Da napisem po edna retsepta(((((:

  • 22 013
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Цитат на: Laura

Creamy Fiddlehead Soup....

Niakoi moze li da prevede  PLEASE Praynig

# 16
Копнах си някоя и друга рецепта, но ме мързи да пиша Embarassed По-скоро се чудя кое е типично Шотландско освен Хагиса, който аз мразя и съответно не готвя ooooh!  Blush

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 085
прословутата Kaesesuppe на мъжа ми
500 гр. кайма
4-5 глави кромид лук
4-5 праз лук нарязани на ситно, смесени и леко запържени в тенджера, докато каймата смени цвета.
 След това се добавят
3 ч.л. подправка за супа
3/4 литра вода
 оставя се да ври. През това време се нарязват и добяват
2 малки дози Champignons
3-4 червени чушки
3 опаковки (или около 800гр.) сметана / топено сирене
1 опаковка (250гр.) сметана с подправки
 2 пъти на върха на ножа Sambal-Oleleg или нещо за подлютяване може и Табаско. Оставя се да си ври. Ако оставите да престои - става още по-вкусна.

# 18
  • Мнения: 2 452

Creamy Fiddlehead Soup       Крем-супа от Fiddlehead (вид папрат)
 
2 нарязани картофа
1/2 чаша керевиз(?), нарязан на дребно
1 средно голяма глава лук, накълцана на ситно
по желание една склидка чесън
1  чаша вода
1 чаша пилешки бульон
2 чаени лъжички сол
ч. пипер
2 cups fiddleheads, fresh or frozen
1 to 2 чаши високомяслено мляко
Продуктите (без fiddleheads и млякото) се оставят да заврат, след което се одбавят Fiddleheads. Всичко се вари на бавен огън за 20 минути, след което се оставя да изстине и се пасира до гладка консистенция. Връщ се на печката и постепенно се добавя мляко до достигане на желаната консистенция.  Сервира се със сварени fiddleheads или крутони.


Beavertails (вид мекици)

Тесто:

1 чаша топла вода
5 ч. лъжици суха мая
щипка захар
1 чаша топло мляко
1/3 чаша захар
сол
1 ч. лъжичка ванилия (или на вкус)
2 яйца
1/3 чаша олио
4-5 чаши брашно
Масло за пържене
Гранулирана захар за поръсване (може и с малко канела към нея)

Смесват се маята, топлата вода и щипката захар и след няколко минути (1-2) маята трябва да се разтвори и/или надигне
Добави останалата захар, мляко, ванилия, яйца, олио, сол и
почти всичкото брашно до меко тесто. Меси се 5-8 минути (на ръка или смиксер) като се добавя брашно до образуване на твърдо, гладко и еластично тесто. Тестото се поставя в намаслена купа, която се слага в н. торбичка и се затваря херметически. Ако тестото няма да се използва веднага, на това ниво може да се сложи в хладилник. Ако ще се използва, оставете да втаса за 30-40 минути.
Откъсва се топка с размерите на топка за голф (хайде сега да видим, кой играе голф Laughing  Laughing ), която се разточва в овал и се оставя да си "почине", завита в кърпа, докато се подготвя останалото тесто.

Загрейте около 10 см слой олио в тиган Температурата трябва да е около 385 градиса Фаренхайт (200 градуса). Може да пробвате с парченце тесто, дали е достигната желаната температура. Изпържете бобровите опашки 1-2 едновременно (в зависимост от тигана), НО преди да ги сложите да се пържат ги оформете като боброви опашки, т.е. единия край да е малко изтънен (като го издърпате). Обърнете веднъж, докато се изпържат в златисто-кафяво. След като ги извадите от тигана ги оставете върху вестник или кухненски ролки, за да се изцедят от маслото.
Напълнете дълбок съд с кристална захар (с малко канела) и потопете всяка "опашка", след което изтръскайте излишната захар.  





Welsh Cakes
(12 броя)

"Тайната" за да бъдат тези курабийки вкусни се крие в тигана (по-скоро една плоскост за печене), която се нарича planc or maen in Welsh.  Това е дебел плосък железен тиган, който се загрява бавно и равномерно (обаче аз нямам такъв и съм пекла курабийките директно върху плота на печката).


   
Съставки:

1 3/4  чаши брашно
1/3  чаша гранулирана захар
2 1/2  чаени лъжички гранулирана захар
щипка сол
1  120 грама изстудено безсолно масло, нарязано на 8
1/3  чаша стафиди
1/3  чаша изсушени (не зная как се обобщават на бълг. език, но се има предвид касис, френско грозде - currents)
1  разбито яйце
 
Приготвяне
1. Брашното, захарта, солта и содата се разбъркват добре с миксер, като се добавя маслото и всичко се разбърква добре с 15-20 импулса.
2. Изсипи всичко в дълбока купа, добави плодовете и яйцето и разбъркай до получаването на твърдо тесто. Ако изглежда сухо, меси с ръце, докато започне да омеква). Меси се върху суха и чиста повърхност.

3. След леко набрашняване, оформи рулце и го нарежи на дискове с дебелина около 2 см.

4. Върху средно горещ котлон сложи леко намазнената желязна плоча (или тиган) и постави 3-4 курабийки; печи ги за около 4-5 минути и ги обърни и печи още 3-4 минути.   Сервирай студени.

Niakoi moze li da prevede  PLEASE Praynig - преведох, каквото можах.

# 19
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Копнах си някоя и друга рецепта, но ме мързи да пиша Embarassed По-скоро се чудя кое е типично Шотландско освен Хагиса, който аз мразя и съответно не готвя ooooh!  Blush


Би ли  дала рецептата за Scotish Eggs, че моят съпруг от известно време ми говори все за тях.
Освен това да те подсетя, има една разкошна чорба с ечемик - имам и някъде рецептата из чекмеджетата - правила съм я за деня на Бърнс.

# 20
Scotch Eggs
Продукти
1lb кайма
5 сварени яйца (обелени)
1 сурово яйце
3oz приблизително галета
щипка сол, черен пипер
брашно

Приготовление:
Натупайте свареното яйце с брашно. Смесете каймата със солта и черният пипер и я разделете на 5 порции. Поставете я върху леко поръсена с брашно повърхност (да не залепва).....

# 21
...Обвийте яйцето хубаво с каймата като се гледа да няма "дупки" (възможно най-плътно).Суровото яйце се разбива с малко вода, потапя се "точпето" в него,после хубаво се овалва в галета (галетата се притиска хубаво с ръце да полепне).ПОсле това топче се потапя в олио (deep fry)......

# 22
...Пържи се 5-6 минути. Изцежда се хубаво от мазнината (върху китчън рол) и се сервира или топло или студено..

# 23
Лауричка, а тази супа за тази ли става дума -Green Pea Soup ?!(аз нея знам, че я правят за денят на Р.Бърнс

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз си попреписах туй онуй и сега като дойде мама Ще превърна записките си в реалност.. Wink
4удих си бая коя от любимите си манджи да постна и ми дойде на ум тази:

Spaghetti con le vongole или казано ина4е Спагети с миди

Най_напред малко пояснение:иде ре4 за най_обикновенните малки миди,не тези големите 4ерни които се пекат на ламарина
http://www.mareinitaly.it/conosciamo_v.php?id=132

Продукти за 4 порции:

400 гр. спагети
1 кг. миди
4 суп.лъжици зехтин
1 4ервна люта 4уШ4ица
3 скилидки 4есън
4аШа бяло вино
сол
магданоз

Хубаво е мидите (пресни) да се оставят в съд с хладка вода и една лъжица сол да престоят около 6_8 4аса за да изхвърлят пясъка ,който е в тях.Водата може да се смени един или два пъти за да се из4истят по_добре.

Магданозът се накълцва на ситно и се слага в Широка тенджера заедно със зехтина,скилидките 4есън,мидите,малко от лютото 4уШле (на вкус) и бялото вино.Захлупва се с капак и се оставя на лек огън като се разбърка от време на време докато мидите не се рзтворят леко.
През това време се кипва подсолена вода в друга тенджера, в която се сваряват спагетите. Изцеждат се от водата без да се плакнат и се разделят на порции. Върху спагетите се добавят мидите и 4аст от полу4илият се при варенето им сос ( или бульон ). По желание мидите могат да бъдат по4истени от 4ерупките преди да се смесят със спагетите.

Добър апетит Grinning
[/img]

# 25
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Лауричка, а тази супа за тази ли става дума -Green Pea Soup ?!(аз нея знам, че я правят за денят на Р.Бърнс

Може би? В нея има грах. Нарича се така:

Scotch broth: (ох, пак трябва да превеждам!)
Само да поясня, че е от мой много добър колега и приятел  - шотландец, който има страхотно чувство за хумор и това е отразено в рецептата.  Wink
0) 1.5 дл сух грах и 1.5 дл ечемик се слагат в съд с вода и се оставят да пренощуват, а на сутринта се премиват няколко пъти с вода, за да се отделят разтворимите протеини
1) Сварява се агнешко или овнешко месо (предпочита се с кокал) в литър и половина вода.
Тук настъпва някакво объркване, защото според колегата слагам да варя агнешко, а вадя телешко, но няма значение.
2) след 1 час се изважда месото и се изхвърля всичко, което изглежда неподходящо за консумация. Парченцата, които изглеждат като месо се връщат в тенджерата.

3) 3 моркова се настъргват на много ситно ренде (почти като пюре) и се слагат в тенджерата, за да придадат богат златист цвят на супата.

4) още 3 моркова се насъргват на по-едро ренде и се прибавят

5) един стрък праз се нарязва на ситно и хайде в супата.
5) проибавят се граха и ечемика
6 сол и бял пипер (на вкус)
Sunglasses вари се още 1.5 часа и аако е нужно се добавя още вода.

# 26
Значи за същото става дума, на на мене една приятелка ми я каза в по-съкратен и бих казала вкусен вариянт.
Граха пак си се гисне цяла нощ в студена вода. Водата, в която е киснал се изхвърля. В отделна тенджера се сварява шунка.
Запържва се една глава лук, 1-2 моркова, добавя се и граха и се залива с бульона, където е вряла шунката.......

# 27
...След като се свари напълно граха, супата се пасира и към нея се прибавя шунката нарязана на мноооого ситни кубченца, нарязва и пресен магданоз. Мнооого я обичам тая супица Grinning
Но по принцип в оригиналната рецепта няма месо, а се ползват само бульони където е вряло подобно, и вместо лука дето аз слагам се слага leak(боже това как му се викаше-праз лук ли?! Embarassed )

# 28
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Значи за същото става дума, на на мене една приятелка ми я каза в по-съкратен и бих казала вкусен вариянт.
Граха пак си се гисне цяла нощ в студена вода. Водата, в която е киснал се изхвърля. В отделна тенджера се сварява шунка.
Запържва се една глава лук, 1-2 моркова, добавя се и граха и се залива с бульона, където е вряла шунката.......


O, тoва е друга рецепта. Казва се "лондонска мъгла", първо защото много се консумирала по време на мъгливите лондонски дни и второ, защото изглежда малко като кал (това го намерих в Интернет, като и търсих рецептата веднъж). Ние добавяме и малко бекон, като пасираме всичко и сервираме с парченца изпържен бекон.

# 29
Е, те това за "мъглата" не го знаех Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт