Как да изчистя загорели съдове от газов котлон?

  • 2 864
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
Кажете ми знаете ли как?
Преди готвех на газ,а сега имам керамични котлони.Всичките ми тенджери(включително и кафеварката ) са загорели отвън от газта.
Търкам ги с какво ли не,обаче ръцете ми се уморяват.А когато готвя в тях на новата печка,имам чувството,че плота се замърсява от тези наслагвания.

# 1
  • Мнения: 5 539
Със "Зебра" или "Медикс Грил".

# 2
  • Мнения: 2 591
с кремообразен препарат от сорта на Циф, но не е трябвало да чакаш чак толкова да се наслои  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 545
Всичките ми тенджери(включително и кафеварката ) са загорели отвън от газта.

Абе то едва ли е от газта... Моите се е случвало само да почернеят на места, и то когато газта в бутилката е на свършване, но с обикновена домакинска пудра/пясък/ (без хлор) се изчиства при миенето. Виж, по-трудно е ако са някакви загорели мазнини - за тях само упорито търкане.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Сложи си съдовете в миялна машина, на най-дългата програма, с най-високите градуси. Като свърши - не чакай да изстинат, а ги изтъркай с някаква паста, или Циф, или Медикс, или с този препарат, който ползваш. Тогава наслагванията падат най-бързо. Peace
А ако нямаш миялна машина, или не можеш да ползваш миялна машина, тогава сложи в една тава или в някакъв широк съд вода да заври, сложи в нея прах за пране и/или белина и сложи съдовете там за известен период от време, да се понакиснат във врящата вода, за около 10-15 минутки, например. Но остави съдовете да поврат на котлона или във фурната, където си ги сложила.
Има и още един, много стар начин, да търкаш съдовете с пепел от огнище, но с пепел от дърва, не от нещо друго. Naughty
Ако ползваш миялна машина или ако сложиш във водата белина, внимавай, защото ако съдовете ти са алуминиеви ще им отиде "на кино" гланцът, и ще трябва да си купуваш нови. Tired

# 5
  • Мнения: 3 334
Със "Зебра" или "Медикс Грил".

 Peace Peace Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 384

Благодаря на всички.
А тези препарати откъде да ги купя?
не съм ги виждала в нашия супер(Дианабад)?

# 7
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Когато газовият котлон ми цапаше тенджерите веднага след готвене ги миех с CIF и всичко падаше. Смених дюзата на газовия котлон и си реших проблема.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт