Бабешки метод за болно ушенце

  • 10 109
  • 26
  •   1
Отговори
Моля ако някой има изпитан начин за лекуване нека сподели.

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Топъл печен картоф размачкан леко и увит в кърпа. Или стоплена на фурната морска сол увита в кърпа. Най-добре детето да легне на страната на болното уше и да сложиш топлата кърпа под ушето.
Друг вариант стоплен леко зехтин се капе в ушето - 1-2 капки и детето да легне с болното уше нагоре за няколко минути..

# 2
  • Мнения: 2 197
Когато бях малка на мен ми помогна следното: нагрява се хавлиена кърпа и се притиска до ушенцето. Държи се малко, докато изстине и после пак се нагрява и се слага. Температурата помага ако има гноен абсцес да пробие. След тоа пак се слагат капки, но много по-бързо се възстановява и минава. Но болката е ужасна (сигурно знаеш де).

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
Само да вметна, че нелекуваните отити правят големи бели! Най-добре се консултирай с лекар...

# 4
  • Мнения: 525
Лой от падпадък, зная че много помага

# 5
  • Мнения: 16
Листо от алое се стопля,за да се изцеди по-лесно. А също така праз - пече се и изцедения сок се накапва.
И двете съм ги правила на сина ми.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Само да вметна, че нелекуваните отити правят големи бели! Най-добре се консултирай с лекар...


 Peace

# 7
  • Мнения: 143
Моята баба е лекувала децата си с  керино ухо /другото му име е дебелец/. Стискайки листото с пръсти  се капват в ухото 1-2 капки.

Само да подчертая, че бабешките методи се прилагат при първи симптоми, за да има време за адекватна и навременна реакция от страна на лекар при неуспех.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Лой от падпадък, зная че много помага

точно Peace

Силви като по-мъничка често имаше проблеми с ушетата. Капех и от тази лой вечер по 1 капка в болното ушенце. Вече забравих какво е да я болят ушичките. Донесе ни я един познат-ловец.

# 9
  • Мнения: 143
 StopЗдравейте!Моят  син страда от отит,хване ли го хремата и веднага пълни ушите с гной.Моята бабешка рецепта е фитили с пчелен восък,които изтеглят гнойта,и също така и хомеопатични препарати.

# 10
  • Мнения: 4 150
Настьрган чесьн в марля се слага в ухото (леко навьтре,не много обаче).По няколко пьти на ден.
Болката намалява почти веднага.До 3 дни отита минава беz АБ.

# 11
  • Мнения: 1 817
Майка ми затопляше леко олио и ми го капеше в ухото, а после слагаше памук, за да заспя така. Определено помагаше! Peace

# 12
  • Мнения: 393
Лой от пъдпъдък, зная че много помага


 Peace брат ми така го отърваха от дупченето на ушите заради гной

# 13
  • Мнения: 3 410
Като малка и моята баба ми изцеждаше от затоплен лист алое в ухото. Сега обаче разполагам с един концентрат от алое, което капя на моите деца в ушите или при конюнктивит и не сме стигали до антибиотик.

# 14
  • Мнения: 3 506
Настьрган чесьн в марля се слага в ухото (леко навьтре,не много обаче).По няколко пьти на ден.
Болката намалява почти веднага.До 3 дни отита минава беz АБ.

По неволя ми се наложи да пробвам този метод и искам да споделя, че проработи безотказно при дъщеря ми.

Само не мога да кажа колко бързо облекчава болката. Вечерта малката започна да крещи толкова истерично, жално и продължително, че я боли ухото, че близките взеха да ме агитират да ходим в бърза помощ... Докато си събера мислите, вече и бях дала 1 лъжичка калпол, а след още час здраво реване и 1 лъжичка нурофен  Confused

Няколко пъти през нощта и правих този компрес, на сутринта нямаше и помен от болка в ухото, нито някакви други симптоми на болест. И друг път сме борили отит без АБ, но за пръв път си заминава толкова бързо.

Това е, дано не се налага, но пък не е лошо да се знае Wink

И, разбира се, благодарности на Крис за информацията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт