Яките-как перете?

  • 1 190
  • 8
  •   1
Отговори
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Въпроса ми е обработвате ли специално яките преди да ги перете в пералнята? Според мен се налага, особено за онези дрехи, които се перат на нисък градус. Препоръчайте ми сапун или някакъв друг препарат, моля!

# 1
  • Мнения: 431
Ами аз не ги обработвам предварително  направо в пералнята и  са се изпирали. Но когато се наложи да  обработвам нещо го пера с правен домашен сапун  Peace Peace Според мен по хубав от него няма  Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 115
Натривам или с веро (за чинии), или с Вениш - според зависи дали съм си взела Вениш  Peace.
Така яките се изпират наистина чудесно.
P.S. Само внимателно с верото - да не е някое цветно, за да не се боядиса плата.   bouquet

# 3
  • Мнения: 239
Аз ги пера обикновен прах за пране Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не ги обработвам отделно, просто като захабят - хвърлям. Но съм чувала от колежка, че супер много избелва сапун за ръчно пране Дуру - натъркваш яката, оставяш да престои малко и после в пералнята с прах Peace Ще взема да пробвам на мъжа ми на белите ризи.

# 5
  • Paris
  • Мнения: 1 727
belinda благодаря ти, че ми припомни за този сапун. Аз преди го ползвах за чорапките на каката. Ще си закупя!

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
... че супер много избелва сапун за ръчно пране Дуру - натъркваш яката, оставяш да престои малко и после в пералнята с прах..

Така действам, ако не ме примързи. Иначе пръскам с един препарат "Sanocal", търкам с четка за зъби и мятам в пералнята.

# 7
  • Мнения: 13 187
Ако има нужда ги натърквам с домашен сапун или веро с четка за зъби. После пускам в пералнята.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Никога не съм обработвала предварително яки - пера с Ариел или Персил и всичко се изпира независимо от температурата на водата с която  пера.

Общи условия

Активация на акаунт