La Cocina Espanola- Испанска кухня

  • 87 644
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не рецепта не знам - аз мислех да го направя по описнието на ТЕя ина4е редовно за мезе към бирата си го хапваме или в консерва или в кръ4ма . та най ми харесва като е в доматен сос .

# 91
  • Мнения: 1 128
Силиа,Карлос не е мъжа ми Mr. Green,а собственика на заведението където го правят.Преди години работих един месец през съботите и неделите там  и досега сме си запазили хубавите отношения,но не мога да го питам за пропорцийте,защото нали знаеш за el secreto del cocinero Mr. Green.Помня че бъркахме с черпака Mr. Green,за да не стане на леден блок.
Някой да има рецептичка за sorbete de limon.Много го обичам,но когато го правя по тази,която имам аз много силен става,защото се слага и изцеден лимон.Пропорцийте по точно де,то е ясно,че шампанско и лимонов сладолед Mr. GreenИ аз пык как се изказах....

# 92
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
sylya,сьпругьт ми е дистрибутор на продукти за сладкарската и хлебната промишленост,та от него знам,че продават специални концентрати(от лимон,портокал,както и коричките им),които са подобрени с "mejorantes",есенции,"conservantes"и т.н.Той ми казва,че почти всички барове,сладкарници,които произвеждат гранисадо,ползват тези продукти.После всеки си има своя техника и добавя нешто от себе си,но това вече са тайните на майстора.Освен това си имат специални машини и бъркалки,с които леда се получава толкова фин и добре смлян.Така де,това което исках да ти кажя е,че няма ништо общо между домашното и другото гранисадо,колкото и добре да го правиш,няма да може да се сравниава с това по заведенията,също качеството на леда е много важно.Иначе в mundorecetas мисля,че видях рецепти. Rolling Eyes

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 686
ахааа, разбрах значи защо гранисадото не става... Embarassed

В рубриката любими рецепти имаше ето тази торта:

TARTA DE QUESO Y CHOCOLATE BLANCO

ТОРТА  ОТ  СИРЕНЕ  И  БЯЛ  ШОКОЛАД

Съставки:
2 бели шоколада
200 г. de nata montada /сметана ??? но не знам какво е montada/
200 г. крема сирене
200 г. маскарпоне
За основа: 120 г. обикновени бисквити + 50 г. масло



    1) Натрошете бисквитите и ги смесете с разтопеното масло. Разпределете го в тава с диаметър 20 см. и поставете в хладилника.
    2)  Разчупете белия шоколад и го разтопете на водна баня.
    3)  Смесете внимателно в купа крема-сиренето с маскарпонето и сметаната.
    4) Изсипете белият шоколад в останалата смес и разбъркайте. Изсипете сместа върху основата от бисквити. Оформете и оставете да се охлади минимум 4 часа в хладилник. Можете да сервирате със заливка

Бележки:
Страхотна и много лесна торта, може да сложите и повече бял шоколад ако искате.


Не мога да преведа какво значи nata montada и дали няма нужда от повече захар !!! ??? Може би е бита сметана в която има захар?

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 13:30 от sylya

# 94
  • Spain
  • Мнения: 3 750
nata montada   си е то4но бита сметана - но поне аз тази която купувам захар не съдържа. аз купувам тази която се  бие и и добавям захар .
 у4удих се 4е в рецептата няма захар .все пак маскарпането и кремата леко насоляват .. но всъщност и самата тарта де кесо си насолява малко . може и да няма захар

# 95
  • Spain
  • Мнения: 3 750
забравих да се похваля - зна4и направих тези дни пилешки бут4ета и  им добавих 4есън (за първи път сложих така цели глави4ки ) - мнооого вкусно стана - даже се каня другия път да сложа още пове4е 4е самия 4есън стана неотразим . когато ве4е свършвах да пека сложих 2 топени сирена и стана много приятен сос .
 другото - правих " пан де калатрава" ?(побългарих си го - с орехи го направих ) - е не стана това което съм яла по заведенията ..но  се полу4и много хубав сладки6 . на мен оба4е 300гр захар(както е по рецепта ) ми доидоха много ..а , и го направих с блат за торта не с магдалени . стана готин  Mr. Green .бързо свър6и ....
 .. и още сладки6а с ананас - божествен  !!!!
ка4их 5 кила за 2 месеца ..и някои от вас трябва много виновни да се 4устват  Wink

# 96
  • Мнения: 22 867
Момичета, това нещо тук изглежда много примамливо. Би ли превела някоя от вас рецептата или ако го е правила да сподели. Embarassed

# 97
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Торта Сан МАрко
изто4ник
 http://www.mundorecetas.com/recetas-de-cocina/postlite43775-.html

Блат

  5 яица
  250 gr захар
  250 gr брашно

да се разбият яицата и захарта докато побелееи да се добавя  пресятото брашно малко по малко  . да се изпе4е в предварително загрята фурна на 190 градуса приблизително 30 минути 

яи4ен крем

125 вода
375 gr. захар
8  жълтъка разбити  + 15 gr. нишесте  maicena
сокът на половин лимон
ванилия

да се стоплят захарта и водата (средна температура) , да се сложи ванилията   una incisión a lo largo y sacar el contenido echarlo todo al agua. като заври да се снеме от огъня и като се охлади малко да се добавят разбитете жълтъци. да се разбърка докато запо4не да ври отново   Colar por el chino. Reservar

Сметана (крем )

1/2 литър сметана  ( аз се нуждая от пове4е )
80 gr. захар
какао на прах

да се разбие сметаната и захарта . разделя се на 2 . на едната 4аст се добавя какаото 

изпълнение

да се раздели изпе4ения блат на 3  части. сиропира се  (еднакво коли4естов вода. захар и ром) сиропира се едната 4аст и се слага сметаната с какаото . Слага се следващата , напоява се и се слага сметаната   .слага се следващя пласт и отгоре яи4ения крем и захарта  за горене . 

*** друга юзърка е пуснала друг яи4ен крем  които и е даден от един сладкар

ето рецептата
 
яи4на глазура

1/2 VASITO DE AGUA 4ашка вода
250 GRS. DE AZÚCAR захар
1 CUACHARADA DE MAIZENA лъжи4ка майсена
2 CUCHARADAS DE LECHE   лъжи4ки мляко
4 HUEVOS  яица
ZUMO DE 1/2 LIMÓN сока на половин лимон
30 GRS. DE MANTEQUILLA масло


слагаме в тенджерка водата захарта и сока от ломона ,да се вари докато... haga un almibar.
разтваряме нишестето в млякото и го разбъркваме с яйцата 
смесваме и отново връщане на котлона  докато заври .
добавяме маслото докото се поеме от сместа
да се охлади преди да се използва


след това се слага отгоре на  блата . поръсва се добре със захар и се  гори

 в картинки
Цитат












# 98
  • Мнения: 22 867
ХулигАнче, много, много ти благодаря!     bouquet  Ще опитам да я направя, ако се получи нещо, ще я покажа.Само дето си нямам горелка за захарта, но ще измисля нещо. Grinning

# 99
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аиде като го измисли6 да каже6
 идеи - запалка
           - запалка за газова пе4ка

# 100
  • Мнения: 22 867
аиде като го измисли6 да каже6
 идеи - запалка
           - запалка за газова пе4ка

И аз се сетих за запалка, имам една с пламъче като на снимката по-горе. Въпреки че ,в следващия момент си казах :"глупости!", но не пречи да опитам. newsm78

# 101
  • Мнения: 4 138
твърде добра тема  bouquet
много си падам по испанската кухня, а тези букеронес направо съм и върла фенка. само че не е цаца. в бг е по4ти невъзможно да се приготвят освен ако не се намери по едра и прясна цаца. ама цяло кило да се чисти- Crazyуууууууууужас

# 102
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
   
salpicon

             [img]http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2669459[/img
             
              1кг.миди
              1 средно голяма зелена чушка
              1 средно голямя червена чушка
              1 глава кромид лук
              1-2 домата
              зехтин
              оцет
              сол

      мидите се изчистват добре и се слагат да се заду ат с една ча а вода докато се разтвориат черупките.
     Двете чу ки,лукът и доматите се нарязват на малки кубчета.Подправят се с зехтина,оцета и цолта.
     черубките на мидите се разделиат на две и се запазват само тези,в които има мида.
      Нареждат се в една голяма чиния и се покриват с нарязаните зеленчуци.Прибира се всичко в хладилника,за да се охлади добре преди да се поднесе.По желание може да се прибавят и обелени скариди(сварени),лангостини,рулца от раци....Това е много приятна освежаваща салата(за който не я познава),добре е да престои 1-2 часа в хладилника.
   
           

# 103
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
за съжаление не можах да прикача снимката кам рецептата-още съм много зелена в тези неща Embarassed

# 104
  • ES
  • Мнения: 2 172


и аз се опитах да ти я оправя, ама нещо не успях. Сигурно албума ти не е публичен

Общи условия

Активация на акаунт