Слънцето пече, а форумка седи плете и разплита - 6

  • 90 915
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 072
Иги, да не стоиш без работа -

# 271
  • Мнения: 3 810
Дид-ка, това за което питаш и това: http://picasaweb.google.com/carlawilt/Telar/photo#5057946772780440626 от desimira е начина на плетене на гайтан. Като малка съмплела такова нещо на дървена макара с пирончета Grinning

desimira, линквете са от Летящата малко по- назад в темата.
А тези Сумочки от Мурочки не са ли плетенички от лентички?

# 272
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
А тези Сумочки от Мурочки не са ли плетенички от лентички?

Абсолютно точно - атлазена панделка. Аз се запалих да плета една такава, обаче на ми е ясно как ще стои корава, като е от панделки - трябва да има вътре картон ли, що ли?

Летяща, мерси за описанието... тъкмо останах без проект.... само дето.... тоя руски... абе вие как се справяте с него? Аз уж съм все още от поколението, дето го е учило до 7 клас, ама... страшно е като се опитам да разбера нещо....

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 21:43 от Iggiberry

# 273
  • Мнения: 9 902
оплаквам се - исках да разчистя бебешката прежда из къщи и започнах една жилетка на дребния. Изплетох гърба, предниците и ги заших. Тъкмо почнах ръкавите и нещо престана да ми харесва. Насилих се да я направя, обаче тази сутрин хлапето си повърна цялата овесена каша отгоре и спонтанно вместо да пера, я хвърлих на боклука  ooooh!

сега се мъча с една схема, дето в оригинал почваше с 12 бримки, оказа се, че трябва да са 30. Уж съм дребна.

и да споделя - видях на улицата жена, чиято рокля явно е била къса и широка. Затова точно под бюста беше отрязана, наплетена на една кука дантела около педя и надолу си продължаваше свободно пусната останалата част от роклята  Simple Smile интересно беше като резултат.

# 274
  • Мнения: 884
Здравейте! Темичките ви са много хубави, следя ги,и обикновено намирам отговори на въпросите си. Сега обаче ми трябват модели на бебешки пеленки, а не мога да намеря, изгубих се в темата.Бихте ли ми пуснали линк от старите теми с идеи, ако има такива, или просто ми предложете модели.Тук поне няма кой да ми каже "ти си луда, по магазините има толкова хубави",знаете каква е тръпката сам да си направиш, а и никоя от нас предполагам не плете "от нямане" на пари или стоки по магазините!

# 275
  • Мнения: 1 608
Тиха вода, видя ли на първа страница?
Аз плета сега една пелена, ще я щракна и описанието и ще ги пусна след малко.

# 276
  • Мнения: 525
Вижте на какво попаднах-
http://www.vbox7.com/play:9dc385a6
За какво ли могат да се ползват?

# 277
  • Мнения: 9 902
bolsa е торбичка, кесия, портмоне. Предполагам, че иде реч за дъното на някаква торбичка, на която после ще се наплетат стените.

# 278
  • Мнения: 3 810
В такъв случай е много идейно!

# 279
  • Мнения: 9 902

мда, веднага си представих булчинска торбичка, а след изплитането на диска отворът в средата може да се запуши с подходящо голямо топче, бяло, сребристо.....

# 280
  • Мнения: 25
Може да послужи за подложка на нещо.

# 281
# 282
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Привет на всички бойни плетачки.Ще плета шушони за моите момчета.Нищо не се задържа на краката им.Само шушоните са горе долу добре.Пък и не се изпотяват краката им както в пантофи.Почвам от сега ,че да са готови до есента.Някаква идея ако споделите ще съм ви благодарна

# 283
  • Мнения: 25
Аз им казвам калцуни. За 38 /39 номер - започваш с 18 бр. Плетеш 20 реда жартиерена плетка /от двете страни еднакво/. Получават се 10 ръбчета. Наддаваш още 18 бр, изплиташ 10 реда и откъм широката страна свиваш 5 бримки, а на връщане наддаваш 5 бр. Изплиташ още 10 реда и свиваш 18 бр. След още 20 реда /получава се Т / свиваш останалите 18 бр. За табан наемаш 70 бримки от крилцата и стълбчето на Т и плетеш 18 / 20 реда. Свиваш, зашиваш и са готови за късане.

# 284
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618


Четете малко бе хора! Има нова тема. Пишете там!

Общи условия

Активация на акаунт