Сос за спагети

  • 6 177
  • 8
  •   1
Отговори
Моля, кажете ми как да направя сос за спагети? Предварително Ви благодаря!  Stuck Out Tongue

# 1
# 2
  • Мнения: 470
Незнам как се приготвя Алфредо сос Rolling Eyes ,купувам го направо от магазина и после само го слагам на котлона да заври и го прибавям.Убиец е!Незнам дали го има в БГ,бял е на цвят,питай,дано го намериш,много ще ти хареса Grinning .

# 3
  • Мнения: 4 176
Цитат на: ina
Незнам как се приготвя Алфредо сос Rolling Eyes ,купувам го направо от магазина и после само го слагам на котлона да заври и го прибавям.Убиец е!Незнам дали го има в БГ,бял е на цвят,питай,дано го намериш,много ще ти хареса Grinning .

Ако не ме лъже паметта се приготвя на основата на сос бешамел, който разреждам с прясно мляко+сметана за готвене. Накрая се поръсва с пармезан.
Понякога слагам гъби и шунка

# 4
  • Мнения: 4 176
Все пак любимия ми сос е болонезе (  предимно кайма).
Отделно сварявам паста - пене или фусили ( да са доста жилави или по-точно преди сваряване).
Смесвам всичко в тава.
Отгоре рендосвам щедро кашкавал и запичам на грил във фурната. Страхотно става.

# 5
  • Мнения: 221
zapurjva se luk, pribavia se kaima, domati, morkov i sol, cheren piper, malko lutivo, bazilikum, malko chubrica i kato povri se naliva okolo 1,2 dl smetana.Ostavia se da vri na mnogo silno i kato zapochne d ase posgustiava se izkluchva. Nam-nam:)))

# 6
  • Мнения: 922
Моят сос за спагети е лесничък: запържва се лук (наситнен), добавям наситнен чесън, след минутка прибавям доматено пюре и водичка, като поври мъничко добавям сол, захар, ригън, мащерка, черен пипер и готово
Поздрави

# 7
  • Мнения: 221
oh, zabravih puk az...chesun sushto se slaga...az na vsichko slagam chesun Simple Smile))

# 8
  • Мнения: 294
ето как ги правя аз
сос
запържвам кайма, добавям пасирани домати и сол и оставям да поври, като поизври водичката добавям прясмо малко мляко и захар на вкус.
Освен това прявя още нещо - с вилица намачквам сиренце, добавям майонезе и малко чубричка и разбърквам.
Е и настърган кашкавал слагам като за "капак"  Wink

Общи условия

Активация на акаунт