци) ми стигна да напръскам апартамент 48кв.м. и ми остана почти половината. До сега (за една година) съм купувала веднъж и още си имам. Профилактично пръскам входната врата, тази на терасата и около отдушниците. Не съм усетила да мирише, но може да напръскате преди да излезеш на разходка и после всичко ще е наред. Дано да съм ви била полезна!

А откъде купи този препарат?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз си викам фирма. Всякакви гадини изчезнаха. А и след 1 седмица можеш да си измиеш навсякъде. Гаранцията е, че 6 месеца няма да имаш никакви "домашни любимци".

# 15
  • Мнения: 300
irka_s този Frontline препарата за защита на домашните животни от бълхи и кърлежи  ли е?  newsm78  Досега не бях чувала че може да се използва за борба с хлебарките.

# 16
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Ние също викаме фирма. Изтребва всички гадини до крак и после около 6-9 мес. не се появяват въобще. Препарата действа само срещу безкръвни,така че е безвреден за децата и дом.любимци. Просто ще си направите една дълга разходка или ще погостувате 3-4 часа на някой-и готово.
За гарсониера ни взимат 10 лв.

# 17
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Да, Frontline е препарат против бълхи и кърлежи. И аз се учудих в началото като ми казаха, но наистина ги прокуди трайно. Даже сега съм спокойна и за котката  Laughing.  А при нас с фирма не се получи- изчезнаха само за 2-3 месеца. Продава се във ветеринарните аптеки и магазините за животни.

# 18
  • Мнения: 617
има един препарат мисля, че беше "халек" на прах, жълто пласмасово шишенче,

# 19
  • Мнения: 186

 Бях пуснала тема за хлебарките тук преди месец. Детето ми и аз имахме обриви от тези гадини и след много четене в интернет опитах с Регент 800 - вече 1 седмица намирам умрели хлебарки навсякъде и мисля че това е препарата.....пробвала съм всичко преди това!

Общи условия

Активация на акаунт