Пране на одеало в пералнята

  • 16 603
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Бихте ли ми казали как перете одеалата в пералнята - температура, препарат, центруфуга?
Имате ли си някакви хитрости? Blush

# 1
  • Мнения: 8 505
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.

# 2
  • Мнения: 14 133
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.
Peace

# 3
  • Мнения: 780
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.
  newsm10 , но с ариел - прах

# 4
  • Мнения: 1 305
На 40 гр с течен препарат за пране Тайд  и омекотител и после на  центруфугиране

# 5
  • Русе
  • Мнения: 511
Извинете ме, че се включвам в темата с въпрос, но на каква програма - за вълна ли или няма значение?

# 6
  • Мнения: 8 505
На обикновена.

# 7
  • Мнения: 5 178
Зависи какви одеяла, имам едни 100% вълна, като се намокрят доста тежат и не стават за пране в пералнята..
А иначе другите са ти казали 40 градуса, с предпране, основно пране + омекотител, ако искаш пък да станат много мекички може и с течните препарати за вълнени пуловери вместо прах. Аз така правя ако имам останало от зимата

# 8
  • Мнения: 239
Тези идей са добри

# 9
  • Мнения: 13 172
Пера ги в пералня, но на 30 градуса или изключвам изцяло градусите, ако са вълнени одеалата. И без центрофуга. Ползвам Perwool и Ленор.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
На 30-40 градуса, без центрофуга, с Ариел и омекотител Силан жълт.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пера ги на 30-40 градуса, с прах за пране, с омекотител, с центуфуга. 

# 12
  • Мнения: 1 152
Аз сега си прах одеялата от памук на 30 градуса с течен фрош и омекотител семана. С центрофуга.

# 13
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пера ги на 30 градуса, с прах/обикновено Персил или Ариел/, омекотител си купувам от Била "Клевер" и с центрофуга 700 оборота. Peace

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пера на 30 градуса с Универсален прах Дионис, без центрофуга

Общи условия

Активация на акаунт