как се почистват кожени изделия?

  • 8 536
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 097
Въпросът ми е с какво се почистват естествените кожи, за да станат по-свежи. Имам червени обувки за детето и искам да ги почистя, че кожата се е зацапала. Изпрах ги в пералнята   Mr. Green Crazy Освен, че им падна доста от червената боя, освежиха се. Но където има обърната кожа пак си стои захабено.
Моля някой да ме светне с какво се чистеше...
Някъде бях чела за спирт или бензин, ама ме е страх да експериментирам.... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 6 029
никога не би ми хрумнало да изпера обувки от кожа в пералня Shocked иначе си има препарати!

# 2
  • Мнения: 1 097
на мен ми хрумват и още по-"шокиращи" неща  Shocked Mr. Green
Питам какви са тия препарати?

# 3
  • Мнения: 6 029
не мога да ти дам точни имена - разгледай из големите магазини. сигурна съм че трябва да има.

# 4
  • Мнения: 3 251
Има разни спрейове, гелове на различни фирми за почистване на лицева кожа. А за да възстановиш кожата, почистващ препарат не ти трябва, а багрило в съответния цвят. Има също бои/вакси за подръжка, не е нужно пране в пералнята-става на ръка, ако не е замърсена вътрешната част на обувката, разбира се.

# 5
  • Мнения: 1 097
Благодаря и на двете!
Ще потърся в големите магазини и в тези за художници  Peace Wink

По принцип ме интересуваше какво пише в големите дебели книги от СОЦ времето, от типа ДОМ, СЕМЕЙСТВО, БИТ или СЪВЕТИ ЗА ЖЕНАТА, имаше и нещо като ПЕРФЕКТНА КЪЩА и ей такива подобни  Crazy
Ако на някой му се намира и е склонен да прелисти - нека напише, много моля!  Praynig

# 6
  • Мнения: 3 251
Като общо-естествената кожа/чанта, яке/ се почиства с тампон напоен с тоалетно мляко или прясно мляко.
П.П. Багрилата за кожа се купуват от магазин за железарии и дребни джунджурии.

# 7
  • Мнения: 1 097
Благодаря, Сапфира! Точно това ме интересуваше  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт