за или против газовите котлони?

  • 11 683
  • 87
  •   1
Отговори
За или против газовите котлони?Кажете си мненията? Sick

# 1
  • Мнения: 750
Против по принцип. Ангажимент за зареждане, мирише, та дори и малко, понякога изпускат... Предпочитам вградени котлони с керамичен плот.

# 2
  • Мнения: 1 028
От как се помня все на газ готвим,никой друг котлон не може толкова бързо да загрее,
Цитат
Ангажимент за зареждане
една бутилка с газ откарва по половин година почти,и е все още доста по-ефтина спрямо тока,
Цитат
мирише
помещението абсолютно не мирише,ако мирише то значи не е поставен вентилът като свят,това е от сръчността на този,който го монтира.Преди бяхме с газов котлон,а преди 2 години си взех комбинирана печка,които пък са още по-надеждни,защото,когато угасне пламъкът и подаването на газ спира автоматично.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Твърдо "За". Много икономични, загряват моментално и ако ти спре токът внезапно, те продължават да работят Laughing А миризма на газ действително няма изобщо, при положение, че вентилът е сложен като хората и е изправен Peace Новите печки имат и защита срещу изтичане на газ.
Единственият минус, който виждам спрямо керамичните плотове е, че газовите котлони по-трудно се почистват, защото имат повече джаджички, а плотовете са гладки и равни Thinking

# 4
  • Мнения: 448
Бях категорично против,докато един ден,преди 5 години,свекърва ми не купи газов котлон.Тогава живеехме заедно ,аз заявих,че ме е страх,а тя-добре,аз ще готвя.Оттогава сме на газ,вече сме сами и ми мина всякакъв страх,особено ,като видях,че яденето става за отрицателно време.А колкото до зареждането-то и токът трябва да се разходиш,за да го платиш. LaughingИ не мирише.

# 5
  • Мнения: 239
Аз съм за защото е икономично

# 6
  • Мнения: 311
За,разбира се.Едва ли на ток ще готвя 4 месеца за 15лв и ще пестя толкова време.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
С двете ръце - ЗА. Цялата ни печка е газова  - 4 котлона и фурна.

# 8
  • Мнения: 6 167
За или против газовите котлони?Кажете си мненията? Sick

не знам точно за кой тип газови котлони говориш - тези за къмпинг ли или по принцип за газовите печки и тн?

ние сме газифицирани и няма да се уморя да повтарям, че е страхотно.
от това, че се готви със скоростта на светлината, до това, че е в пъти по-евтино.
допълнително, имам система обезопасяваща, поддръжка и тн.
имам индикатори в кухнята и ако има и най-малкото изтичане на газ ( което е невъзможно, защото котлоните ми са направени с 2 нива на защита) - ще свети и ще писка. при това положение съм твърдо 'за'.

# 9
  • Мнения: 750
ПАПИТУУУ, никога бутилка не е изкарвала токова време у нас. Зареждаме всеки месец. Доста често чистя дупките на котлона, и ми мирише на газ, въпреки добре поставения винтил. Караме я на газ за по- евтино. Ако съм в нов апартамент бих се замислила определено.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и да е икономично, и да е бързо и да е каквото ше - НЕ, не и не. Не го харесвам туй чудо. Не ми е удобно - някак не е като да намалиш котлона, та да къкри яденето...
Пък и дъното на съдовете почернява, ако не е черно... И все си мисля, че ако силно изкипи ястието е възможно да стане някоя беля  ooooh!

Ей, не е за мен това. Naughty

П.П: бързонагрявашите котлони да са 1-2мин. по-бавни. Не вярвам това забавяне да е фатално за някого (ако е толкоз).

# 11
  • Мнения: 178
Твърдо "за"!  newsm10

Откак се помня, вкъщи се готви на газ.  Peace Последните години готвя на ток, защото мъжо го е страх - те никога не са имали газови уреди и за газ са чували само по новините, когато гръме някой бойлер.   Rolling Eyes

Като дойде ред за ремонт на кухнята обаче, със сигурност няма да го питам и ще сложа поне два газови котлона - предимствата са неизброими (като се започне с икономичността и се стигне до бързината).  Sunglasses

Опасности винаги има. Щом аз от 7-8 годишна си служех сама с котлоните (слава Богу, още сме живи и здрави всички вкъщи), значи не е чак толкоз страшно. Затова - ако можете да избирате, горещо препоръчвам газовите котлони.  Peace

# 12
  • Мнения: 209
И аз съм ЗА!   

newsm10

# 13
  • Мнения: 1 028
ПАПИТУУУ, никога бутилка не е изкарвала токова време у нас. Зареждаме всеки месец. Доста често чистя дупките на котлона, и ми мирише на газ, въпреки добре поставения винтил. Караме я на газ за по- евтино. Ако съм в нов апартамент бих се замислила определено.
как всеки месец бе жена,нещо не ви е у ред печката,смело заявявам,че готвя почти всеки ден и зареждаме наистина на 5-6 месеца.

# 14
  • Мнения: 46 504
За.
На нашия му направихме плот на терасата и не се притеснявам от нищо  Simple Smile
Има възможност за намляване и усилване, не е проблем Peace

# 15
  • Сопот
  • Мнения: 165
Винаги сме готвили на газ! yesПовечето предимства вече са отбелязани преди мен!Просто се включвам за да кажа,че никога не бих го сменила!Между другото и бойлера ни е на газ.Никога не сме имали на ток! newsm03

# 16
  • Мнения: 2 591
също съм за!  Peace и ние отдавна сме на газ и нямаме оплаквания, горещо препоръчвам!

# 17
  • Мнения: 3 576
ние сме газифицирани и няма да се уморя да повтарям, че е страхотно.
от това, че се готви със скоростта на светлината, до това, че е в пъти по-евтино.
Напълно подкрепям!

От друга страна, ако не бяхме газифицирани и трябваше да сменям бутилки, отговорът ми ще е не, от гледна точка на удобството.

# 18
  • Мнения: 6 958
Никога не сме ползвали  Thinking Ама няма лошо, защо не  newsm78

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против съм аз.
Нямам нищо газово у дома(само запалката ми е на газ), но имам печка с бързо нагряващи котлони, на които на втората минута водата ври.
Страх ме е от газта, една бомба по-малко.

# 20
  • Мнения: 258
печката ни е комбинирана-на газ и ток.Независимо ,че котлоните ни са бързонагряващи,предпочитам да готвя на тези с газ.Много по-бързо и икономично е. Peace

# 21
  • Мнения: 8 505
Против.Без сериозен аргумент.Винаги ме е било страх да работя с газ.

# 22
  • Мнения: 534
Определено съм против,страх ме е ,въпреки
че вкъщи се готви на газ,вярно е че е по-бързо,
но когато нещо стане с бутилката или ми замирише на газ и
изпадам в паника  Shocked

# 23
  • Мнения: 1 485
Твърдо"за"! Peace

# 24
  • Мнения: 836
По-икономично е на газ, но не е за разсеяни глави, като мен.  Naughty

# 25
# 26
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Твърдо "За". Много икономични, загряват моментално и ако ти спре токът внезапно, те продължават да работят Laughing А миризма на газ действително няма изобщо, при положение, че вентилът е сложен като хората и е изправен Peace Новите печки имат и защита срещу изтичане на газ.
Единственият минус, който виждам спрямо керамичните плотове е, че газовите котлони по-трудно се почистват, защото имат повече джаджички, а плотовете са гладки и равни Thinking

подкрепям всичко написано!!!!!!!  Peace

# 27
# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 236
ПАПИТУУУ, никога бутилка не е изкарвала токова време у нас. Зареждаме всеки месец. Доста често чистя дупките на котлона, и ми мирише на газ, въпреки добре поставения винтил. Караме я на газ за по- евтино. Ако съм в нов апартамент бих се замислила определено.

Знаеш ли какво ми идва наум: щом често се налага да зареждате и на всичко отгоре усещате миризма на газ, може би самата бутилка е неизправна - в смисъл нейният вентил изпуска, а не т.нар. редуцир-вентил, който се монтира отгоре Thinking Ние имахме една такава - наистина като я сложехме, започваше да мирише. Обърнете внимание на хората от газостанцията следващия път, да ви го регулират, ако в него е проблемът Peace

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Против.Без сериозен аргумент.Винаги ме е било страх да работя с газ.

И аз така. А живях близо година с бойлер на газ, печка за готвене на газ, печка за отопление на газ... Rolling Eyes Сама си знам как я карах  Confused

# 30
  • Мнения: 5 539
Винаги на газ сме готвили, и аз, и майка ми, и свекърва ми. Удобно, икономично, бързо е.
Но все пак мисля да си вземем една печка със керамични котлони, да видя какво толкова им хвалят някои Wink

# 31
  • Мнения: 1 403
За  Peace Много бързо става вси4ко  bowuu Отна4ало много ме беше страх, но сега съм и свикнала и като ми свърши газта се побърквам докато мъж ми я напълни Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 2 079
За!  Peace
Откакто се помня в нашата къща само на газ се е готвило и не си представям готвенето на ток колко време отделя. Thinking

# 33
  • Мнения: 221
Против! Животът ми е по-скъп от тока! Нямам и тенджера под налягане, по принцип и за бойлера съм против, но нямам избор. Много съм разсеяна понякога и е по-добре да няма "бомби" вкъщи  Laughing

# 34
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Против! Животът ми е по-скъп от тока! Нямам и тенджера под налягане, по принцип и за бойлера съм против, но нямам избор. Много съм разсеяна понякога и е по-добре да няма "бомби" вкъщи  Laughing
Peace

# 35
  • Мнения: 4 546
"за", ако е на терасата. "против", ако е в къщи

# 36
благодария на всички които си дадоха мнението,откакто се приместих да живея у моя приятел,от тогава изпитвам ужас,защото в тях се готви на газ.В нас никога не се е ползвала газта,а изпитвам ужас откакто гръмна на баба ми газовата бутилка,едва уживя,лежа в болница 6 месеца и имаше 90% изгаряния.Чесно си казвам че ме е страх от газта,освен това ми почерняват тенджерите и тиганите,вие как се справяте с почерняването на съдовете?

# 37
  • Мнения: 420
Няма начин да се справиш с почерняването на съдовете.
Ако не можеш да ги търпиш черни, се отдаваш на безкрайно търкане след всяко готвене и това май обезсмисля бързото готвене на газ.
Керамичните плотове готвят със същата скорост и също са доста икономични.
Да не говорим колко бързо се оцапва печката при готвене на газ и колко трудоемко е почистването и.
Поради тези причини съм против газта.

# 38
  • в Низината
  • Мнения: 705
Твърдо съм против!Много е опасно!

# 39
  • Мнения: 3 576
Мойте съдове не почерняват.
Мисля, че е от качеството на котлоните, защото свекърва ми също готви с природна газ, но с малко по-кофти печка и нейните почерняха.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
В Испания през седмица имаше гръмнали газови бутилки в блоковете около нашия  #Crazy Единият взрив беше толкова мощен, че бяха евакуирали хората от входа заради подкопани основи на блока или нещо такова (експлозията беше на партера)...

# 41
  • Мнения: 6 472
За. До преди 5-6 години ме беше страх, но после ни подариха компинирана печка - керамични котлони и газ. Нищо им няма на керамичните, доста бързозагряващи са, но аз предпочитам да готвя на газ.  С една бутилка караме около 3 месеца. Много по евтино, много по- лесно се контролира температурата. Не ми мирише, съдовете не са ми почернели.

# 42
  • France
  • Мнения: 726
Учудвам се защо са ви почерняли съдовете! От 4г имам комбинирана печка Кьортинг, всеки ден готвя, седовете ми са като нови ( дали защото са скъпи, за комплекта дадох 400 лв преди 5г). Сестра ми живее в Москва, там се готви само на газ, и нейните тенджери не са почерняли.
А за бързината и малкото пари- вече е казано, няма да се повтарям.

# 43
  • Мнения: 1 045
Твърдо Против !!! Освен , че имам панически страх от газ без значение дали е в котлон , бойлер или кола ,не мога да трая миризмата и начина на палене  Naughty

# 44
  • Мнения: 8 999
Аз не бих ползвала газови котлони - страх ме е. Не че, ако е на ток, е абсолютно безопасно, но газта много ме притеснява. На морето имаме такава печка и непрекъснато сме в стрес - изключихме ли котлон, врътнахме ли кранчето.... А и зареждането на бутилката е страшно досадна работа.

# 45
  • Мнения: 287
Определено " ЗА" - газифицирани сме и няма по-удобно нещо. А черни съдовете защото не са в ред дюзите. Има защита за газта и не се притеснявам за изтичане на газ.

# 46
  • Мнения: 1 364
Никога не сме ползвали  Thinking Ама няма лошо, защо не  newsm78

# 47
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Мойте съдове не почерняват.
Мисля, че е от качеството на котлоните, защото свекърва ми също готви с природна газ, но с малко по-кофти печка и нейните почерняха.
И аз това си мислех Thinking От както се помня майка ми готви на газ. Аз съм с газови вградени котлони и нищо не ми е почерняло. Всички съдове ми са инокс.
Против съм туристическите газови бутилки да се ползват вкъщи....те не са обезопасени.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз съм "ЗА"
яденето става бързо, по-икономично е и е по-вкусно!

# 49
  • Мнения: 780
Мойте съдове не почерняват.
Мисля, че е от качеството на котлоните, защото свекърва ми също готви с природна газ, но с малко по-кофти печка и нейните почерняха.
И аз това си мислех Thinking От както се помня майка ми готви на газ. Аз съм с газови вградени котлони и нищо не ми е почерняло. Всички съдове ми са инокс.
Против съм туристическите газови бутилки да се ползват вкъщи....те не са обезопасени.
  newsm10 smile3521

# 50
  • Мнения: 332
твърдо ЗА  Peace
много динамично се готви, но настина има малък проблем с миризмата..понякога..

# 51
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нашата печка може да работи и на ток , и на газ... Но в повечето случаи готвим на газ

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Твърдо Против !!! Освен , че имам панически страх от газ без значение дали е в котлон , бойлер или кола ,не мога да трая миризмата и начина на палене  Naughty
И аз! Брррр!

# 53
  • Мнения: 4 678
Твърдо,против!Това лято гасих пожар у една комшийка!Котлона пламнал барабар с масата и цялата тераса!Без да се разбере от какво!Бутилката гореше!Аз търча с кофите от банята до терасата,как не гръмна не знам!Изгасих я, но терасата замина цялата!Представете си ако беше гръмнала-5 етажен газифициран блок,къде щеше да отиде! SickПострадаха ми само босите крака,защото в бързината съм стъпил в разтопените ресни на терасата bowuuКойто не е преживял пожар,трудно може да си представи обстановката!Гадна работа!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Поци, аз не разбрах газта от бутилка ли е или централна газификация? Аз лично оставам с впечатлението, че пропан-бутана е много по-опасен от метана.

По темата - имаме централна газ, но купихме котлон на ток. Реших че така ще ми е по-удобно, но пък и не изключвам варианта след време да купим и на газ.

# 55
  • Мнения: 4 678
Целия,блок е на газ,но тази бабичка си държи бутилка  с пропан-бутан на терасата,заминава да си гледа работата ,бутилката пламва,вари буркани, стъклата на остаклената тераса се пръскат,бабичката не вижда нищо(родена в 1921г)Аз гледам ТВ.в друг апартамент!По едно време тя звъни на вратата и ми казва-Запалихме блока!2 пожарни дойдоха ,но всичко свърши!От тогава си стоя в събота в 12.30 ч в къщи,че тази цифра ще я помня,и знам че някой ,ме накара(Господ)да си бъда в къщи тогава(мойта жена ме викаше с щерката на планина,но не отидох за 1 път)Комшиите само гледаха,как гори блока!На края само очите ми бяха бели!В болницата ми казаха ,че дробовете са ми добра  Mr. Green

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Лелееее, сташничко е било. Добре че само с толкова сте се разминали. И това никак не е малко де.
Мен също ме е страх от бутилки, особено когато са собственост на възрастни хора, които нямат пари да ги ремонтират редовно.

# 57
  • Мнения: 4 678
Ще го помня цял живот ooooh!

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 11:10 от Поци

# 58
  • Мнения: 5 178
ЗА, но добре обезопасено и с качествени уреди. Мечтая за централна газификация и да разкарам калпавия макар и нов Индезит

# 59
  • София
  • Мнения: 1 603
и да е икономично, и да е бързо и да е каквото ше - НЕ, не и не. Не го харесвам туй чудо.
П.П: бързонагрявашите котлони да са 1-2мин. по-бавни. Не вярвам това забавяне да е фатално за някого (ако е толкоз).

Шубе ме е от тях.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 951
"ЗА"

# 61
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Определено съм ЗА...сега се местим в ново жилище и там сме газифицирани и много се кефя..... Laughing
а най вече за това че няма да имам нищо общо с "Топлофикация"  #Cussing out  - сори за отклонението  Peace

# 62
  • Мнения: 1 128
Зависи от кой ъгъл се гледа.
Храната е по вкусна с газовия котлон.
Но нашата баба например си запали ръкава и ако не беше майка ми не знам какво щеше да стане.Говорим за къщата на свеки.Аз имам керамичен плод и съм доволна.

# 63
  • Мнения: 2 609
Против.  Naughty
Страх ме е от газ и това си е. Rolling Eyes

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Храната е по вкусна с газовия котлон.

Сори, но това пък откъде го измисли?! Как газовият котлон променя вкусовите качества на храната  newsm78 Бих искала да разбера, наистина  Peace

# 65
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ЗА, но добре обезопасено и с качествени уреди.
Няма добре обезопасени газови уреди, най-добрите са тези, които ги нямаш вкъщи.

Храната е по вкусна с газовия котлон.

Сори, но това пък откъде го измисли?! Как газовият котлон променя вкусовите качества на храната  newsm78 Бих искала да разбера, наистина  Peace
Хапвала ли си пиле печено на газови реотани, от тези, които ги продават навън. Така хубаво ухаят на газ, че да ти се прииска още едно. Wink

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
ъхъм  Whistling

# 67
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За Peace!
Цялият мой съзнателен живот, докато живеех с майка ми сме готвили на газ....може би затова не ме е страх, приемах го за нещо нормално. Сега мъжа ми малко се колебае /у тях не са използвали газ/, но новата ни печка е комбинирана и ще се научи да използва Wink.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 788
Против.  Naughty
Страх ме е от газ и това си е. Rolling Eyes

Същото е и при мен. Много ме е страх.  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 2 125
ЗА и от мен!

# 70
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Зависи от кой ъгъл се гледа.
Храната е по вкусна с газовия котлон.
Но нашата баба например си запали ръкава и ако не беше майка ми не знам какво щеше да стане.Говорим за къщата на свеки.Аз имам керамичен плод и съм доволна.
Това, че храната е по-вкусна сготвена на газ е под въпрос  Thinking
и не, че се заяждам, но се пише плот....керамичен плот.... не, че не може и керамичен плод да имаш   Laughing Peace

# 71
  • Мнения: 463
И аз имам същата дилема.Свеки има газов котлон ,но той е на терасата ,а мен ме е страх заради децата,ако са сами.Всъщност някой забелязал ли е колко харчи един керамичен плот на месец-би трябвало да са икономични и ако става въпрос за 10 лв повече какъв е смисъла?Те загряват достатъчно бързо .Керамичен ще си сложа със сигурност-някои ястия изискват бавен огън ,а за газовите се чудя още.А и доставянето на газовите бутилки дали няма да е по скъпичко до Траката???Какви са тези индикатори какво представляват,къде ги продават?

# 72
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Сдве ръце съм за газ,
Педи имахме комбиниран вграден плот с 2 електрически и 2 газови котлона. Ами електрическите почти не съм ги използвала, а големия газов беше толкова силен, че нямахме нужда от фритюрник, всичко става много по-бързо от ел. котлони.
Сега, когато ще живея сама с дъщеря ми, смятам да си взема само плот с 2 газови и керамична основа. Заема по-малко място от 4, а и кога ще тръгна да готвя едновременно на 4.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Всъщност някой забелязал ли е колко харчи един керамичен плот на месец-би трябвало да са икономични и ако става въпрос за 10 лв повече какъв е смисъла?
Консултантите по магазините ме уверяваха, че разхода за газ (пропан-бутан) и керамика е почти един и същ. Ако си на метан обаче излиза по-евтино.

# 74
  • Мнения: 463
И аз това си мислех ...и с транспорта да ми доставят бутилки ще ми излиза и по скъпо даже....а ако изгасне тока ще си поръчам пица или китайско ...няма да останем гладни Peace

# 75
  • Мнения: 1 028
Цитат
.Керамичен ще си сложа със сигурност-някои ястия изискват бавен огън ,а за газовите се чудя още.А и доставянето на газовите бутилки дали няма да е по скъпичко
Газовите котлони също имат опция за"слаб огън",можеш да си го регулираш както си искаш,а за доставките-зареждаш 2-3 пъти в годината,то като че ли всеки ден ще зареждаш,във всяка бензиностанция на"Шел" и "Петрол"/а и не само те/ си носиш празната бутилка и направо си вземаш пълната,че и "Шел" правят доставки.

# 76
  • Мнения: 6 461
Не използвам в къщи газ.
Предпочитам ток.

# 77
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За. Икономично и бързо се готви на тях.

# 78
  • Мнения: 29
ТВЪРДО "ЗА"  ОТ 24гГОДИНИ СЪМ СЕМЕЙНА  И ПОЛЗВАМ ЗА ДОМАКИНСТВОТО СИ СМО ГАЗ  НЕДАЙ СИ БОЖЕ ДА СВЪРШИ  И РЕЗЕРВНАТА ДА НЕ Е ПЪЛНА  ПРЕДИ ДА СЪМ СИ ОТВОРИЛА УСТАТА МЪЖЪТ МИ СЕ Е ВЪРНАЛ СЪС ЗАРЕДЕНА БУТИЛКА /ДА МИ Е ЖИВ И ЗДРАВ/

# 79
  • Мнения: 4 678
Само АC/DC  superuu

# 80
# 81
  • Мнения: 13 512
"Зa". ПО-здравословно е от електричеството .
А за доставките- цял живот родителите ми са били на газ и им носят бутилките на адрес.

# 82
  • Мнения: 678
ЗА
готвя и на газ и на ток

# 83
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да кажа дали съм за или против ... аз ползвам и двете ... почти непрекъснато готвя на газ, като свърши минавам на ток, докато ги заредим и пак ... има си предимства - бързо, евтино, можеш да контролираш пламъка и след като заври, моментално да намалиш и да го оставиш да си къкри ... не те бърка спирането на тока, евентуално  Grinning

... недостатъци са , че трябва да има кой да пълни ... ако е малка бутилката можеш и сама , ако е голяма- доста сила си трябва ...  но има и абонаменти- докарват до дома ... ако не е добре уплътнено може да изпуска, но газта пада долу ниско... по- тежка е от въздуха и си има характерна миризма ... щом надушиш- затваряш винтила и готово ... недостатък е, че може да духне вятър и да изгаси пламъка , а газта да продължава да си излиза. ...

Аз лично така свикнах на газ, че не се отказвам от нея, но винаги си имам едно на ум .....

# 84
  • Мнения: 583
От 20 години готвя на газ и като свърши бутилката, и трябва да включвам котлона ми се доревава, защото така съм свикнала, че като готвя на котлон загарям всичко. Но има и нещо, което е минус при готвенето на газ, че дъната на съдовете, в които готвиш (отвън), трябва след всяко готвене да се изтъркват. Докато като готвиш на ток това го няма.

# 85
  • Мнения: 5 362
От как се помня все на газ готвим,никой друг котлон не може толкова бързо да загрее,
Цитат
Ангажимент за зареждане
една бутилка с газ откарва по половин година почти,и е все още доста по-ефтина спрямо тока,
Цитат
мирише
помещението абсолютно не мирише,ако мирише то значи не е поставен вентилът като свят,това е от сръчността на този,който го монтира.Преди бяхме с газов котлон,а преди 2 години си взех комбинирана печка,които пък са още по-надеждни,защото,когато угасне пламъкът и подаването на газ спира автоматично.
Абсолютно подкрепям мнението на ПАПИТУУУ  Peace
Винаги сме били на газ-никакви проблеми!

# 86
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен не ми почерняват дъната...щом е така, значи има проблем и газта не изгаря добре или е лоша ...

# 87
  • Мнения: 576
Не съм против, защото по-бързо се готви, но аз съм малко страхлива.

Общи условия

Активация на акаунт