Мами в Италия - част 49

  • 11 057
  • 265
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 49 на темичката мами в Италия!

Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:                                                    Friuli Venezia Giulia:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento                                Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
                                                                                     piccola (КАЛИНКА) - Trieste   
                                                                                     misty5 (МИРА) - Trieste
                                                                                     Nelly_Iv (НЕЛИ) - Trieste
                                                                                     AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)
Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di SopraMedea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo
                                                                     svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 Basilicata:
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                        Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                     Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48




Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 16:36 от Giorgia

# 1
  • Мнения: 2 804
Ха добре заварили !
Мерси , Джорджа !  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 475
Добавих новите момичета в списъка,погледнете си данните,ако има грешка да променям,че до 24 часа може да се редактира.  Peace

   Rolling Eyes май и картата трябва да се подновява....Пиколинкаааа  Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 438
Добре заварили.

Пожелавам си докато се изпише тази темичка вече да съм родила.  Joy

мерси за отзивите за козунаците на мама. това куче което го виждате е голяма лисица и пакостчийка, но си я гледаме и си я глезиме. Джанлука (съпруга ми) ми я подари за именния ден на 9ти декември. Аз много страдах за моята Рада (ирландски сетер) и той явно реши че не може вече така. В същото време когато сме говорили да си взимаме един ден животинче, винаги съм споделяла че ми се иска да спася някое куче от кучкарниците където след определено време ги приспиват. И така....на именния ми ден се появи Лелла с панделка, клъощава и травмирана, изключително мила. Допреди няколко седмици не й бяхме чували гласа, но вече се чувства господарка на къщата и околностите и лае на поразия. Нейната съдба щеше да е много трагична, защото е трябвало да я убият два дена след като вече ние се грижехме за нея.

 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 475
Стискам ти палци! Heart Eyes Hug
Малко ти остава!  Peace

Браво за кучето. Peace
И аз съм гледала повече от 11 години куче,за съжаление вече не е живо.И след него някак не ми се иска да вземам друго. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 438
Добавих новите момичета в списъка,погледнете си данните,ако има грешка да променям,че до 24 часа може да се редактира.  Peace

   Rolling Eyes май и картата трябва да се подновява....Пиколинкаааа  Praynig Hug



Урааааа. Благодаря! Виждам се в списъка. Кеф  smile3535

# 6
  • Мнения: 5 475
 Hug Няма за какво,дано и другите момичета се включат и ако трябва да коригирам данните да е навреме Rolling Eyes
Ако не ,ще е другия път ,когато се отваря нова тема. Peace

# 7
  • Мнения: 438
Ама наистина няма никой. Как може така. Май се сещам защо...те нали се бяха разчистили повечето днес, та сега може да са го ударили на почивка.
Хайде елате и пишете, така по бързо ще изпишем темичката и моя Матео по бързо ще си стегне багажа да излиза от корема.

 Hug

# 8
  • Мнения: 438
Я аз да си задам няколко въпроса сега докато не сте ме изпреварили вие.
Вече бях питала за едното нещо но май ви е отбягнало от погледа. То беше относно това дали майките получават месечно детски при положение че аз не съм работила никога в Италия и съм на издръжка на съпруга ми.
Другото което исках да питам дали знае някой от вас, като си родя детето трябва да го запишат в документите на един от родителите или в документите и на двама ни. Също така като се ражда в Италия получава ли директно и БГ гражданство.

И има ли нещо което евентуално трябва да знам преди да родя и да е много важно...отнасящо се до такива въпроси.

Благодаря.  smile3529

# 9
  • Мнения: 5 475
Ани,доколкото знам детските надбавки зависят от общия доход на семейството.
Може мъжа ти да ги получава,както и да те пише на негово карико.  Peace
Принципно са малки. Confused
  Погледни тук
Ние никога не сме получавали надбавки за дъщеря ми,само дедуциони за фамилиаре ин карико.  Confused
 
  Предполагам,че не си още италиански гражданин,така че детето може да е вписано в паспорта на мъжа ти.
Но  мисля,че може да му направиш и отделен паспорт.
Нека другите момичета ти кажат по-добре.  Peace

Наскоро раждалите са по-наясно!  Hug

 Естествено,че щом ти си българска,детето може да се регистрира в Бг и да получи Бг гражданство.Акта за раждане се аверява с апостил,после го преведи в Бг и чрез пълномощник или лично го занесете в служба ЕСГРАОН на Съвета,където живееш.Ще датат ЕГН и детето е бг гражданин!  Peace

# 10
  • Мнения: 438
Giorgia, Благодаря за полезната информация. Аз не съм ита гражданка, но все пак имам пермесо ди соджорно и там не може ли да ми го впишат бебето. Ами ако бях самотна майка, как щяха да го впишат в паспорта на баща му. Аз държа да си го впишат в моите документи, нищо че мъжа ми си ми е мъж.

# 11
  • Мнения: 5 475
Ани,принципно откакто сме част от ЕС няма вече пермесси. Wink

http://www.poliziadistato.it/pds/ps/immigrazione/carta_soggiorno_cittadini_ue.htm

Така,че питай в комунето. Peace
Мен преди няколко седмици ме върнаха от Куестурата ,като ми казаха,че няма вече нужда нито от пермессо,нито от карта ди соджорно ,защото комунитарите не са чужденци  Wink
Предполагам,че би могла да извадиш паспорт или карта д идентита на детето. Peace
Да не гадая,като се включат другите момичета ще ти кажат какво да направиш,а и най-добре си се информирай на място,че тук всяко комуне си действа по свои закони  Wink Hug

# 12
  • Мнения: 438
I familiari stranieri (cioè non della comunità europea) dei cittadini comunitari potranno chiedere la “carta di soggiorno permanente per familiari di cittadini europei”.

Джорджиа, ето това е цитат от изпратеното ми от теб. Мен ме извикаха да си върна пермесото и ми дадоха друго, това за което казват по горе. Така и от куестурата ми обясниха че по принцип не ми трябва вече пермесо, но за оформяне на документи, а и както ми предстои раждане ще ми трябва това новото, което вече имам.
Айде да идват вече и другите девойки. След малко започва Вип Брадър по НТВ. Вие гледате ли го...много са забавни и някои доста се излагат.   hahaha

# 13
  • Мнения: 438
Ани, бебето могат да го запишат в твоите документи само българските власти, демек ако го регистрираш в България. Тук в Италия никой не може да го запише в българския ти паспорт. Иначе може или да го запишеш в паспорта на бащата, или да му извадите негов паспорт. Ти записала ли си се в комунето, имаш ли резиденца? Щото аз не го бях направила, преди да родя, макар че бях тук вече две години. Това ми създаде трудности при регистрирането на детето, принципно се записва в общината по местоживеена на майката, и се включва в нейното стато ди фамилия.
Макдирокова, айде де, Алессандра обеща, че скоро мама ще се включи, къде си?
Дани, големи щурачки твойте щерки, да са ти живи и здрави.
Гери, значи сте "фиданцати" с мъжа ти, без щерката. Ми я се задействайте да направите едно братче или сестриче..... Днес разбрахме, че и братовчетката на Валтер, Барбара, е бременна. Как са го направили, не знам, при положение, че той живее в Болоня, а тя - в Кьолн, и се виждат веднъж на две седмици за два дена  newsm78Joy
Ани, колко е далеч Киоджа от Венеция? Моят мъж ще ходи за една седмица в Местре в края на май, от понеделник до понеделник, може би през уикенда ще ида и аз, за да се върнем заедно.


Еххх че хубаво. Хайде идвайте нагости, и много ще се радвам ако останете за целия уикенд. Вземи и малкия. Киоджа е на 30 км от Местре, ако няма трафик се стига за 20 мин. Супер ще е ако наистина се организирате и дойдете.
Колкото до документите моите, имам резиденция в комунето, още като пристигнах направих тези неща. Ами ето, благодаря ви, поне си изясних тези две неща които ме вълнуваха.

# 14
  • Мнения: 438
Десине се притеснявай. Все някак ще се организираме и ще заформим една среща. Ако вие сте без кола, ще дойдем ние, поне за няколко часа да се видим, защото аз незнам кога ще имам възможност чак до Неапол да отида, нали ще съм с малко беборанче.

Гледахме Вип Брадърите, фолк певицата Деси Слава каза че столицата на Италия е Милано, а на Австралия Манхатън  smile3532 smile3532 smile3532

Общи условия

Активация на акаунт