фирма за стоеж на къща!!!!-мнения

  • 5 259
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Моля,ако сте запознати да ми препоръчате фирма за строеж на къща в София.Имаме разрешение за строеж,но търсим добра цена за груб строеж с покрив.Вече имаме 1-2 оферти,но ни се струват високи цени,та търся на по-добра цена.Ако някой строй в момента или вече е минал по пътя да сподели коя фирма и адрес.Къщата е 100-110 кв.м на 2 етажа-първия хол,с кухня и тоалетна, на 2-рия етаж спалня,детска и баня с тоалетна и тераса.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.!!!!!!!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Ние минахме по тази пързалка вече  Mr. Green Фирмата не мога да я препоръчам, доста се изложиха... Мнението ми е , че по-добре да се строи с бригада. Излиза по-евтино, а качеството не зависи от това кой начин си избрал. Зависи изцяло от това на какви хора си попаднал. Фирмите все много знаят и си в доста неизгодна позиция когато не си спазват уговорките, защото винаги им "висиш" с пари. С бригадите не е точно така, там не даваш аванси и можеш да изискваш повече.
Успех!

# 2
  • На село
  • Мнения: 873
И на нас ни предстои този екшън тази година. Все още сме съвсем в началото - скици от общината, от кадастъра, идеен план вече имаме. До две седмици трябва да се срещнем с архитекта и да започнем сериозната работа. Засега и ние сме се ориентирали към бригада, а не към фирма, но как се намира свястна бригада, идея си нямам. Форумите на www.imoti.net са много ценен източник на инфo, погледни ги. Като знам, че вдигат цените и на труда, и на материалите всяка седмица  Shocked
Ако не е нахално от моя страна да питам - какви цени оферират фирмите? Човекът, който ни консултира, ни каза да се приготвим за 90-100 евро на квадрат, но ако минем с толоква, ще трябва да черпя. После довършителните работи са голямата цифра, но до тогава имаме мнооого време.

# 3
  • Мнения: 125
имаме 2 оферти,но се връзва квадрата 185-200 евро,ние търсим по-ниска цена,а за тези цени за които говориш кой ти ги дава?Все пак цените за които пиша вкючват всичко-груб строеж,покрив,улуци,хидроизолация,......но наистина спешно ми трябва фирма или бригада на по-ниска цена. Някой ако може да ми даде някой тел. ще съм му мн. благодарна.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Когато Ви дават цена на квадратен метър питайте и как сматат квадратурата. Защото и на нас ни говориха за 120евро, но смятаха квадратурата на всички плочи плюс квадратурата на основите вертикално...

# 5
  • Мнения: 125
Благодаря на отговорилите ми до тук ,ако някой знае още нещо нека да ми пише!

# 6
  • Мнения: 3 453
Мнението ми е , че по-добре да се строи с бригада. Излиза по-евтино, а качеството не зависи от това кой начин си избрал. Зависи изцяло от това на какви хора си попаднал. Фирмите все много знаят и си в доста неизгодна позиция когато не си спазват уговорките, защото винаги им "висиш" с пари. С бригадите не е точно така, там не даваш аванси и можеш да изискваш повече.
Успех!

# 7
  • Мнения: 269
Ох, мислех да пускам същата тема, досега търсех..
Та ще следя и аз  Peace
При нас няма кой да се разправя с бригадата, доколкото знам и те послъгват... А при тях за всяко нещо майстор ли си търсиш? Ако искаш всичко да направят (не само груб строеж)?
Ама как ще смятат и стените на вертикал, то ще излезе ..... Shocked
И аз се интересувам за подобна къща, но и с мазе...към кого да се обърна, за да разбера приблизителна сума (колко ще излезе горе-долу), дали фирмите имат готови планове и могат да ме ориентират за цената, или е много относително? Как мислите?  newsm78 newsm78 newsm78

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Мъжът ми се занимава със строителство и от него съм чувала че е по-добре да си намерите човек ВАШ за снабдяване на строителни материали,а заплащането на бригадата да става след свършване на работата.Примерно лее се плочата днес и след свършване на работата се се плаща.
За цени не мога да говоря все пак вие сте в София.

# 9
  • Мнения: 8 999
Какъвто и вариант да изберете - с бригада, която да контролирате вие, или фирма, която да се занимава с всичко - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРИЕМАЙТЕ СПОРАЗУМЕНИЕ ЗА ДНЕВНИ НАДНИЦИ!!!! Само твърди цени за свършена работа! И никога не давайте аванси - първо вижте какво са направили, а после плащайте.

# 10
  • Мнения: 1 520
Зависи колко пари сте решили да дадете. Ако е бригада, трябва някой постоиянно да надзирава според мен.
Може да потърсите фирма, която се занимава със всичко това, намира хора да строят, зьа всяка една работа, ВиК, електро. Т.е. буквално всичко, което възниква покрай строежа на къща.
Но съответно това оскъпява, все пак и те имат  процент.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 517
Като човек, който миналата година премина през няколко кръга на ада, а останалите го чакат другата година, да кажа:
Фирмите са кръвопийци направо - лъжат при закупуването на материалите, като ползват отстъпка и ДДС, а ги начисляват на собственика.
Ние се ориентирахме към бригада. С подписан договор, фиксирани неустойки - и пак нищо. Една пристройка с бетонов пояс около съществуваща къща от 80 квадрата я строиха от 5 май до 10 октомври. По ред на номерата изпопадаха "майсторите" като круши. На финала остана само един от първоначалната бригада.
Как се контролира бригадата:
1. Научаваш се да четеш плановете - в това число конструктивния план  - арматура и кофраж. При нас едните железа майстора ми ги извади погрешно и се увътрихме с две поръчки за арматура и около 4000 лв.
2. Даваш плана на "баш майстора" и почваш да го разпитваш подробно - кое как мисли да копае, как да връзва и полага арматурата, как да захване кофража. Ако започне да мрънка - аут.
3. При самото изпълнение - никакви бири и ракии по време и след работа.
4. Плаща се на свършена работа, но много често искат или капаро, или се молят като просяци, че нямат какво да ядат, че децата им били болни и кви ли не тъпотии.
5. При всеки етап завършен етап на работата - изкоп, полагане на арматура, кофраж преди изливане на бетон - викаш архитекта, изчертал част "Конструктивна" за да одобри извършеното.
6. Трябва да се следи как се режат дъските за кофража /ако е с дъски/
6. В бригадата задължително трябва да има : човек, който чете правилно плана, арматурист и кофражист.
7. Внимателно се следят пренасянето на котите /нивата/. По тази причина си купихме лазарен нивелир.
8. Зида се с нивелир и се ползва отвес!

Абе с две думи : Честито приключение! "Работилницата" е пълна!

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Вярно си е приключение  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 4 570
...
8. ....
Абе с две думи : Честито приключение! "Работилницата" е пълна!
Ами затова някои са учили. То ние ако знаехме всичко, нямаше да имаме нужда от майстори.
tititi , пратих ти тел. на ЛС. Гарантирам за работата и качеството.

Общи условия

Активация на акаунт