Вместо мазилка- гипсокартон на стените?

  • 24 423
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 863
Имаме лек спор, в който се предполага, че аз съм обречена, но все пак реших да ви попитам и вас.
Някой живял ли е такова чудо, на стените вместо да има нормална циментова замазка и в последствие гипсова шпакловка има зачукан гипсокартон. Мъжа ми смята, че това много ще тропа и ще чуваме съседите и съответно иска  да разкачаме всичкия гипсокартон, поне на нас да не тропа като се подпрем на стените и да си направим стените като хората.
Аз съм склонна да преживея гипсокартона, понеже вече е направено и  е готово за боядисване, а  и нямам търпение вече и не ми се чака 5 месеца да съхнат мазилките.
Това добре, обаче аз се чудя това дали ще реши въпроса и да не се окаже после, че понеже цялата сграда е  по този начин строена, че ще чувам съседа като се кара с жена си на първия етаж????
Моля, ако някой има опит да сподели?

# 1
  • Мнения: 4 406
нали между гипсокартона има стена все пак- как ще чуваш съседите???
ние ползвахме в коридора гипсокартон, защото ни се стори по-лесно за изравняване на стените- панелите бяха със странни вдлъбнатини. ако има повече материал, с който е прикрепен гипсокартонът, не би трябвало да ви трака на кухо... но това е спор, който вие трябва да решите, т.е. ти или мъжът ти да отстъпите от мнението си  Laughing Laughing

# 2
  • Мнения: 8 999
Облицоването на стени с гипсокартон няма никакво отношение към шумоизолацията. Дори, може би, я подобрява, особено ако между стената и плоскостите има вата или стиропор. Не си правете труда да разваляте нещо, което вече е готово. Ако стените ви са тънки или са от итонг - спасение няма да намерите в мазилката. Нанасяйте се по-бързо, че то време не остана! И ако не удряте с чукове по гипсокартона - няма да се нарани, доста е устойчив - на практика играе ролята, като качества, на гипсова шпакловка. 

# 3
  • Мнения: 741
Гипсокартона се слага върху стената,за да не се прави замазка.Дори играе ролята на изолатор.Така че не от това зависи колко ще се чува шума наоколо

# 4
  • Мнения: 332
Целия апартамент до направихне с гипсокартон  Peace Между стените (включително и на тавана) сложихме вата. Това за шума, ще ме извиняваш, но е пълна щуротия, даже трябва да се радвате, че имате гипсокартон. Ние взехме един панелен апартамен, направо ми се плачеше, като го видях, но сега е станал истинско бижу  Laughing, предполагам, че до месец ще се нанесем Peace

# 5
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
Целия апартамент до направихме с гипсокартон  Peace Между стените (включително и на тавана) сложихме вата. Това за шума, ще ме извиняваш, но е пълна щуротия, даже трябва да се радвате, че имате гипсокартон.
много добра топло и шумоизолация, нищо не ни тропа Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 475
Целия апартамент до направихме с гипсокартон  Peace Между стените (включително и на тавана) сложихме вата. Това за шума, ще ме извиняваш, но е пълна щуротия, даже трябва да се радвате, че имате гипсокартон.
много добра топло и шумоизолация, нищо не ни тропа Simple Smile


Абсолютно вярно!!

# 7
  • Мнения: 1 305
Ние сме в кооперация с тухли ние строен блока но всичко ни се чува (особено вечер когато е тихо) заради това сега ще слагаме гипсокартон с вата за шумо и топло изолация. Едни наши познати си сложиха преди 2г страшно са доволни

# 8
  • Мнения: 292
Ние сме в кооперация с тухли ние строен блока но всичко ни се чува (особено вечер когато е тихо) заради това сега ще слагаме гипсокартон с вата за шумо и топло изолация. Едни наши познати си сложиха преди 2г страшно са доволни

Ако има стъклена вата (а тя обикновено е такава) е ок - има добра шумоизолация. Но ако гипскартона е лепен направо - жална ви майка. Идея нямате как всичко се чува. Причината е проста - тухлите имат достатъчно много фуги и при липса на мазилка, гипскартона не спира звуците.

# 9
  • Мнения: 2 863
А, да аз проучих тази част от въпроса  с ватата, но строителят не е сложил такава между гипсокартона и тухлите и се получава около 2-3 см  кухина newsm78 и като чукнеш по стената кънти страхотно....на мен хич не ми се иска да го разваляме, та ще мислим още.....ако бяха сложили вата, щеше да е ОК.....

# 10
  • София
  • Мнения: 7 174
Само едно нещо винаги съм се питала относно гипскартона: няма ли опасност да се събират хлебарки в кухините и във ватата newsm78

# 11
  • Мнения: 1 630
Jaly,
не мога да направя сравнение в шумо изолационните свойства

Имаме няколко  стени, които направихме така - гипсокартон на разстояние от стената без вата.
Не ми пречи по никакъв начин, но и не ходя да ги почуквам  Mr. Green

В никакъв случай не бих махнала новопоставени плоскости
Представи си колко работа и мърсотия е шпакловката. Освен това има риск да ти я направят крива
Когато се шкури шпакловката, лети отвратителен много фин прах

Ако, сградата е направена кофти и се чуват съседите,
според мен нищо няма да се промени с една шпакловка.

 

# 12
  • Мнения: 1 305
BobyB аз точно това съм написала, че ние ще слагаме гипсокартон с вата за шумоизолация и топлоизолация. Не мога аз да си позволя да дам за спалнята сума ти пари и ефекта да е нулев няма смисъл.

# 13
  • Мнения: 2 863
Рали, абе на мъжа ми честно казано точно това му е дерта- че е кухо между стените, явно са си спестили ватата и така губиш почти по 5 см на стена, щото разстоянието е доста.... утре пак ще ходим да го гледаме и ще пиша после:))

# 14
  • Мнения: 292
Само едно нещо винаги съм се питала относно гипскартона: няма ли опасност да се събират хлебарки в кухините и във ватата newsm78

Хлебарките и мишките бягат от стъклената вата, в нея нищо не се въди. Но ако няма...

Общи условия

Активация на акаунт