Идеи за ниска ограда около цветна градина

  • 24 101
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 244
Здравейте,
Построихме си къща в близко село с огромен двор. Направихме си  и цветна градинка, която искаме за заградим, за да не тъпче кучето вътре. Имаше навремето подобна тема за градините, но не мога да я открия.Дайте идеи - какво, от къде и на какви цени?

# 1
# 2
  • Мнения: 843
  Сисонка, в  строителните хипермаркети има интересни нещица.   Като се започне от обработени дъски,  оформени за оградка / някои и боядисани/, готови модули / вече сглобени оградки,  до телени мрежи и оградки от ковано желязо.
     Живия плет ще отнеме време, пък и кучето ще го гази.  Има значение и колко голямо е кучето.Simple Smile)
     Успех!  За цени в момента не мога да говоря.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И аз ще следя че баща ми е подхванал един кът за децата на село, остана само оградка да спретнем.

# 4
  • Мнения: 244
Таниела, жива ограда специално за цветната градинка не ни устройва. Ще правим такава, но на друго място в двора, затова много благодаря за линка, ще ни е от полза.
Найка, точно това имам предвид "обработени дъски,  оформени за оградка / някои и боядисани/, готови модули / вече сглобени оградки", но ми се иска да видя и други идеи. А и строителните хипермаркети не са от най-ефтините.
Кучето е немска овчарка, т.е. за нея е достатъчно да е просто оградено, за да знае че там не се ходи. Нямам предвид да не може да прескочи.

# 5
  • Мнения: 843
   Евтино и ефектно? М... сещам се за една ограда..интересна беше, но си е  работа. Прави се стабилна рамка и на нея се коват капаци от / обикновено  иглолистни/ дървета.  Ще обясня какво е "капак"  за протокола.  Това е Прав отрез от кората на дървото  , заедно с част от дървесината.   Това, което се маха, когато от ствола се изрязва талпа, примерно,  леле, че го обясних !!!   Използва се и за ламперии  / битов стил/  ,при по широк отрез и за огради.  Трябва да се  почисти и лакира. Повече подробности не знам, кората е доста красива, но трябва да се поддържа / е, като всяка ограда, де/
     "Капаците" по принцип са отпадъчен материал при дървопроизводството и не са скъпи никак / поне тогава/
  Кората е много красива.

    Просто идейка.  bouquet

# 6
  • Мнения: 263
И мен ме интересува някоя по-евтина идея, да оградим мястото на децата на село Simple Smile??

# 7
  • Мнения: 2 631
Найка, а ако корите са от брези, мммм...става разкош! Peace

Оградка и на мен ми трябва, но декоративна - да бъде границата между райграса и цветята, но да не е и скъпа. Идеята ми е за едни пластмасови ниски оградки ... не знам, дали се сещате - много са разпространени! Wink
За моята цел, някой нареждали стари керемиди или капаци и ставало много ефектно. Някой пробвал ли е? Аз веднъж опитах, но не се получи... newsm78

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 14:18 от envia

# 8
  • Мнения: 843
     envia ,  кокото до ниските декоративни оградки , скоро попаднах на нещо много свежо.  ПВЦ - тръби  / приблизителен диаметър - 5-7 и с 10 см  става/  се нарязват на височина 20-25см.  Там също е пожелание. Забиват се около градинката плътно една до друга.
      При скъпия вариант може да се напълнят с цимент ,  при по- евтиния се пълнят почти догоре с пясък и най - отгоре, до ръба - с бяла мозайка. А за доукрасяването - много варианти  , например със шаблон и спрей. Стоят приятно, оригинално   и може да се прави във всякакви форми. 
      Извинявам се на авторката, че и спамя темата  Това не и върши работа.  bouquet

# 9
  • БГ
  • Мнения: 351
Sisonka показвам ти две идеи за огради от нашата къща на село
едната е от дъски боядисани с блажна боя зелена с тях сме оградили пясъчник за малкия
другата е на цветята от червен камък
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2339761
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2339812

Общи условия

Активация на акаунт