Шефлера и Бенджамин

  • 6 563
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
От днес имам  тъмна шефлера и пъстър  бенджамин. Взех ги от хипермаркет  и нямаше кой да ми обясни как се гледат. Моля помагайте!

# 1
  • Мнения: 4 202
От днес имам  тъмна шефлера и пъстър  бенджамин. Взех ги от хипермаркет  и нямаше кой да ми обясни как се гледат. Моля помагайте!

Щом е пъстър бенджамина трябва да е на по-светло, а шефлерата щом е тъмна може и да е на по-сенчесто.

# 2
  • Мнения: 258
А относно поливането  и  пулверизирането на листата им?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 371
Поливане - ще разбереш дали имат нужда от поливане по класическия метод - бодваш си пръста около 1 см в почвата и ако е суха поливаш.
Не пръскам бенджамините. Растат си без проблем. Рядко им измивам в банята листата.
И аз имам шефлера от скоро - този вид

Първо почнаха да и капят листата, преместих я на друго място. После я нападнаха едни бели гадинки. Май е малко капризна.

# 4
  • Мнения: 258
Vesika, благодаря за съветите. На няколко пъти съм вземала от пъстрите шефлери, много са красиви, но нещо не се справях с отглеждането йм- загиваха. Страшно са капризни, затова си взех по-тъмна. Да видим  ще успея ли с нея.

# 5
  • Мнения: 4 202
А относно поливането  и  пулверизирането на листата им?

Лятото на бенджмина можеш да му пулвелизираш листата, за шефлерата не съм много сигурна, някой друг да се изкаже.

# 6
  • Мнения: 1 120
Лятото на бенджмина можеш да му пулвелизираш листата, за шефлерата не съм много сигурна, някой друг да се изкаже.

аз на моя и зимата му ги пръскам,защото парното много изсушава въздуха

# 7
  • Мнения: 4 202
Лятото на бенджмина можеш да му пулвелизираш листата, за шефлерата не съм много сигурна, някой друг да се изкаже.

аз на моя и зимата му ги пръскам,защото парното много изсушава въздуха

Да, зависи и от жилището, при мен зимата е доста хладно, дори давам доста жертви и никога не пръскам по това време на годината.

# 8
  • София
  • Мнения: 169
И аз да кажа за шафлера/шефлера ( де да знам как се пише...). Имам от 3-4 години, майка ми ми беше дала една нещастна чепка, която взе, че пусна корен и се хвана. Това май е най-издръжливото ми цвете, абсолютен идиот! Стои си без вода 10 дена докато сме на почивка, гледано е в общежитието свряно до парното. В момета също ми седи в хола до парното, стана метър, метър и нещо, никакви крижи нямам с него. Поливам го по-рядко, но също така и го пръскам. Пъстри са му листата. Ако се сетя, утре ще кача и снимка.
А имам в момента и две чепки от шарен и зелен Бенджамин...чакам ги уж корени да пускат, ама колко време се чакат тия корени?

# 9
  • Мнения: 258
Преди години си захванах тъмен Бенджамин  от стръкче в украсата на булченски букет.Мислех, че нищо няма да стане(не се знаеше кога е отрязано) Стоя сума ти време във вода, почти го бях забравила.Накрая пусна корени и сега имаме вече голямо дръвче. Така ,че въоръжи се с търпение-ще пусне коренчета.

Общи условия

Активация на акаунт