ФОТОШОП-22

  • 24 756
  • 497
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 743
Сейдж, стилът ти е уникален - няма равен просто  Hug   bouquet
Лулу, имаш си чаена принцеса в къщи  Joy  Laughing - много сладка рамка  Heart Eyes
jmoto, много се смях на помощницата ти - така е то, който си има момиченце си има помощник, а аз съм като в казармата, ама не щото има ред, а щото съм с трима мъже  Joy Laughing
Ани69, много ама много ми харесват.Ще те замоля за баткото фона с металика  Mr. Green И искам да питам как си вкарала фона в снимката и изглежда като рошав  Laughing Ако си използвала гумата с коя точно четка преди това си избрала  Praynig
Лулу, все не ми става онзи номер  Sad - остава си и една черта която не мога и не мога да махна   Twisted Evil  То като малоумните станах, ама ак ти се занимава да ми обясниш нагледно  Embarassed  Praynig
larado, много е нежна   bouquet (не знам защо винаги ти чета ника Лардо, а то е ЛарАдо - какво значи всъщност  Thinking )

# 481
  • Мнения: 6 472
Дамаянти, най тържествено обещавам, че довечера ще седна да направя един урок за да нямаш повече проблеми с тази черта  bouquet

ani69 , страшно ме зарадваха последните ти неща  bouquet Не знам дали е заради рамките или заради страхотните снимки, от които се излъчва много емоция и положително настроение Hug

  larado, може друго да се е получило, ама пък е станало много хубаво Hug
И аз като теб почнах едно пък то взе че стана друго Rolling Eyes Не съм убедена все още дали точно това исках да е крайният ефект, но от тази серия има още няколко снимки и мисля да ги уползотворя Grinning


http://luluto.multiply.com/photos/hi-res/6/89?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F6%2F89

# 482
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
luluto няма ли да бъде по-сполучливо, ако снимката е центрирана. Сега малко натежава вдясно. Иначе се е получило добре. Обичам черно-белите снимки Blush

# 483
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А всичките тези картички, рамки и колажи изкарвате ли на хартия?

# 484
  • Мнения: 6 472
MiRa_55, всичко изкаравм на хартия Grinning Тези които правя в размер 10/15 + обработените снимки и колажи изкарвам в къщи на мастилено струен принтер върху фото хартия. Рамките ги правя в размери 13/18 и ги отпечатвам във фото, поради липса на подходящ размер хартия Sad Това което давам в студио го пускам веднъж седмично. Гледам да се посъберат 5-6 поне Grinning Редя успоредно в две отделни албумчета - едното е за рамките, а другото е само за снимките. Не рамкосвам снимки, които вадя отделно на хартия.

Miriel, хич не си падам по централни композиции Embarassed Остана ми още от рисуването на времето, а сега и от фотографията, където правилото на третините е водещо при кадриране Rolling Eyes

# 485
  • Мнения: 1 110
Лулу а какво е правилото на третините?

# 486
  • Мнения: 1 084
Аз вадя всички рамки на снимки Simple Smile))) Обикновено в размер 5х7 инча Simple Smile за себе си Simple Smile))), а 10х15 за бабите Simple Smile))
Лулу, страхотна снимка и рамка Simple Smile) Обичам черно-белите неща Simple Smile
Ето моя опит от днес да спася една кофти снимка Simple Smile) т.е малко я състарих Simple Smile)

# 487
  • София
  • Мнения: 6 743
Обяснете сега (нали за това е темата - да учим  Laughing ) , как състаряваш самата снимка и фона по еднакъв начин  Praynig

# 488
  • Мнения: 1 084
Дамаянти, при мен фонът е тип "стара хартия" - бекраунд, който си бях намерила в нет Simple Smile)). Състарила съм само снимката Simple Smile) и то по един доста лесен начин Simple Smile

Отваряш снимката, която искаш да състариш Simple Smile, десатурираш я Simple Smile) (аз използвам gradient map от панела със слоевете Simple Smile) (layer palette), избирам mode или нормал или color (за по-меки тонове), после създавам new layer , който запълвам с избран от мен цвят Simple Smile (в случая кафяво-оранжево - 986a1a), давам mode на този слой soft light Simple Smile) (но можеш и да експериментираш) и готово Simple Smile) - снимката е състарена Simple Smile)).

Ако искаш да състариш и фона Simple Smile) просто прилагаш същите процедури Simple Smile) едновременно и върху него Simple Smile

# 489
  • Мнения: 6 472
Дамаянти ако на състаряване викаш колоризираните в жълто снимки, става много лесно
- image - adjustments - hue/saturatin
- слагаш отметка на colorize
- с най горният плъзгач си харесваш тоналност, а със средния - точно колко наситен искаш да ти е цвета.

Освен това разполагам с набор от четки, които правят протрито по снимките като това тук:

# 490
  • София
  • Мнения: 6 743
Лулу, може ли малко четки  Embarassed  Praynig  kokolaj@abv.bg ми е мейла  Blush
Ще се пробвам тези дни.
Може да ви е смешно, но аз се занимавам с фотошоп от няма 2 месеца и така както ми е обяснила Сейдж  - ми гледам като индианец в пишеща машина  Embarassed Изобщо не знам къде да търся тези команди и например къде гледате номера на цвета който избирате  Embarassed - лаик съм си , но искам да се науча  Blush
И къде е това 
Цитат
аз използвам gradient map от панела със слоевете ) (layer palette
newsm78

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 22:07 от Дамаянти

# 491
  • Мнения: 6 472
Така и предположих че се чувстваш с фотошопа и затова ти обясних на лаишкия и лесно изпълним метод Hug В действителност аз доста си играя до като обръна снимката в черно - бяла, но това е по- скоро обект на фотографията и има изписани доста дебели книги по въпроса Tired Rolling Eyes
Четки ще ви пусна, обещала съм и на една друга мама Grinning

И къде е това 
Цитат
аз използвам gradient map от панела със слоевете ) (layer palette
newsm78

Това ти е панела със слоевете. Долу имаш едно кръгло бутонче на на половина черно на половина бяло. Като го натиснеш ти излиза меню, от където можеш да избираш какъв корекционен слой искаш да използваш. Та от там си избираш въпросния gradient map. Само внимавай какво избираш, защото има има и само gradient освен gradient map, а те правят различни неща.

# 492
  • Мнения: 1 884
Ето от мен "стари" снимки по метода на лулу  Grinning Даже мисля да си дръпна още гръндж четки... 

# 493
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
радвам се че ви е допаднала бъзо спретнатата вчерашна рамка ... благодаря ви   bouquet
сейдж елементите са един път ... а кравата страшно готина  Peace
Whistling свалям си ги
дамаянти писах на лични ... радвам се че всичко върви по план тоест че са се събрали парички и ще може да се направи нещо което е от важна необходимост   bouquet
ейй дявалке аз съм си затрила ooooh! пасовете за Фш та са ми добре дошли ... тенкю ти
тия последните уроци ги сейвах защото съм изветрям мозък и ще забравя нещо а искам да пробвам всичко ... плюшкин  Whistling
не е ли е време за нова тема  newsm78

# 494
  • Мнения: 1 884
desytka - ееее, няма проблеми, който знае къде да пипне... нали съм малко хакер  Laughing Whistling .Не знам дали е редно... но да вземем в началото на темите да ги напишем, обаче с линк към тая страница, че доста често хората питат за тях. С темата ти ли ще се заемеш? Айде пускай я.

Общи условия

Активация на акаунт