Мами в Италия - част 50

  • 9 831
  • 259
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 50 на темичката мами в Италия!

Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:                                                    Friuli Venezia Giulia:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento                                Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
                                                                                     piccola (КАЛИНКА) - Trieste   
                                                                                     misty5 (МИРА) - Trieste
                                                                                     Nelly_Iv (НЕЛИ) - Trieste
                                                                                     AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)
Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di SopraMedea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo
                                                                     svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 Basilicata:
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                        Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                     Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48,Част 49





Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

# 1
  • Мнения: 6 167
пу първа!
в емилия романя сме две вече! Laughing
едната е в емилия, другата в романя, ама нищо де, не съм сама на картата

# 2
  • Мнения: 438
Бях си пожелала в началото на миналата темичка да родя до края й. Е..айде в началото на тази ще да е.

Да ви питам...някъде в нета да се намират инструкции за количка Чико трио енджой. Аз количката хубаво я имам, ама се нервирам че не мога да я сглобя. При преместването някъде сме ги затрили, останали са само тези за сядащата количка, ама тя засега не ми трябва.

И стига сте ме карали да размислям за тая упойка, че хич не ща да ми я бият, ама като ви слушам направо незнам, почвам да се плаша, а такава куражлийка бях досега.   

animal085

# 3
  • Мнения: 764
Пу, втора Laughing
Гери и ние тези дни 6те ходим до комунето,дано ни зарадват и нас,само да не кажат 4е ни6то не знаят #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 427
Ани,всеки си взема сам решенията.Аз декември реших сама за себе си да го направя без епидурална,въпреки че много от съфорумките ми казваха че страданието е излишно.Аз обаче като си вкарам някоя безумна идея в главата съм непоколебима.Повярвай ми,ако в болницата където раждаха се практикуваха епидуралните при вагинално раждане със сигурност в един момент бих ги умолявала да ми я направят.Разбирам решението ти да караш без,в крайна сметка и аз бях водена от същите мотиви за да не се ориентирам навреме към нея,но за всеки случай си подсигури гърба така ,че ако в един момент решиш да се възползваш от тази екстра да имаш под ръка някой който да ти я постави.Не знам как е по болниците тук,но като гледам разни филми за раждането на бебета,в Америка и в Англия можеш да си поискаш упойка,ако внезапно промениш решението си.Но може би първо трябва да ти направят тест за чувствителност,не съм сигурна.Денисчe може по добре да ти обясни процедурата,ако вече не го е направила.

# 5
  • Мнения: 6 167
аз като чух разказа на ник проучих тук как е в болницата : дават ти право на избор. слава богу.

# 6
  • Мнения: 5 475
Гери и ние тези дни 6те ходим до комунето,дано ни зарадват и нас,само да не кажат 4е ни6то не знаят

  Тони ,ето това е документа  Wink

http://www.poliziadistato.it/pds/ps/immigrazione/documents/Attes … no_permanente.pdf
 
а тук са всичките чирколари.В нашето комуне бяха много любезни.  Peace

http://www.poliziadistato.it/pds/ps/immigrazione/carta_soggiorno_cittadini_ue.htm

Няма как да не знаят,закона е вече в сила от 11 април!  Peace

# 7
  • Мнения: 3 388
Gery, това само при скадуто пермессо ли или го замества?

# 8
  • Мнения: 750
Гери мерсаж за инфото.  bouquet.Утре и аз ще бягам в комунето Peace

Ани блазе ти на теб,4е можеш да избираш Party Тук в нашата болница даже въобще не те питат със или без епидурална Mr. Green.За по лесно въобще не я правят #2gunfire #2gunfire
Разбрах,4е най-близкия град в Perugia(на 50км) от нас и в Arezzo я правят,но лекарят ме осведоми,4е нямам гаранция 4е ще ми направят и там тъй като анестезистите са много малко и в последния момент може да не се намери такъв и аз пак да си остана без упойка Mr. Green
Ех съдба Sad явно ще ме мъ4ат Confused

Моми4ета имам нужда от съвети за шишета,биберони,скалдалате за в къщи и в колата,термоси портабиберон за когато сме навън.И въобще малко инфо за най важните неща свързани с храненето в къщи и навън. newsm78

Благодаря ви предварително  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 388
Миликс, много е сладка малката  Heart Eyes  Има такова нежно личице, изписана от до! да ти е жива и здрава  Hug

# 10
  • Мнения: 5 475
Gery, това само при скадуто пермессо ли или го замества?

  Сонче,моето беше валидно до септември тази година...така че не е скадуто. Peace
Просто го прибраха и ми дадоха този атестат. Peace
На моя отдолу пише,че е валиден за темпо индетерминато ,а момичето на гишето ми обясни,че след 5 год резиденца може да се иска перманенте резиденца (с която имаш всички права на италиански гражданин) Wink

# 11
  • Мнения: 2 427
Ник,аз ползвам извитите шишета на Кикко,имам и такъв термос,паппа цалда.Скалда биберон не притежавам,не смятам за сега да си купувам,аз топля вода в едно специално купено за бебето метално канче и докато отмеря 6 лъжизи мляко в биберона водата е вече почти вряла.Не съм фен на микровълновите,а и така действам дори по-бързо от микровеле.Но мисля че за морето ще си купя един ,със зарядно за кола,за да притоплям когато сме на плаж или извън къщи.
На Авент шсихетата сигурно и те са удобни,но на мен не ми харесват външно и не съм купувала от тях.Ползвам само каучукови биби.

# 12
  • Мнения: 3 388
Gery, това само при скадуто пермессо ли или го замества?

  Сонче,моето беше валидно до септември тази година...така че не е скадуто. Peace
Просто го прибраха и ми дадоха този атестат. Peace
На моя отдолу пише,че е валиден за темпо индетерминато ,а момичето на гишето ми обясни,че след 5 год резиденца може да се иска перманенте резиденца (с която имаш всички права на италиански гражданин) Wink


Благодаря ти, Гери!  Hug
Ще мина да питам, вероятно още утре след морфолоджиката.
Аз до 3 години все си мисля, че гражданството трябв ада излезе, а не да чакаме тези 5  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 764
Гери,ние вси4ко това го 4етохме,ама нали понякога се слу4ва,4е ни 4ули,ни разбрали са тези от бюрокрациите тука... #CrazyДано мине вси4ко спокойно PraynigВеднага ли ви издадоха новите документи?А дъ6тери4ката ти трябва6е ли да присъства?
Анджи,успех с предстоя6тото раждане,и весело разглеждане на подаръците HugНе се притеснявай,пожелавам ти да мине вси4ко като при мен.Аз 2 пъти съм раждала,2та пъти нормално и без упойки.Вси4ко мина бързо и болките бяха търпими.И 3ти да имам пак така 6те е,аз в гръбнака не давам да ме дуп4ат,каквото и да става.За тази упойка се искат определено специалисти,анестезиолози които на на ден правят по 4-5-6 такива манипулации.Не се оставяйте на хора,които не ви се струват сигурни,проу4вайте в болниците,4есто ли го правят.За6тото ако го правят от дъжд на вятър,зна4и не са особено опитни,а това е място където и на половин милиметър да мръднат,има опасност да не стане6 от инвалидния стол.Ами предпо4итам да ти4ам след децата си,пък ако трябва и да търпя няколко 4аса болки.Така 4е,ако изберете анестезията-внимание,много се оглеждайте и ослу6вайте Peace

# 14
  • Мнения: 5 475
Да ,веднага ги написаха,а дъщерята изобщо не се е явявала,нали е на училище. Wink
 Но е важно,че сме резиденти от 3 години ,така че всичките ни данни ги имат.  Wink
    Единственото ,което трябва е декларация от мъжа ти ,че си на негово карико.От гишето ти дават бланка.Към нея се добавя копие от неговата карта д-идентита и им оставяш оригиналните соджорни.  Wink

  Между другото има специално отделено внимание в чирколарето на Бг и Румъния,защото естествено сме на преходен режим до 01.01.2008,така че изискванията са различни,зависи от случая.  Wink
 

Общи условия

Активация на акаунт