Мнението ви за римски щори от Гершман?

  • 50 973
  • 126
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 155
Някой правил ли си е от тях? http://www.gershmanbg.com/index.htm
Мислим да сложим в детската стая римски щори, тъй като от тялото на климатика няма да има място за пердета.

# 1
Според мен са добри и красиви, само дето при нас на третата година се развали механизмыт выпреки че не сме ги сваляли/вдигали много често....Ама, сме ги порычвали преди пет години - сега може да имат по-добри механизми...

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам такива точно от Гершман в дневната част на апартамента ми.
Харесват ми като алтернатива на пердетата. Доволна съм както от щорите, така и обслужването на тази фирма. Съветвам те ако ще поръчваш от там - да побързаш, защото аз поръчах лятото и доплатих /не помня вече колко/ за бърза поръчка иначе трябваше да чакам повече от месец... зимата нямат толкова много поръчки и се чака 10-тина дни само.

# 3
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Аз съм много доволна. Имам ги само от месец, но определено мисля, че е  добър избор, нещо средно между пердета и щори. Фирмата е коректна и момчето , което ми ги монтира, беше опитно и сръчно. Ето така изглеждат моите. Имаше невероятно голям избор на материи и разцветки.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2584610
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2584613
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2584615
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2584616
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2584619
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2584631

# 4
  • Мнения: X
Аз ги имам от декември месец.За сега нямам забележки.Но наистина се чака много Tired

# 5
  • Мнения: 6 039
имам на вилата от 3 години такива от Gershman
доволна съм Peace

# 6
  • Мнения: 4 406
подарих такива на майка си преди 3 години и много ги харесвам, но понеже съм виждала в различен интериор, мисля, че не отиват на всякаква стая

# 7
  • София
  • Мнения: 1 155
При нас просто няма друг начин - така се получава от тялото на климатика, та само щори могат да се сложат .... за пердета няма място (за корниза)

# 8
Тези Гершман има ли представителство в Русе?

# 9
  • Мнения: 631
С две ръце съм ЗА
Невероятно красиво и подхождат на всякакъв вид прозорци.
При мен прозореца е полукръг и паснаха перфектно!

# 10
Тези Гершман има ли представителство в Русе?

За щастие вече ги има и в Русе  Grinning
Намират се на Борисова, срещу бл.Космос.
Там предлагат не само римски. Имат и японска стена, което също е много добро интериорно решение. Но то си е въпрос на вкус. Най добре отиди на място и си ги разгледай.

# 11
  • Мнения: 2 575
Нашите в хола са от Януари - честно казано зимата имаха доста работа и чакахме повече от месец, но са добре.
Обаче имам следния въпрос - казваш,че ще слагаш римски в детската - аз специално не видях голямо разнообразие при Гершман откъм детски десени. Ако не държиш на весел десен е ОК, но ако искаш римски щори с невероятен избор на красоти, по-добре си вземи плат и механизъм от Genesis и после има фирма, която ще ти ушие самата щора.
Аз понеже имам и от двете фирми мога да кажа,че момчето от Гершман, което дойде да монтира техните щори, като видя механизммите, купени от Genesis много ги похвали и каза, че са по-добри от техните.
Така че специално за детската, предполагам няма да е много плата, отиди и избери от Genesis - малко по-скъпо е, но разнообразието е огромно  Grinning

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е колко се чака за тези щори, момичета?

# 13
  • Мнения: 2 575
Е колко се чака за тези щори, момичета?

Различно - зависи колко поръчки имат в момента - може за 2 седмици, може за месец и половина да станат.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Asinka, значи отсега за юни-юли, а?  Shocked

# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз моите ги поръчах миналото лято и станаха за 10 дни, но си платих за бърза поръчка.  Peace

# 16
  • Мнения: 56
В Гершман изпълнението на поръчките е най-бавното в цяла Варна...
Също така не смятам, че е нужно да си плащаш допълнително, за да си получиш щорите за 10 дни, тъй като според мен това е един повече от нормален срок за изпълението на една поръчка.
..............
В заключение - Има и други фирми освен тях, които предлагат тези щори!
А какво ще кажете за тези  Hug :




# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
В Гершман изпълнението на поръчките е най-бавното в цяла Варна...
Също така не смятам, че е нужно да си плащаш допълнително, за да си получиш щорите за 10 дни, тъй като според мен това е един повече от нормален срок за изпълението на една поръчка.
..............
В заключение - Има и други фирми освен тях, които предлагат тези щори!

Моите са поръчано в София....

Естествено ти имаш право на мнение, но не ти определяш условията на фирма "Гершман" нали? Когато аз поръчвах те бяха такива и мен ме удовлетворяваха.
 
Аз намерих само 1 друга такава фирма и не ми хареса нито обслужването, нито цените, нито отношението... Не съжалявам, че поръчах от тях и пак бих го направила.  Peace

# 18
  • Мнения: 4 202
Asinka, това за механизма от Genesis е ценна информация, мерси  Peace
А после къде се дават да се шият? Те ли имат шивач или всеки се спасява сам?



Pepi4ka, тези които си показала на коя фирма са?


# 19
  • Мнения: 56
...Естествено ти имаш право на мнение, но не ти определяш условията на фирма "Гершман" нали?...
ЕФстестФено Isa искаше се просто мнение и аз изказах своето!  Wink
А, за да изкажа мнение сигурно имам и лични наблюдения  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999

Извинявай, не разбрах скрития смисъл на това - би ли ми обяснила?

Защо не споделиш наблюденията си тогава? Примерно: Фирма Х щорите са такива и такива и сроковете са такива и не се плаща допълнително и прочие...?

И на мен би ми харесало да има фирма, която изпълнява щорите за 5 дни, на половин цена и по-добре - ще се радвам да я науча.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 155
Още не сме поръчали ... в Скай Сити примерно има подобни щори от фирма Велекс (http://www.velexinc.com/zanas.htm). Фирмата един от най-големите вносители на платове, при тях си поръчахме и пердетата (с френски механизми) преди време за другите стаи и се сещам, че ни предложиха от римския тип, но не ни интересуваха тогава ... ще отида да видя сега какви са условията и ще пиша.

# 22
  • Мнения: 56
red shoe щорите от снимките са на фирма Bali - USA, а механизмите им са на фирма VERTILUX.
 Wink между другото, снимките малко лъжат, тъй като в USA в повечето случаи като се строи къща се знае предварително какъв тип щори ще има на прозорците и се предвижда всичко (разстояние, начин на монтаж и т.н.) и затова, може би ти изглеждат перфектни..., но знаеш в България как е - случва се и да не изглеждат точно така  newsm78

# 23
  • Мнения: 56
Isa oтносно начина по който съм написала думата...няма никакъв скрит смисъл и нищо за обяснение... Simple Smile
А относно наблюденията ми, примерно: Фирма"Х" (казвам "Х", за да не правя реклама) предлагат щорите за 30 лв./кв.м (това говоря релса + плат), а срока за изработка е между 5 и 7 раб.дни...(като за този срок не се заплаща допълнително)...и незнам как ще ти е от полза тази информация, тъй като тя се отнася за Варна

P.S. Мисля, че много избягахме от темата, все пак се искаше мнението за Римските щори на "Гершман"... newsm78

# 24
  • Мнения: 4 202
red shoe щорите от снимките са на фирма Bali - USA, а механизмите им са на фирма VERTILUX.
 Wink между другото, снимките малко лъжат, тъй като в USA в повечето случаи като се строи къща се знае предварително какъв тип щори ще има на прозорците и се предвижда всичко (разстояние, начин на монтаж и т.н.) и затова, може би ти изглеждат перфектни..., но знаеш в България как е - случва се и да не изглеждат точно така  newsm78

Ти ги показа и реших, че можеш да дадеш повече инфо за производиеля и евенуално за фирмата в България, за САЩ не ми е необходима информация  Wink

# 25
  • Мнения: 56
Sorry  ooooh! red shoe не съм искала да те подвеждам със снимките, просто исках да се види как могат да изглеждат тези щори при създадените им условия, подходящия интериор и правилното им съчетаване.

# 26
  • Мнения: 2 575
Asinka, това за механизма от Genesis е ценна информация, мерси  Peace
А после къде се дават да се шият? Те ли имат шивач или всеки се спасява сам?



Pepi4ka, тези които си показала на коя фирма са?





Всеки сам се спасява, но аз понеже нямам идея за шивачи и т.н., от Дженезис ми дадоха координати на ателие, което работи с тях и като отидох да занеса плата, видях че всичко там бяха материали купени от Дженезис - явно си работят само с тях.
Но ако имаш шивач си е супер.

# 27
  • Мнения: 3 098
Предишният собственик на нашето жилиЩе беше оставил една такава Щора в едната от спалните,която е ползвал за кабинет.Изхвърлих я,не ми хареса.Беше супер прашасала,а и не виждах как Ще я из4истя с тези пръ4ици по нея.

# 28
  • Мнения: 2 575
Предишният собственик на нашето жилиЩе беше оставил една такава Щора в едната от спалните,която е ползвал за кабинет.Изхвърлих я,не ми хареса.Беше супер прашасала,а и не виждах как Ще я из4истя с тези пръ4ици по нея.

интересен подход - това че не ти е харесала ОК, но какво общо има с темата?
Гершман предлагат безплатно почистване с ултразвук първата година, а след това предполагам срещу заплащане се чисти без проблем Wink

# 29
  • Мнения: 982
Имаме от 2 месеца.Поръчахме ги в Пловдив.Казаха ни,че в рамките на 25 работни дни ще са готови.Явно са нямали много поръчки,много по-бързо ни се обадиха.Има едно безплатно почистване първата година.Доволна съм от обслужването.

# 30
  • Мнения: 3 098
Предишният собственик на нашето жилиЩе беше оставил една такава Щора в едната от спалните,която е ползвал за кабинет.Изхвърлих я,не ми хареса.Беше супер прашасала,а и не виждах как Ще я из4истя с тези пръ4ици по нея.

интересен подход - това че не ти е харесала ОК, но какво общо има с темата?
Гершман предлагат безплатно почистване с ултразвук първата година, а след това предполагам срещу заплащане се чисти без проблем Wink
Намирам ги за непракти4нин и неестети4ни.Едно мнение,ниЩо пове4е.
A и незнайно как постинга ми попадна тук,а не в другата тема за Щорите,за където всъЩност беше предназна4ен.

# 31
  • Мнения: 784
А какво ще кажете за тези  Hug :


И мен ме интересува тези щори от коя фирма се предлагат!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Намирам ги за непракти4ни и неестети4ни.Едно мнение,ниЩо пове4е.

В интерес на истината и на мен хич не са ми по вкуса щори от този тип, изглеждат ми все едно съм метнала един чаршаф на прозреца, макар че само по снимки съм виждала, може пък на живо да ми харесат повече newsm78 А Гершман винаги съм ги свързвала с много високи цени Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 1 155
Добре де, кажете алтернатива на Гершман?

# 34
  • Мнения: 2 401
Аз гледах щорите на Ролпаст, харесаха ми, цените са много приемливи, обаче на въпроса ми как се почистват продавачката каза: с прахосмукачка и парцал  newsm78

# 35
  • Мнения: 2 768
А Гершман винаги съм ги свързвала с много високи цени Thinking


Защото не си виждала оферта на MOTTURA  Mr. Green

В Гершман ми направиха римски щори за 1/4 от цената, с която ме застреляха от MOTTURA (8000лв).

Вече 2-ра година от как са поставени, не сме имали никакви проблеми !

# 36


В кои градове Гершман имат представителства?

# 37
  • софия
  • Мнения: 25 457
Ние имаме и римски и японска стена от Гершман (2ра година). Супер съм доволна и се поддържат много лесно. Ако не искаш да плащаш за почистване от фирмата, отлепваш парчетата, махаш пръчиците и переш в пералня на 30 С. Цените им са нормални. На Ролпласт щорите са на хартиена основа.

# 38
  • Мнения: 5 228
Много ми харесват тези щори, но имам няколко въпроса. Нали се ползват вместо пердета? Ако стаята е много слънчева, достатъчни ли са като защита, или трябва и нещо друго, примерно ролетни щори или нещо друго? И друго - има ли достатъчно тънки, така че да се ползват вместо тънки пердета? Не съм ги виждала на живо и нещо не мога точно да си ги представя.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 155
Фукла, Виж информацията им в сайта. ... и мненията и снимките по-напред в темата.
На първия и втория ти въпрос - да, нали са щори все пак ... пише: "Освен основната си роля да предпазва от слънчевите лъчи и външните погледи, всяка от модификациите има и своите характерни особеност...."
В раздела ЦЕНИ - съответно варират според 'дебелина' и 'плътност' на плата, който си избереш.
Доволна съм от отговорите, които получих тук и ние определено ще си поръчаме от Гершман. Така ни идва с пространството, че няма възможност за пердета, та тези ще ни паснат идеално, надявам се  Simple Smile Peace

r&b, видя ли контактите им в сайта? http://www.gershmanbg.com/kontakti.html

# 40
  • Мнения: 2 768
Фукле, ето  снимка  как изглеждат щорите, не бих могла да ти обясн по друг начин.

# 41
  • Мнения: 5 228
Мерси за отговорите!
Ета, страшно ми харесват. След няколко месеца ми предстои обзавеждане и се чудех как хем да избегна пердетата, хем да е уютно и тази тема ми даде страхотна идея.

# 42

Освен посочените представителства в този сайт, има още 2 нови. Едното е в Бургас  (комплекс Лазур), а другото в Русе (на ул. Борисова)

# 43
  • Мнения: 2 575
Eta - имаме като вашите щори и точно същото столче за хранене на CAM  Wink Wink Wink

# 44
  • Мнения: 2 768
Eta - имаме като вашите щори и точно същото столче за хранене на CAM  Wink Wink Wink

Явно сме го вързали столчето със щорите  Laughing

# 45
  • Мнения: 22 864
Предишният собственик на нашето жилиЩе беше оставил една такава Щора в едната от спалните,която е ползвал за кабинет.Изхвърлих я,не ми хареса.Беше супер прашасала,а и не виждах как Ще я из4истя с тези пръ4ици по нея.
Kakви пръчици newsm78?Моите са от плат и освен релсата отгоре ,нямат никакви пръчици.

# 46
  • Мнения: 982
Предишният собственик на нашето жилиЩе беше оставил една такава Щора в едната от спалните,която е ползвал за кабинет.Изхвърлих я,не ми хареса.Беше супер прашасала,а и не виждах как Ще я из4истя с тези пръ4ици по нея.
Kakви пръчици newsm78?Моите са от плат и освен релсата отгоре ,нямат никакви пръчици.
Моите също имат пръчици,през определено разстояние на плата.При пране те се махат.
Като на ета са.Виж снимката.

# 47
  • Мнения: 963
Много ми харесват тези щори, но имам няколко въпроса. Нали се ползват вместо пердета? Ако стаята е много слънчева, достатъчни ли са като защита, или трябва и нещо друго, примерно ролетни щори или нещо друго? И друго - има ли достатъчно тънки, така че да се ползват вместо тънки пердета? Не съм ги виждала на живо и нещо не мога точно да си ги представя.
Да се включа и аз (макар и леко пристрастна  Grinning ). "Гершман" правят и едни двупластови - по-тънък вътрешен плат като перде и по-плътен външен (блекаут), който почти не пропуска светлина. Имаха и някакъв модел щори (но го няма на сайта), който като е пусната щората изглежда точно като перде, а когато я вдигнеш се набира къдраво (като театрална завеса  Crazy , офф как да го обясня това)... Не е чак толкова лошо, колкото звучи от клавиатурата ми.  Laughing
Но и за моделите, и особено за материите е най-добре да отидеш в някое от представителствата и да гледаш на място мострите.
Поздрави!

# 48
  • Мнения: 22 864
Предишният собственик на нашето жилиЩе беше оставил една такава Щора в едната от спалните,която е ползвал за кабинет.Изхвърлих я,не ми хареса.Беше супер прашасала,а и не виждах как Ще я из4истя с тези пръ4ици по нея.
Kakви пръчици newsm78?Моите са от плат и освен релсата отгоре ,нямат никакви пръчици.
Моите също имат пръчици,през определено разстояние на плата.При пране те се махат.
Като на ета са.Виж снимката.
Разбрах,мерси. Mr. Green Моите са без пръчици,само една,отдолу.Но пък има едни илици от пластмаса отзад,през които минават въженцата.Много ме мързи да ги нанизвам и обратното при пране.Кажете ,моля ви,Гершман дали ще ми ушият само плата по старите щори-искам да ги сменя.

# 49
  • Мнения: 982
Деси,не виждам причина да не го направят.
За какво са ти нови механизми,а те са доста по-скъпи от плата.За София имам този тел-970 58 81,попитай ги.

# 50
  • Мнения: 22 864
Деси,не виждам причина да не го направят.
За какво са ти нови механизми,а те са доста по-скъпи от плата.За София имам този тел-970 58 81,попитай ги.
Мерси.

# 51
Да Ви кажем , под секрет , че Римските щори на ГЕРШМАН се перат, като ПВЦ пръчиците отзад се махат, а там където няма пръчици ( обикновено на тънките материи ) , е още по-лесно.
Ако Ви трябва по-голямо разяснение по материите и съвет за щорите, идете на Васил Левски и ъгъла с Гурко, точно преди ПИЦА ХЪТ. Там ще Ви обслужат на ниво. ЧАО.
     Hug #2gunfire

# 52
А в Свищов има ли представителство? Или поне някъде наблизо?

# 53
  • Мнения: 4 202
А в Свищов има ли представителство? Или поне някъде наблизо?

Май Русе ще ти е най-близо.
Ето адресите http://www.gershmanbg.com/kontakti.html

# 54
Май наистина Русе е най-близкия вариант.
Ами какво толкова. Ще се разходя.  Rolling Eyes

Има ли някой от Русе да каже къде точно се намира представителството там?
Борисова 111 А нищо не ми говори.  newsm78

# 55
Тези щори обикновено се монтират на тавана, а как си отваряте отваряемите части на дограмата?

# 56
  • Мнения: 4 202
Тези щори обикновено се монтират на тавана, а как си отваряте отваряемите части на дограмата?

Ами при мен горната част на прозореца е неотваряема.
Но до колкото знам има вариант и да се монтират на самата дограма, но трябва да се посъветваш с някой от магазина.

# 57
  • Мнения: 982
Тези щори обикновено се монтират на тавана, а как си отваряте отваряемите части на дограмата?

Ами при мен горната част на прозореца е неотваряема.
Но до колкото знам има вариант и да се монтират на самата дограма, но трябва да се посъветваш с някой от магазина.
Да,може да се монтират и на дограмата.На нас ни го предложиха като вариант.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Тези щори обикновено се монтират на тавана, а как си отваряте отваряемите части на дограмата?
За да може да се отваря прозорецът, трябва да има 30см от края на прозореца до тавана. Вдигаш щорите и отваряш.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Тези щори обикновено се монтират на тавана, а как си отваряте отваряемите части на дограмата?

Не е задължително. Могат да се монтират и на стената/ако има 30см/ над прозореца, както и на самата дограма, но тогава им се губи ефекта.

# 60
  • Мнения: 283
Здравейте, на мен ми ги сложиха щорите преди 10 дни- страшно са красиви, единствено незнам как ще ги поддържам. иначе спазиха си срока, нямаше дефекти всичко си беше ок. незмам как се пускат снимки тук иначе бих ги снимала

# 61
Pepi4ka,
Tesi snimki, deto si gi pokazala, ne sa izpulnenie ot bulgarska firma. i laik dori moje da razbere 4e sa ot sajta na ispanska firma, oba4e ako pishesh informaciqta pristrasteno, to e jasno zashto pokazvash tezi snimki. Mejdu drugoto, da svetna neprosvetenite v tozi forum, 4e GENESIS vnasiat sushtite mehanizmi za RIMSKI shtori, kakvito i GERSHMAN, samo 4e cialoto udovolstvie ti izliza po-skupo.
Shto se otnasia do izbora na materii, raznoobrazieto v GERSHMAN e izkluchtelno, osobeno na tozi etap, imat sigurno nad dvesta vida materii, i osven tova obslujvaneto e neverojatno dobro, kakto i kachestvoto na izpulnenie na poru4kite.
Imat novi nemski produkti (PLISE- antistati4ni , sus sluncezashtita i mnogo atraktivni kato deseni ), a i nov produkt : taka nare4enata Avstriiska shtora, koiato izglejda to4no kato perde v spusnat vid, a kogato se povdiga nagore e neveroiatno efektna.
Nie si slojihme v jilishteto nemski pliseta na samite stukla na prozorcite i otgore AVSTRIISKI shtori. Po tozi nachin imame zashtita ot slunceto i sushtevremenno , kogato vdigame plisetata nagore, ostavat Avstriiskite shtori , koito omekotiavat svetlinata v pomeshteniata i suzdavat ujut v doma ni.
Za tezi, koito se interesuvat  ot tezi produkti : niama da sujaliavate v nikakuv slu4ai , ako si poruchate v GERSHMAN, edva li shte namerite po-dobro obslujvane i ka4estvo, tova e moito mnenie.

CIAO.
 

# 62
  • На село
  • Мнения: 873
Има ли някой, който да си е ушил сам или в ателие римски щори? Къде е това Дженезис, където продават механизми за тях? Виждала съм в Тапетия, но искам да видя и тези, които предлагат Дженезис. Ще съм благодарна, ако някой ми даде малко инфо.

# 63
  • Мнения: 2 211
Здравейте, на мен ми ги сложиха щорите преди 10 дни- страшно са красиви, единствено незнам как ще ги поддържам. иначе спазиха си срока, нямаше дефекти всичко си беше ок. незмам как се пускат снимки тук иначе бих ги снимала

Лесно се поддържат. Измушваш пръчиците и в пералнята. След това още влажни ги залепваш с велкрото и слагаш най - долната пръчка за да се опънат и да няма нужда от гладене.

# 64
  • Мнения: 7
Тези Гершман има ли представителство в Русе?

Здравейте! Има магазин на щори "ГЕРШМАН" в Русе - на ул. Борисова 111 А /това е като тръгнеш от гарата към центъра вдясно /срещу магазина има клон на ОББ, малко на диагонал е "Космос".... ще го намерите лесно, то си пише на магазина Simple Smile
Може и по телефона: 0882 28 77 96 - Билчева /Мениджър/ Simple Smile 

# 65
  • Мнения: 7
Щорите на "Гершман" са много хубави, има голямо разнообразие на материи, обслужването е супер! Римските щори са лесни за поддръжка - отлепяш, переш, залепяш... Simple Smile Има само едни пръчки, които се вадят преди прането и после се нанизват, за да стои материята изпъната. Супер е лесно и са много удобни.
В Русе има магазин на ул. Борисова 111 А /това е горе-долу срещу "Космос", от гарата посока центъра вдясно/ . Има и други варианти за щори, но най-добре е да се види на място Simple Smile 
Може и по телефона: 0882 28 77 96  - Билчева / мениджър/

# 66
  • Мнения: 7
Някой правил ли си е от тях? http://www.gershmanbg.com/index.htm
Мислим да сложим в детската стая римски щори, тъй като от тялото на климатика няма да има място за пердета.

здравей. Има човек, който идва на място и преценява каква щора може да се монтира. Обяснява как се закрепя, какво място отнема...  Може да се обадиш 0882 28 77 96 - Билчева

# 67
  • Мнения: 6
ЗДРАВЕЙТЕ!
Аз искам да попитам, ако някой може да ми помогне,  за това кой взема мерките за щорите когато ги поръчаш.
И дали мога да си поръчам, защото аз съм от Хасково, а най-близкия офис на Гершман е в Пловдив.

                                                 

                                                    newsm78  newsm78  newsm78

# 68
  • Мнения: 4 202
ЗДРАВЕЙТЕ!
Аз искам да попитам, ако някой може да ми помогне,  за това кой взема мерките за щорите когато ги поръчаш.
И дали мога да си поръчам, защото аз съм от Хасково, а най-близкия офис на Гершман е в Пловдив.

                                                 

                                                    newsm78  newsm78  newsm78

Най-добре се обади в пловдивския офис и ги попитай  Peace

# 69
  • Мнения: 6
Благодаря, red shoe.. така и трябваше да направя... аз вчера им писах и те ми дадоха координати... тия дни трябва да се разбера, че ако има чакане(което сигурно ще е така), да съм си запазила  дата...

# 70
  • Мнения: 4 202
Благодаря, red shoe.. така и трябваше да направя... аз вчера им писах и те ми дадоха координати... тия дни трябва да се разбера, че ако има чакане(което сигурно ще е така), да съм си запазила  дата...

Да, при Гершман се чака много.

# 71
  • Мнения: 6
Оказа се, че е възможна  поставка във всеки град, като се заплаща по 30 ст. на километър по транспортните разходи, а те са веднъж при вземането на мярка и втори път при поставката, като се изчисляват километрите отиване и връщане. Хубавото е че при вземането на мярката ти носят всички мостри, за да си избереш и така спестяваш разхождане до офиса им. Така че, ако някой реши да си поръча, просто трябва да избере най близкото представителство на фирмата.

Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Grinning Grinning Grinning Grinning

# 72
  • Варна
  • Мнения: 480


Да, при Гершман се чака много.

М...да и за сметка на това цифроманията там е огромна

# 73
Сравнително отскоро се появи магазин "GERSHMAN" в Плевен, от чийто цени ни побиват тръпки. След като видяхме цените на сайта и направихме предварителна калкулация с механизъм от същата марка (30лв), плат със средна цена (35лв) и включихме максималния възможен труд, цената излезе около 310 лв. В магазина обаче сметките се оказаха 522 лв........?! Плат 43лв (не е black out!), механизъм 50лв, И ни заявиха, че не знаели какво има на сайта... Значи са само прекупвачи. Ми за тези пари (разлика от 212 лв.) ще отидем в София два пъти - за поръчката и за готовите щори!!!
Дори да не си обновяват сайта (което е грешка на много фирми), пак не може да са се вдигнали цените с ...68%...! за една година...
Ако други имат наблюдения за плевенския магазин, нека споделят...

# 74
  • Мнения: 5 178
Сравнително отскоро се появи магазин "GERSHMAN" в Плевен, от чийто цени ни побиват тръпки. След като видяхме цените на сайта и направихме предварителна калкулация с механизъм от същата марка (30лв), плат със средна цена (35лв) и включихме максималния възможен труд, цената излезе около 310 лв. В магазина обаче сметките се оказаха 522 лв........?! Плат 43лв (не е black out!), механизъм 50лв, И ни заявиха, че не знаели какво има на сайта... Значи са само прекупвачи. Ми за тези пари (разлика от 212 лв.) ще отидем в София два пъти - за поръчката и за готовите щори!!!
Дори да не си обновяват сайта (което е грешка на много фирми), пак не може да са се вдигнали цените с ...68%...! за една година...
Ако други имат наблюдения за плевенския магазин, нека споделят...

С 68% не знам, но във Варненския ме изкараха малоумна и цената, която ми предложиха беше точно 50% над тази изчислена от мен на сайта...
Плата, размерите и тн си ги бях записала..
Мадамата безочливо ми каза "Ми има инфлация бе госпожо"  #Cussing out
Отказах се и отидох в друга фирма, доста по поносими цени, а материите са същите

# 75
  • Мнения: 289
Не е задължително римските щори да са от Гершман. Ние ги поръчахме от друга фирма, с нищо не отстъпват от тези на Гершман. Честно казано, като отидохме до магазина на Гершман и като видях цените се поуплаших. В другата фирма ги поръчахме на доста по-сносна цена.

# 76
  • Мнения: 6
Аз вече ги поръчах и нямах проблеми с ценообразуването, излезна ми приблизително толкова, колкото го сметнах от сайта им. Донесоха ми всякакви мостри и спокойно си избирах как ще ми стоят на стаята. Момчето беше любезно и експедитивно. Аз нямам оплаквания. Сега само чакам да видя как ще се получат.

Peace Peace Peace Peace

# 77
  • Мнения: 752
Уж четох всички постове, но не разбрах добре дали има щори, които да се монтират на самата дограма.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Роло и плисе се монтират на дограмата. Мислех, че и римските, но може и да греша.

# 79
  • Мнения: 6
karrita,  няма проблем щорите да се монтират за дограмата, т.е. за поддържащата част на оплатнението, което нямало връзка с цялоста на дограмат, било сменяема част по принцип. И аз се притеснявах точно за това, но ме увериха, че няма проблем и че било стандартно поставяне(показаха и снимки). Моите си ги поръчах римски.
В този случай щорите стоят само по стъклената част на прозореца. Има показани за сайта им.
[/size][/color][/b][/i]

# 80
  • Мнения: 4 242
Добре де дайте моля фирмите от които сте доволни! И аз все чувам че Гершман били доста скъпи.
Особено за Бургас ме вълнува.
Благодаря ви за ценната информация в темата!   bouquet Влязох да видя как могат да се монтират и как се почистват, обяснили сте всичко!  Hug

# 81
  • Варна
  • Мнения: 480
Препоръчвам щори Албена.Не знам обаче дали имат магазин в Бургас

# 82
Аз препоръчвам Лефо. Доволна съм и хората си разбират от работата и само за няколко дни - ро-малко от седмица имах монтирани щорите. Сега ми предстои обзавеждане на др апартамент и пак ще се обърна към тях.

# 83
  • Мнения: 4 242
Nushlem http://www.albenashop.com/ тези ли имаш предвид?

carmen_el  Лефо има май само в София и Варна  Confused  , нали за тези става дума?  http://lefobg.com/?nav=contacts.php

Благодаря за включването!   bouquet

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 51
Аз си сложих римски щори от http://alexabg.com/ .Излязоха ми почти един път по-ефтино от Гершман.Лошото е, че нямат богат избор на платове, но има опция даги направят с твой плат.

# 85
Аз също лолзвах Лефо и съм много доволна даже ми направиха щорите с мой си плат, който аз ми дадох. Така си съчетах щорите с завивките на леглото и стана супер. 

# 86
  • Мнения: 4 202
Аз също лолзвах Лефо и съм много доволна даже ми направиха щорите с мой си плат, който аз ми дадох. Така си съчетах щорите с завивките на леглото и стана супер. 


Като цени как са?
Искам да поръчам една японска стена, а в Гершман ще ми смъкнат кожата.

# 87


carmen_el  Лефо има май само в София и Варна  Confused  , нали за тези става дума?  http://lefobg.com/?nav=contacts.php

Благодаря за включването!   bouquet[/color]
Мери, аз ги поръчах в София на Витошка. Трябва да ги питаш.

# 88
Аз също лолзвах Лефо и съм много доволна даже ми направиха щорите с мой си плат, който аз ми дадох. Така си съчетах щорите с завивките на леглото и стана супер. 


Като цени как са?
Искам да поръчам една японска стена, а в Гершман ще ми смъкнат кожата.
Ти си даваш размерите и точно как ги искаш и те ти правят оферта. Но да ти кажа не са от най-ефтините Sad  , но пък си заслужава, щото ги даваш да кажем веднъж на минимум 5 години ако не пове4е. Аз поръчах римски, но май като цени са еднакви , но да не те излъжа. В крайна сметка много се кефя на моите!!!!!!!  Crazy

# 89
  • Мнения: 824
Не съм чела цялата тема.Харесах невероятни черни римски щори на Гершман.Искам да ви попитам, нормална ли е  цена от 57 до 70 лв. на м 2?Или да потърся и на друго място.[/b]

# 90
  • Мнения: 26
Вижте и тук : http://www.cvetno.com/ Цените за готова щора с плат и механизъм със стандартните  материи са до 55 лв./кв.м. Могат да се монират на таван или върху дограмата. Шият и сплат на клиента, но излиза май по-скъпичко.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 17:28 от mamche2

# 91
  • Мнения: 4 202
Не съм чела цялата тема.Харесах невероятни черни римски щори на Гершман.Искам да ви попитам, нормална ли е  цена от 57 до 70 лв. на м 2?Или да потърся и на друго място.[/b]

Горе-долу е нормално май. Това с механизма ли е или само за плата?

# 92
Аз си порьчах дьрвени римски щори от КАТИНА , практични са много , доволна сьм много бяха коректни от КАТИНА

# 93
  • Мнения: 56
Аз си порьчах дьрвени римски щори от КАТИНА , практични са много , доволна сьм много бяха коректни от КАТИНА
Мога ли да помоля за снимка, че ми е много любопитно как изглеждат точно дървените римски щори...  newsm78

# 94
  • Мнения: 2 641
И аз се двуумя между пердета и щори....тя се записвам да следя.

# 95
  • Мнения: 265
Аз съм доволна от римските щори.Сложих си в целия апартамент.Но заедно с тях имам и пердета,защото сме много близко с друг блок и всичко се вижда.Препоръчвам ги.Хем са практични,което за мен е най-важно,хем са красиви.

# 96
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не е задължително римските щори да са от Гершман. Ние ги поръчахме от друга фирма, с нищо не отстъпват от тези на Гершман. Честно казано, като отидохме до магазина на Гершман и като видях цените се поуплаших. В другата фирма ги поръчахме на доста по-сносна цена.

Stanimira1980 -би ли споделила от коя фирма ги поръчахте и на каква цена?Може и на ЛС.

# 97
  • Мнения: 138
Не е задължително римските щори да са от Гершман. Ние ги поръчахме от друга фирма, с нищо не отстъпват от тези на Гершман. Честно казано, като отидохме до магазина на Гершман и като видях цените се поуплаших. В другата фирма ги поръчахме на доста по-сносна цена.

Stanimira1980 -би ли споделила от коя фирма ги поръчахте и на каква цена?Може и на ЛС.
И аз се присъединявам с молба за повече информация.

# 98
  • Мнения: 4 242
Аз си намерих в Айтос място където шият римски щори, цената е много по ниска от Гершман. Скоро ще споделя и за качеството.

# 99
  • Мнения: 174
Ние имаме плисе и вертикални щори от Гершман. Нямам никаква забележка! Перфектно взети мерки, страхотни материали и повече от перфектно монтиране!
Препоръчвам с 2 ръце.

# 100
  • Мнения: 4 242
Много добре са станали щорите, доволна съм. Надявам се и да излязат здрави механизмите.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
и аз съм много доволна- първия път закасняха с монтажа, но втория ме изненадаха приятно- за седмица и половина бяха готови. Доволна съм от монтажа и самите щори!  Peace

# 102
  • Мнения: 146
Само не правете пожар вкъщи щото не се перат след пожара. Много са хубави обслужването е перфектно ама след малък пожар със забравена ютия, която след като изгоря се залепи на щорите и отидоха на кино- не че изгоряха ама пластмасата дето е станала на сажди няма как да се свали от тях.

# 103
# 104
  • София
  • Мнения: 2 896
Не знам за качеството им, бидейки първата компания предлагаща римски щори в Бг, популярността им идва малко by default.
Ходих в магазина им в Interior city, но не можах да си избера плат. Харесах си този плат н … 56;аш от магазин Тапетия на Мадрид, за 27.90 лв метър единична ширина. Шев и механизми ще са от Алекса, срещу 55 лв на линеен метър и 5 дни за изработка. Така за 3 врати 70/210 и един прозорец 160/150 ще ми излезе малко над 400 лв.: 223 лв. плат и 182 лв шев и механизми.

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Дайте магазини за римски щори в Пловдив, моля  Praynig Praynig Praynig
Вече бях в Гершман, но ми се иска и на друго място да погледна   bouquet

# 106
  • Мнения: 289
Дайте магазини за римски щори в Пловдив, моля  Praynig Praynig Praynig
Вече бях в Гершман, но ми се иска и на друго място да погледна   bouquet
Магазинът се намира до църквата Иван Рилски /отдясно на църквата, в уличката/ в Кършияка.

# 107
  • Мнения: 157
Аз съм доволна от римските щори.Сложих си в целия апартамент.Но заедно с тях имам и пердета,защото сме много близко с друг блок и всичко се вижда.Препоръчвам ги.Хем са практични,което за мен е най-важно,хем са красиви.

 а пердетата  какви -да разбирам ли ,че са плътни завеси или  са тънки пердета?
Пердето на корниз за тавана или стената е?
Питам ,защото аз искам и щори и перде ,но нещо с монтажа да не я оплескаме .Искам щорите да затъмняват -а и вечер на лампа да не ни  гледат съседите,а пердето за уют.
Ако може снимка -било и на лични.Благодаря.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 145
И аз съм от Пловдив и съм на вълна "Римски щори". Та ако някои открие нещо интересно нека сподели. Днес звъня в магазина на Гершман, но ми дава свободно и не мога да се свържа  newsm78

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И аз съм от Пловдив и съм на вълна "Римски щори". Та ако някои открие нещо интересно нека сподели. Днес звъня в магазина на Гершман, но ми дава свободно и не мога да се свържа  newsm78

Блгодарение на Stanimira1980 поръчахме римски щори от фирма Шони   bouquet
Доволна съм - много мили момичета, голямо разнообразие от платове и идеи  Peace
Поръчахме ги във вторник, ще станат готови първите дни на май месец  Peace

# 110
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Римските щори имат ли нещо, което да ги придържа, когато прозореца е отворен надолу, при двуосно отваряне или си се веят свободно? И още нещо задължително ли имат пръчки за изпъване на плата?

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Римските щори имат ли нещо, което да ги придържа, когато прозореца е отворен надолу, при двуосно отваряне или си се веят свободно? И още нещо задължително ли имат пръчки за изпъване на плата?

Да, има специален механизъм при отворен надолу прозорец, придържа щората плътно до прозореца  Peace
За пръчките нещо не те разбрах, ама ако правилно се сещам - то без пръчките няма да са римски щори  newsm78 ами ще са щори руло Rolling Eyes

# 112
  • Мнения: 2 641
Катина и Албена видях на 3те ключа, ама не сме ги пробвали.

# 113
  • София
  • Мнения: 2 896
Изрових тази тема, за да се похваля с нашите щори, които най-накрая са готови /близо месец и половина чаках плата да доставят/.
Благодарение на mikys разбрах, че Alexa шият римски щори с плат на клиента и, което е по-важно, на съвсем приемливи цени /55 лв. на линеен метър - шев и механизъм/. Срещу допълнителни 25 лв. /5 лв на парче/ дойдоха да вземат размери и да ми ги монтират.
Много им се радвам, ето снимки, за съжаление са лоши- с телефон и без светкавица.

# 114
  • Мнения: 1 085
...разбрах, че Alexa шият римски щори с плат на клиента и, което е по-важно, на съвсем приемливи цени /55 лв. на линеен метър - шев и механизъм/. Срещу допълнителни 25 лв. /5 лв на парче/ дойдоха да вземат размери и да ми ги монтират.

Това е ценно инфо, благодаря   bouquet

# 115
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Гуш,
много са свежи, да са ви честити Grinning

# 116
  • Мнения: 3
Здравейте,
Аз си поръчах римски щори от Гершман в Русе и останах много доволна!Имах възможност да си избера между различни видове механизми, като най-евтиния беше от 30 лв на линеен метър и въобще не е лош. Този механизъм беше най-удачният вариан за монтаж на дограма  и най-хубавото е че не ми пробиха дограмата, а само стъклодържача!Разнообразието на платове е доста голямо, като цените варират наистина много - имаше платове от 24 лв до 70 лв на кв.м. За сега съм много доволна и ви ги препоръчвам!Поне в Русе на друго място не открих такъв голям избор!

# 117
  • Мнения: 863
не разбрах,всъщност има ли алтернатива на Гершман или да поръчваме от там?

# 118
  • Мнения: 2 237
Ние сме със щори Гершман, само че тип Японска стена.За сега съм много доволна.

# 119
  • София
  • Мнения: 2 896
не разбрах,всъщност има ли алтернатива на Гершман или да поръчваме от там?

има разбира се - прочети някой от моите предишни постинги по темата

# 120
  • София
  • Мнения: 1 155
и Ролпласт гледам рекламират римски щори Peace

# 121
  • Мнения: 863
и Ролпласт гледам рекламират римски щори Peace
В Ролпласт римските щори не са нищо особено,имат 5 десена на кръст и не шият с плат на клиента  Flutter

# 122
  • София
  • Мнения: 51
Момичета, моя приятелка има римски щори от Гершман. Бързала да ги свали и изпере и не обърнала внимание как са сложени връзките отвътре. Вчера се мъчих като грешен дявол да ги сложа, но не успях. Ще бъда много благодарна, ако някоя от вас може да ми изпрати снимки на връзките вътре - откъде тръгват и къде свършват.

Нейните са като на тази снимка:
http://gershmanbg.com/romancalssic.html - 11-та снимка

# 123
  • софия
  • Мнения: 25 457
Момичета, моя приятелка има римски щори от Гершман. Бързала да ги свали и изпере и не обърнала внимание как са сложени връзките отвътре.....
Дано това ти свърши работа. Много е лесно. Мушкат се в ушичките и се завързват на най-долната.
   

# 124
  • София
  • Мнения: 51
Zvanche, благодаря ти много!  bouquet  Ще пробвам довечера.

# 125
  • Мнения: 2
Здравей те, случайно попаднах на тази тема.Вече от един месец съм консултант по продажбите в GERSHMAN в гр.Плевен.Реших да пиша и да ви кажа ако имате някакви вапроси по особени мога да ви помогна ,надявам се  Simple Smile. Е ако има нещо пишете с удоволствие бих отговорила    Hug

# 126
  • Мнения: 2
А и да кажа аз съм ново момиче в Плевен ,че прочетох лоши работи за бишата колежка, само да кажа Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт