Спирате ли водата към пералнята и съдомиялната когато не работят?

  • 5 848
  • 73
  •   1
Отговори
Знам, че трябва, но кранчетата при мен са на доста неудобно място.

# 1
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
На пералнята да,  вече е старичка и да не стане бела. На миялната не, но тя ми е от две седмици и  наистина е много неудобен достъпа за изключване, а и имало някаква защита.
Но ако се наложи да отсъствам и ако не забравя мисля да спирам водата.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не ги спирам.Спираме само централния кран,когато ще отсъстваме за по-дълго. Peace

# 3
  • Мнения: 2 677
Съдомиялна нямам, на пералнята - спирам го по навик.  Rolling Eyes

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
На пералнята - да, на съдомиялната- не.Ама защо и аз се чудя. newsm78

# 5
  • Мнения: 2 609
На пералнята- да, понякога позабравям обаче Blush. Съдомиялня нямам.

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не Naughty

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
спирам

# 8
  • Мнения: 4 916
Не, не спирам водата. Даже не знаех, че някой я спира  newsm78

# 9
  • Мнения: 4 546
съдомиялна нямаме, а на пералнята - вече не. като я взехме мъжо се беше ентусиазирал да я спира, но бързо се отказа  Laughing повечето хора мисля, че не си спират кранчетата

# 10
  • Мнения: 711
На нито едното никога не пирам водата  Naughty

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Съдомиялна нямаме, а на пералнята я спирам винаги - все ме е страх да не стане някоя беля, докато ни няма Confused

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 863
 Shocked Защо да я спирам?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Винаги ги спирам.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не спирам и на двете. Не го пише в инструкциите им. Само на съдомиялната пише да се изключва от тока, но и това не правя.

# 15
  • на село
  • Мнения: 3 890
Не, то няма и как да стане, пералнята ми е под плота и маркучите и другите джаджи се падат някъде отзад.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

защото се "товарят" електромагнитните вентили. И ако сте с високо налягане, направо се развалят последните.
Правилно е да се спира. Няма нужда да разчитате само на вентилите.
Така, че трябва да ги има тези стоп-клапани и те да се спират!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 863
М, на 6тия етаж сме си с нормално налягане.... освен след спиране на водата, тогава фучи и ручи.
Както и да е, нямам такива предпазни навици и едва ли ще си ги създам тепърва.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Флаш, то не е от етажа... Тук, в Сф сме наясно кои кв. са си по принцип с високо налягане.

Ако един ден, уреда ви, дори да е изключен, все пак се пълни с вода, да знаете от какво е Wink

# 19
  • Мнения: 804
Съдомиялна нямам, но на пералнята задължително спирам крана за водата. Старичка ми е и не ми се рискува.

# 20
# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Не спирам нито на едното нито на другото.

# 22
  • Мнения: 425
На пералнята я спирам,на съдомиялната не.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 765
Не

# 24
  • Мнения: 4 916

защото се "товарят" електромагнитните вентили. И ако сте с високо налягане, направо се развалят последните.Правилно е да се спира. Няма нужда да разчитате само на вентилите.
Така, че трябва да ги има тези стоп-клапани и те да се спират!


Може ли повече инфо - напр. какво е електромагнитен ентил и кой квартали са с високо налягане на водата?

# 25
  • Мнения: 438
Не и при родителите ми и при бабите никога не сме ги спирали и не сме имали никакви проблеми  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 6 155
Нищо не спирам  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 140
Не ги спирам.Спираме само централния кран,когато ще отсъстваме за по-дълго. Peace

Така правим и ние. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
НЕ

# 29
# 30
# 31
  • Мнения: 4 187
Не, не спирам водата. Даже не знаех, че някой я спира  newsm78


И аз така  Rolling Eyes!

# 32
  • София
  • Мнения: 9 846
Спирам винаги след употреба-и на миялната,и на пералнята.Такъв навик си създадох от самото начало на ползването и на двата уреда. Peace

# 33
  • Мнения: 8 505
Не.Но така или иначе пускам пералнята поне веднъж дневно.

# 34
  • Мнения: 798
Не, не спирам водата. Даже не знаех, че някой я спира  newsm78
Хм,и аз така. То при мен е и невъзможно, защото всички кранове са ми под плота и зад уредите.

# 35
# 36
  • Мнения: 11 607
На 1 спиране ми се падат 2 неспирания.....Т.е. чат-пат ми се случва да спирам крана, ама като прочетох тук какво се пише - май вече няма да бъде чат-пат,а редовно ще го спирам. Благодаря!

Ама ако ще остъстваме от къщи дори и за 1 ден - задължително всичко сипрам и изключвам(без хладилника).....

# 37
  • Варна
  • Мнения: 826
Никога не спирам нищо  и сефте чувам че трябва да се спира.  Mr. Green

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Спирам винаги след употреба-и на миялната,и на пералнята.Такъв навик си създадох от самото начало на ползването и на двата уреда. Peace
това е много хуабв навик аз не спирам, но майка ми една вечер така се наводни и изби вода. Хубаво е да се спират аз предимно завъртам кранчето когато заминаваме за няколко дена някъде. Ня мен ми се е случвало в партамента да избие вода от маркуча, който пълни казанчето на тоалетната. Добре , че беше сина ми да ме събуди и да ми каже, че в банята има много вода. Шуртеше като за световно просто маркуча се беше спукал и затова това е закон при нас водатат централно да се спира когато излизаме извън Сф

# 39
  • Мнения: 1 152
До сега никога не сме се наводнявали, но да не викам дявола. Нямам навик да ги спирам, въпреки че са на лесно място и двата крана.

# 40
  • Мнения: 2 591
съдомиялна нямам, но на пералнята - винаги!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 765
Не

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Никога не спирам водата...

# 43
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не, не спирам водата. Даже не знаех, че някой я спира  newsm78
И аз така  Thinking

# 44
  • Мнения: 1 924
Не я спирам , щото като се знам каква съм разсеяна , после ще забравя да я включа и ще подскачам около пералнята да се чудя какво става.
Но май е по-хубаво да си създам навик, че спирането си е необходимо...

# 45
  • Мнения: 1 546
Винаги! Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 1 951
Не,никога!

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Нямам съдомиална, но на пералнята никога не и спирам водата. Крана за спиране е на неудобно място и трябва всеки ден да се навирам там, ако я спирам.
Виж на село я спираме, защото там се ползва веднъж в месеца и крана е на чешмата.

# 48
  • Мнения: 175
По принцип забравям, но когато се сетя да спра водата, после забравям да я пусна Blush и става шоу около пералнята - тя ми се сърди, аз на нея, докато не открия проблема:)

# 49
  • Мнения: 656
Не, никога! Naughty

# 50
  • Мнения: 576
Винаги ги спирам, когато не работят!

# 51
  • Мнения: 6 461
Съдомиялна нямам.
На пералнята винаги спирам водата,въпреки ,че е нова.

# 52
  • Мнения: 439
Съдомиялна нямам,но на пералнята задължително спирам крана

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Не

# 54
  • Мнения: 6 167
да, винаги

# 55
  • Мнения: 3 576
На пералнята спирам винаги - на удобно място ми, а и ми е станало навик.
Не знам защо го правя, не помня дали пишеше нещо в инструкциите за това......
 Thinking
А на миялната не, т.к е на супер забутано място някъде зад шкафовете на кухнята.... дори и на почивка като сме не го пипам.

# 56
  • Русе
  • Мнения: 511
На пералнята - не, а съдомиялна нямаме!

# 57
  • Мнения: 13 182
Не. Но сега като чета и се замислям...

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 2 079
Откакто комшиите ме събудиха в ранна утрин, ooooh! а аз самата сънувах страхотен сън, че съм на почивка на морето и чувам вълните на морския бряг, (в средата на месец декември! Blush) и видях, че около мен всичко плува в 20 сантиметра вода, от пералнята ....  #Crazy Sick Rolling Eyes
Та оттогава спирам винаги водата, след като пералнята е спряла, или след като миялната е измила чиниите. Hug

# 60
  • София
  • Мнения: 1 603
На пералнята винаги - и аз не знам защо, може би ме е страх да не стане наводнение. Съдомиялна нямам - няма къде да я сложа.

# 61
  • София
  • Мнения: 718
Не ги спирам.

# 62
  • Мнения: 119
Никога, новеднаж ни се беше спукал маркуча на пералнята newsm45 , но пак не ги спирам. Нямам навик!

# 63
  • Мнения: 332
и на двете ги спирам, навик
не ми е много ясно защо трябва да се спират, но... Embarassed

# 64
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, нищо не спирам Naughty

# 65
  • Мнения: 2 759
                     Изобщо не ги спирам, а са ми леснодостъпни. Май е време да започна  Peace.

# 66
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не, не спирам.

# 67
  • Мнения: 448
Съдомиялна нямам, на пералнята - спирам го по навик.  Rolling Eyes
А навика го придобих след 2 леки наводнения,леки,защото си бяхме вкъщи,иначе....

# 68
  • Мнения: 4 406
не спирам водата

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Съдомиялна нямам,но на пералнята винаги спирам водата.Е,трудно му беше на мъжа ми да ме научи,но вече не забравям.

# 70
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
не, не спирам водата

# 71
  • Мнения: 780
Не . Не спирам водата нито на пеалнята , нито на миялната. На миялната крана е зад шкаф , а на пералнята е над нея , но пак него спирам

# 72
  • Мнения: 1 449
Не, никога не я спирам.

# 73
  • Мнения: 11 607
Представете си,че уредите ви са гави бутилки и така може да се самодисциплинирате да затваряте кранчето...Че понякога не се знае какво може да стане.

В тази връзка се сещам за бащата на една моя съученичка,който бе написал до входната врата на апартамента им на един лист - Изключи ли осветлението? Спря ли водата? - и като излизаш искаш не искаш - четеш!И евентуално - изпълняваш!

Общи условия

Активация на акаунт