за или против газовите котлони?

  • 11 682
  • 87
  •   1
Отговори
За или против газовите котлони?Кажете си мненията? Sick

# 1
  • Мнения: 750
Против по принцип. Ангажимент за зареждане, мирише, та дори и малко, понякога изпускат... Предпочитам вградени котлони с керамичен плот.

# 2
  • Мнения: 1 028
От как се помня все на газ готвим,никой друг котлон не може толкова бързо да загрее,
Цитат
Ангажимент за зареждане
една бутилка с газ откарва по половин година почти,и е все още доста по-ефтина спрямо тока,
Цитат
мирише
помещението абсолютно не мирише,ако мирише то значи не е поставен вентилът като свят,това е от сръчността на този,който го монтира.Преди бяхме с газов котлон,а преди 2 години си взех комбинирана печка,които пък са още по-надеждни,защото,когато угасне пламъкът и подаването на газ спира автоматично.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Твърдо "За". Много икономични, загряват моментално и ако ти спре токът внезапно, те продължават да работят Laughing А миризма на газ действително няма изобщо, при положение, че вентилът е сложен като хората и е изправен Peace Новите печки имат и защита срещу изтичане на газ.
Единственият минус, който виждам спрямо керамичните плотове е, че газовите котлони по-трудно се почистват, защото имат повече джаджички, а плотовете са гладки и равни Thinking

# 4
  • Мнения: 448
Бях категорично против,докато един ден,преди 5 години,свекърва ми не купи газов котлон.Тогава живеехме заедно ,аз заявих,че ме е страх,а тя-добре,аз ще готвя.Оттогава сме на газ,вече сме сами и ми мина всякакъв страх,особено ,като видях,че яденето става за отрицателно време.А колкото до зареждането-то и токът трябва да се разходиш,за да го платиш. LaughingИ не мирише.

# 5
  • Мнения: 239
Аз съм за защото е икономично

# 6
  • Мнения: 311
За,разбира се.Едва ли на ток ще готвя 4 месеца за 15лв и ще пестя толкова време.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
С двете ръце - ЗА. Цялата ни печка е газова  - 4 котлона и фурна.

# 8
  • Мнения: 6 167
За или против газовите котлони?Кажете си мненията? Sick

не знам точно за кой тип газови котлони говориш - тези за къмпинг ли или по принцип за газовите печки и тн?

ние сме газифицирани и няма да се уморя да повтарям, че е страхотно.
от това, че се готви със скоростта на светлината, до това, че е в пъти по-евтино.
допълнително, имам система обезопасяваща, поддръжка и тн.
имам индикатори в кухнята и ако има и най-малкото изтичане на газ ( което е невъзможно, защото котлоните ми са направени с 2 нива на защита) - ще свети и ще писка. при това положение съм твърдо 'за'.

# 9
  • Мнения: 750
ПАПИТУУУ, никога бутилка не е изкарвала токова време у нас. Зареждаме всеки месец. Доста често чистя дупките на котлона, и ми мирише на газ, въпреки добре поставения винтил. Караме я на газ за по- евтино. Ако съм в нов апартамент бих се замислила определено.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и да е икономично, и да е бързо и да е каквото ше - НЕ, не и не. Не го харесвам туй чудо. Не ми е удобно - някак не е като да намалиш котлона, та да къкри яденето...
Пък и дъното на съдовете почернява, ако не е черно... И все си мисля, че ако силно изкипи ястието е възможно да стане някоя беля  ooooh!

Ей, не е за мен това. Naughty

П.П: бързонагрявашите котлони да са 1-2мин. по-бавни. Не вярвам това забавяне да е фатално за някого (ако е толкоз).

# 11
  • Мнения: 178
Твърдо "за"!  newsm10

Откак се помня, вкъщи се готви на газ.  Peace Последните години готвя на ток, защото мъжо го е страх - те никога не са имали газови уреди и за газ са чували само по новините, когато гръме някой бойлер.   Rolling Eyes

Като дойде ред за ремонт на кухнята обаче, със сигурност няма да го питам и ще сложа поне два газови котлона - предимствата са неизброими (като се започне с икономичността и се стигне до бързината).  Sunglasses

Опасности винаги има. Щом аз от 7-8 годишна си служех сама с котлоните (слава Богу, още сме живи и здрави всички вкъщи), значи не е чак толкоз страшно. Затова - ако можете да избирате, горещо препоръчвам газовите котлони.  Peace

# 12
  • Мнения: 209
И аз съм ЗА!   

newsm10

# 13
  • Мнения: 1 028
ПАПИТУУУ, никога бутилка не е изкарвала токова време у нас. Зареждаме всеки месец. Доста често чистя дупките на котлона, и ми мирише на газ, въпреки добре поставения винтил. Караме я на газ за по- евтино. Ако съм в нов апартамент бих се замислила определено.
как всеки месец бе жена,нещо не ви е у ред печката,смело заявявам,че готвя почти всеки ден и зареждаме наистина на 5-6 месеца.

# 14
  • Мнения: 46 492
За.
На нашия му направихме плот на терасата и не се притеснявам от нищо  Simple Smile
Има възможност за намляване и усилване, не е проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт