Пералня каква?

  • 7 789
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 063
Ще си купувам пералня – искам качествена и безшумна…
Няма ограничение в цената.
Миналата година детенце на моя приятелка ми счупи програматора на моята Siemens, от която страшно бях доволна.  Е, пералнята от днес не работи и техник ми обясни накратко положението,  а  то  е:  Candy, LG, Samsung и в никаквъв случай Gorenje.
Миналата година техникът (за програматора) ми препоръча само Gorenje (и двамата техници са от един и същи сервиз, ама все тая).
(Много хубави неща прочетох дотук за Zanussi, AEG и Miele).
И искаше ми се пералня със сушилня  в едно,  знам  че не бива, но нямам място.
Така, че питам за тия две неща – пералня и пералня със сушилня.
Кажете и вие? Препоръчайте ми модел, фирма, трябва в петък или събота да стане покупката.

# 1
  • Мнения: 451
Нашата е Samsung Silver Nano и съм много доволна. Безшумна е и въобще си е супер, а сега гледам, че и цените са паднали.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Щом няма ограничение за цената- взимай Miele !

# 3
  • Мнения: 2 591
нашата е whirlpool, но май е доста шумничка!

а за Канди съм чувала доста не ласкави неща  Peace
а Miele -то също мисля, че си заслужава Peace хайде и да се похвалиш!

# 4
  • Мнения: 6 958
Candy имаме ние и е страшна работа  Peace

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Candy имаме ние и е страшна работа  Peace
мдааа! Аз много си го харесвам моето Канди - и най-вече кратката 30-минутна програмка, за бебешките дрешки  Peace

# 6
  • Мнения: 230
Щом няма ограничение за цената- взимай Miele !

Изобщо не се замисляй щом нямащ ограничение в парите. Това си е МЕРЦЕДЕСА при бялата техника. Дори онзи ден един мой познат ме взе за съвет и още 2 мъжки ръце да качим една ново закупена такава в последствие. т.е. с 2 думи отидохме огледахме харесахме купихме качихме и монтирахме МИЕЛЕ. Спора беше м/у БМВ и Мерцедес, е избрахме по добрата "кола" разбира се. Като я пуснахме да пере се оказа, че се чува хладилник "ЗИЛ" в стаята от колкото самата пералня.
Това е моят съвет.
П.п. Ако не можете да си намерите Миеле си купете това Тук

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе хора, четете ли...  #Crazy
Жената казва с категорична сила, че не иска Канди, ЕЛДЖИ и Самсунг (бога ми, по-големи боклуци на пазара - НЯМА. Евалла Ив, че си го разбрала навреме  Hug) и вие пак и пак - вземи си ги  #2gunfire

Тъй, че Ив, добре си се ориентирала. Редът е този: АЕГ или Зануси (гледай къде е сделано АЕГ-то), Миеле или Кюперсбуш.... щом ще се изхвърляме  Laughing

К-Ъ-С-М-Е-Т!!!  Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

ТОВА в никакъв случай  Naughty

# 9
  • Мнения: 805
И аз съм за AEG и Miele.
В Бг най-добре втора ръка обаче. Да е сигурно, че е правена от тях за техният си пазар.

# 10
  • Мнения: 315
Аз съм с MIELE втора употреба вече 5 год и съм много доволна.В БГ продават и нови модели които са качествени и ти ги препоръчвам но мисля че цената беше към 2000 лв.

# 11
# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щото е с горно отваряне, Джулс.
И айде стига стиска кълки... отивай да раждаш  Laughing

# 13
  • Мнения: 6 029
Щото е с горно отваряне, Джулс.
И айде стига стиска кълки... отивай да раждаш  Laughing

ама стига бе - моята е с горно отваряне и винаги съм смятала, че е по-доброто решение...

отивам аз... ни ще да са ражда маймуната....

# 14
  • Мнения: 1 152
Скоро гледах новите AEG-та - разкошни са с една дума! Това е и моят избор!

# 15
  • Мнения: 1 950
И аз съм за AEG Peace. Имам я от 6 месеца само, но определено си заслужава.

# 16
  • Мнения: 1 063
Много ви благодаря, момичета!  bouquet
Много, много сте ми полезни! Hug
Сега като чета...,  а така се бях отчаяла...Бялата ми техника е по наследство (но не и апартамента, де) и никога не ми се е налагало да правя подобни покупки, а тепърва ще трябва.
В този ред ще се движа за сега АЕГ, Миеле (за която разбрах едва вчера от прочетено Blush) и Зануси.
Специални прегръдки на Шани (тайничко се надявах да се включи)!
Ще разглеждам моделите, когато купя ще пиша.
Miele къде да търся освен на тoзи сайт: http://mieleservis.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3 ?

# 17
  • Мнения: 46 429
Щото е с горно отваряне ...

Аз от 6 години съм с горно отваряне и се родих, повече няма и да погледна такава с долно  Stop миналата седмица бях при майка ми и половината дрехи изпаднаха, мнго съм се разглезила, забравила съм какво мъчение е да се вадят дрехи от пералня  Mr. Green
А моята е някаква неизвестна, поне аз не я бях чувала де "Иберна" (май сега Candy са ги взели, но не съм сигурна) и пу, пу, пере на пушка  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 230
Щото е с горно отваряне, Джулс.

ДА ама НЕ - казваше Петко Бочаров
Точно щото е с ГОРНО Crossing Arms отваряне, и  е на 2 оси и 2 лагера и износването на двигателя става по бавно.
Ади сега ти кажи що да не е с горно?? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 209
Много ви благодаря, момичета!  bouquet
Много, много сте ми полезни! Hug
Сега като чета...,  а така се бях отчаяла...Бялата ми техника е по наследство (но не и апартамента, де) и никога не ми се е налагало да правя подобни покупки, а тепърва ще трябва.
В този ред ще се движа за сега АЕГ, Миеле (за която разбрах едва вчера от прочетено Blush) и Зануси.
Специални прегръдки на Шани (тайничко се надявах да се включи)!
Ще разглеждам моделите, когато купя ще пиша.
Miele къде да търся освен на тoзи сайт: http://mieleservis.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3 ?
И аз също препоръчвам Miele, а магазина им се намира на бул. Цар Освободител и 6-ти септември (срещу червило).
Преди половин година базовият модел на марката струваше 2500лв., като имай предвид, че нищо не му липсва (откъм програми). Освен това най-много ми хареса барабана - като пчелна пита е! Страхотен!  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 46 429
... на 2 оси и 2 лагера и износването на двигателя става по бавно ...

Това не беше ли градска градска легенда, но Шани да каже, май е по нейната част  Flutter

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Какво значение има каква марка да ти е пералнята нали важното е да пере  Grinning
Забелязвам, че жените избират мъжете си по-бързо от печката, пералнята и хладилника.
Аз моята пералня си я купих за 5 мин само попитах пере ли - пере, колко е гаранцията  - 3 години  взимам я. Дали е с горно -долно, странично взъдушно и не знам си какво зареждане това все пак е една пералня  Grinning

# 22
  • Мнения: 6 029
бе не знам за оси и лагери, ама хлапето не хвърля вътре боклуци, вода не изтича, можеш да добавиш пране дори да е пълна с вода, по-лесно се вади прането и е по-тясна.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щото е с горно отваряне, Джулс.

ДА ама НЕ - казваше Петко Бочаров
Точно щото е с ГОРНО Crossing Arms отваряне, и  е на 2 оси и 2 лагера и износването на двигателя става по бавно.
Ади сега ти кажи що да не е с горно?? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

нали не се опитваш на краставичар краставици да продаваш?
Никол, ОГРОМНА заблуда и не знам градска ли е, селска ли е но че е легенда, така е.
За последен път го поствам:

Пералня с горно зареждане или с люк - това е въпроса.
повечето хора погрешно смятат, че пералните с горно зареждане са за предпочитане пред тези с люк поради следноте причини:

- по стабилни са, защото са на два лагера;
- заемат по-малко място;
- не вибрират;
- не могат да изпаднат дрехи по време на прането;
- перат по-добре;
- дефектират по-рядко.
Всъщност никое от тези твърдения не е вярно
Пералните с люк също са на два лагера, но са балнсирани от едната страна на барабана;
Заемат повече място, но върху тях може да се поставят предмети;
И с горно зареждане и с люк вибрациите зависят от количеството дрехи и стабилността на пералнята на самия под;
От пералните с горно зареждане изпадат често дрехи, след прането, когато ги изваждате;
Водата и препаратите перат на практика
Дефектите на пералните с горно завеждане не са по-рядки, и със сигурност са по-трудоемки и по-скъпи.

Мура, задоволен ли си?!  Thinking

П.П: Доводите ги пиша за последн път. ЗАКЛЕВАМ СЕ!!!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 063
Какво значение има каква марка да ти е пералнята нали важното е да пере  Grinning
Не е точно така. Вчера сутринта и друг майстор мой познат "я погледна". Исках  пак  да я "помъчи", защото всичко й си е наред, само програматора (който струвал 300 лв., но отказвам да инвестирам в нещо, което не се знае, ще бъде ли направено качествено, веднъж разчовъркат ли я, няма смисъл). Той ми каза, че на пазара ни всичко е менте. А на него му се доверявам. И ми препоръча АЕГ,  Кюперсбуш. Попитах за Миеле и той каза, ами да.

tinata, благодаря!Ще ги разгледам и тях и така.

# 25
  • София
  • Мнения: 310
И аз пак да си кажа, че съм за Зануси. Моята е нова на 1 година и няма проблем за сега, но на майка ми е вече на повече от 10 години, дали не станаха 12  Thinking и не е била на ремонт, а е свръх натоварена Simple Smile. Незнам коя е по-добре с горно зареждане или с люк. Моята е с горно зареждане, но аз исках такава защото е по-тясна, а трябваше да пасне на едно подходящо място в кухнята. А върху пералните с люк наистина можеш да си редиш каквото ти душа иска Simple Smile
Успех в избора  Peace

# 26
  • Мнения: 230

Мура, задоволен ли си?!  Thinking

П.П: Доводите ги пиша за последн път. ЗАКЛЕВАМ СЕ!!!  Peace

не съм доволен от това, което написа, но силно се съмнявам в себе си, че искам да споря с жена. дай да оставим мечовете на масата и спрем с препирните. аз съм на мнение ЗА горно  отваряне и толкова, няма да ми го промениш. и не ми стана ясно къде дяна втория лагер на пералните с ЛЮК

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... и не ми стана ясно къде дяна втория лагер на пералните с ЛЮК

което за хиляден път доказва, колко ГОЛЯМ ЛАИК си и моля те, спри да се изказваш неподготвен. Ставаш смешен и то пред много жени Wink

Поздрави на заралии  Flutter

# 28
  • Мнения: 46 429
...
От пералните с горно зареждане изпадат често дрехи, след прането, когато ги изваждате; ...

При мен обратното става, от люка като дръпна една, след нея излиза всичко Crazy на тази с горното никога не ми се е случвало  Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
И аз съм с  пералня с долно зареждане и като отворя вратичката дрехите падат, та не знам Шани що се изказваш неподготвена понякога честно. Ти си знаеш де щом те влече

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Деянче, нали не говориш сериозно?  Thinking Убедена съм, че е така... Щото те "познавам".
И дали да пиша повече се чудя...  Thinking
Тук не става дума да си отвориш люка и да ти паднат 2-3 парцала на пода... А да си отвориш капака на барабана и да си изтървеш прашките м/у казана и барабана примерно. Е, какво правим тогаз?
Ами ако не затвориш добре капака на барабана и той се отвори и задере горния... или остане отворената част в най-ниското...
Уф, аман...
Сприрам наистина  ooooh! че то тук много специалистКИ и 1 специалист имате за цвят, де.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 235

Тук не става дума да си отвориш люка и да ти паднат 2-3 парцала на пода... А да си отвориш капака на барабана и да си изтървеш прашките м/у казана и барабана примерно. Е, какво правим тогаз?

Ами така кажи де, аз разбрах, че докато се вадят дрехите от барабана
Ето сега като ми обясни те разбрах идеално та даже взех, че се съгласих с теб. да не повярва човек. А я кажи много гащи ли вадите изпрани, мръсни с пико ако  Laughing ?

# 32
  • Мнения: 46 429
... А да си отвориш капака на барабана и да си изтървеш прашките м/у казана и барабана примерно. Е, какво правим тогаз? ... Ами ако не затвориш добре капака на барабана и той се отвори и задере горния... или остане отворената част в най-ниското ...

Ъъъъ, това звучи гадно, ако моята беше такава, никога не бих ги защитила  Mr. Green не знаех, че има и такива, не съм надничала в други с горно  Blush при кои марки е това?

При моята всичко е плътно, няма от къде да се мушнат прашки или каквото и да е друго, даже да ги тъпча насила.

Капакът не е един, а са 2 вратички една с/у друга и застопоряват барабана.
Преди да се пусне пералнята се заключват, ако не се заключени, автоматично се връщат обратно и служат за ограничител, за не може да се превърти барабана.
Вратичките и горния капак нямат допирни точки, независимо дали са затворени или отворени, задиране не може да стане.
Отварянето става с известно услие, за да не може да се отвори случайно.

Заплес съм и ми се е случвало да не заключа вратичките,само малко позамириса на кабел Whistling изкара си цялата програма, барабанът така и не беше успял да се превърти.

# 33
  • Мнения: 2 567
Аз съм за Зануси. Моята е такава и вече не е първа младост, но до сега не и се е налагал ремонт и не се чува като пере. Внесена е от Англия(ако това има значение). Често пъти се изкушавам по новите, засукани перални, но сърце не ми дава да се разделя с нея.
Ако реша нова да взема, пак ще е Зануси.
Майка ми си купи наскоро Whirlpool. Такъв шум вдига, че имам чувството, че ще експлодира.

# 34
  • Мнения: 142
За мен пералнята е GORENJE. Имам такава вече 6 години и до сега не съм имала никакви проблеми.

# 35
  • Мнения: 13 171
Аз съм с whirlpool и хич не съм доволна. Смятаме да купим нова /не, че тази е стара, ама .../, но да е свястна и ще следя темата.

# 36
  • Мнения: 19 340
Момичета, аз от днес ще съм с Горение. Старата пералня /впрочем на 6-7 тод/, което например за майка ми си е съвсем нова... протече - казанът се бил пробил според техника и не можело нищо да се направи. Ходих, питах, направо се побърках, и понеже вече 2 седмици НЯМАМ пералня, което съм сигурна всяка една от вас знае какво означава, ми писна и се реших на Горение. Моите родители си купиха тази марка по същото време, когато аз си купих моето негодно вече Конелиано и не са имали никакви проблеми от тогава. Само ще споделя че по съвет на техник трябвало да се търси пералня с иноксов казан, защото разните там карбоплекси издържали три-четири години и трябвало да се сменя пералнята. Не съм сигурна дали е така, обаче искрено се надявам покупката ми да е успешна, защото вече не издържам. Стискайте палци днес да ми я монтират и да не урочасам нещо нещата, защото яко пране съм й приготвила на моята!!!

# 37
  • Мнения: 363
Здравейте и от мен!
И аз стоя пред голяма дилема за марката пералня -Фагор или Канди,говоря за пералня за вграждане.
Моля ви помагайте,че до няколко дни трябва да съм решила #Crazy

# 38
  • Мнения: 46 429

Има точно такава тема, дано ти помогне  Peace

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте и от мен!
И аз стоя пред голяма дилема за марката пералня -Фагор или Канди,...

Щом си варненка, при всички случай ФАГОР  Peace
Ето защо: http://www.business.bg/cgi-bin/page.cgi?page=firm&id=1524&branch=614

Никол, нещо се опитваш да ме "светкаш" по моята дисциплина ли?!  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 46 429
... Никол, нещо се опитваш да ме "светкаш" по моята дисциплина ли?!  Rolling Eyes

Мнееее  Tired питам при кои марки се случва това, за да не се прецакват хората.

# 41
  • Мнения: 6 029
... Никол, нещо се опитваш да ме "светкаш" по моята дисциплина ли?!  Rolling Eyes

Мнееее  Tired питам при кои марки се случва това, за да не се прецакват хората.

и при моята не могат да изпаднат, вратичката е като твоята...

# 42
  • Мнения: 1 063
Миеле в БГ хич не са сериозни и се насочвам към АЕГ. Да видим как ще са там нещата.

# 43
  • Мнения: 238
Само да се изкажа и аз - ЗА! за пералните с горно зареждане.
От моя опит мога да твърдя, че "градските легенди" за тях изобщо не ги чувствам като легенди. Всички са си верни до последната.
Единствения кусур на моята е, че НАИСТИНА нищо е можеш да сложиш отгоре й. Което си е истинска загуба на място в малка кухня  Confused
А за марката - ако нямах таван за парите бих си взела Миеле.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 967
Candy имаме ние и е страшна работа  Peace

Candy i Miele

# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
АЕГ, Миеле, Електролукс, Бош. А ако е произведена в Германия, направо купувай без да се замисляш. И аз ще си купувам и 3-ма техници ме навиваха за Електролукс, най новия модел за 1000лв. и на нея сме се спрели.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 511
Уърпул или АЕГ!!!

# 47
  • Мнения: 1 564
И аз пак да си кажа, че съм за Зануси.
Майка ми има такава.Ползва я вече 11г. и не е мръднала.Просто е супер. Peace

# 48
  • Мнения: 40
Моята е Уърпул и съм супер доволна от нея.  Grinning

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 580
АЕГ, Миеле, Електролукс, Бош. А ако е произведена в Германия, направо купувай без да се замисляш. И аз ще си купувам и 3-ма техници ме навиваха за Електролукс, най новия модел за 1000лв. и на нея сме се спрели.
          И аз ползвам Електролукс от 10г. и съм много доволна. Като дойде време да я сменям пак такава ще взема.
          Въпреки всичко Миеле си е класика в жанра.

# 50
# 51
  • Мнения: 1 063
Миеле са монополисти. Не искам така. Crossing Arms
А пералните на АЕГ са с казан от карборан. Е нали трябва да се избягва такъв?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт