Облицовъчен декоративен камък?

  • 12 933
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, от доста време се опитвам да открия хубав и евтин камък за външна облицовка. Може да е и имитация, но да е устойчив на климатичните особености. Може да е от този, който имитира наредени една върху друга скали или пък речни камъни и т.н.  Имаме да облицоваме огромен зид, гараж, барбекю и основите на къщата, т.е. огромно пространство и в този смисъл цените  над 20-30 лв са немислими. /всички изложени на стройко покрития бяха от 45лн нагоре/ Ще съм ви благодарна ако споделите информация!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Малко ще те обезкуража. Няма евтини облицовъчни естествени камъни. Изкуствените обикновено са на циментова основа и горе-долу стават за облицовка на това, за което пишеш. Такива с цени от порядъка на 30-35лв има на околовръстното /близо до Симеоновско шосе/. Друг вариант е да се разходиш до гр. Гоце Делчев. Там има една камара работилници за обработка на каменни изделия и каменните шисти са от порядъка на 25-30лв/м2. А може и да се спазариш за доставката. Желая ти успех

# 2
  • Мнения: 3 640
На СТРОЙКО имаше една ловешка фирма, която предлагаше имитации на камъни, скали, тухли за около 30 лв./кв.м. Не бяха никак лоши. На мен даже ми харесаха повече от някои гръцки и италиански от по 60 лв./кв.м и нагоре.
Но аз бих ти предложила много ефектен и доста по-евтин вариант. Тъй като и аз имам да обличам един комин в хола и мисля да го направя с камък, след страхотно обикаляне по магазини, складове, щандове на Стройко, ми предложиха да го облицовам с естествени камъни точно за външна облицовка (гнайс) и да ги лакирам отгоре с каменен импрегнат. И тъй като на теб ти трябват за отвън, ще си спестиш дори лакирането. Цената им варира от 6 лв./кв.м до 16 лв./кв.м в зависимост от степента на обработка. Изглеждат страхотно.  newsm10  Предлагат се от много фирми за строителни материали. Виж, например, това: http://geotool.business.bg/
Ако успея да открия брошурата точно на фирмата, от която ми дадоха тази идея, мога да ти пусна координатите им на ЛС, но в интернет можеш да откриеш и много други производители и дистрибутори, които ги предлагат. Успех с ремонта!   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 123
Сън, Тралала, благодаря ви момичета. Ще споделя като се спрем на вариант /това с гнайса звучи доста добре. Открих наистина много фирми, които го предлагат   bouquet/

# 4
  • Мнения: 2 591
ние гледахме доста варианти в Практикер! просто се бяхме спряли, може и там нещо да те заинтригува  Peace

Общи условия

Активация на акаунт