Закуската

  • 5 447
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 640
 Момичета,
 Каква храна предлагате на децата си сутрин и късния следобед?
 При нас вариантите са малко/само това се приема що-годе с желание/:
   --варено яйце + маслини/сирене/;
   --пр.мляко + зърнени топчета/рингчета/;
   --банан,2-3 бисквитки;
   --попара или кус-кус със сирене/яде по малко и не се нахранва/;
   --хляб с лютеница.
 Дайте идеи за здравословни закуски.Овесени ядки как приготвяте,че да станат вкусни?.Аз досега не съм предлагала,но явно ще трябва-предвид полезността им.
 По отношение на пържените закуски/филии,палачинки,тиганички,питки със сирене,.../-яде ги,но аз правя рядко,т.е. умишлено ги ограничавам.

# 1
  • Мнения: 2 022
Накисваш овесените ядки в малко пр. мляко - да омекнат. Отгоре настръгваш 1 ябълка с кората и готово. Е, в оригиналната рецепта пише да се поръси със захар, ама аз понеже захарта я недолюбвам и на горките дечица също не им слагам  Mr. Green

# 2
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Овесените ядки накисвам в кисело мляко или прясно и задължително добавям мед-зависи за каква възраст на детето става на въпрос?

# 3
  • Мнения: 8 505
Накисваш овесените ядки в малко пр. мляко - да омекнат. Отгоре настръгваш 1 ябълка с кората и готово.

Приготвям ги по същия начин.
Други закуски-кус-кус,макарони,домашна юфка (купена всъщност)-и трите с много сирене,принцеси във всякакви вариации,по-рядко сандвичи,кашкавалки и кифлички-домашно приготвени (ако не ме е смързяло)+ айрян или прясно мляко.Това закусва дъщеря ми в последно време в почивните дни.

# 4
  • Мнения: 54
На малката задължително от както направи 6 месеца и давам банан и ябълка , после я оставям да закусва с кака си каквото поиска Peaceобикновенно е овесени ядки, зърнени закуски с мляко без   захар,палачинки , баничка ,кус -кус или някоя филийка по техен избор!Но аз така и неможах да я науча да яде попарите newsm78

# 5
  • Мнения: 705
-закуски от многолистно тесто (купувам ги готови и само ги пека);
-сандвичи със салам и кашкавал;
-печени филии с яйца и сирене;
-кус кус със сирене;

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ивчо закусва:
- сандвичи с кашкавал, направени на скарата
- макарони на фурна или варени, със сирене. Кус-кус
и др. такива, но не се сещам в момента. За съжаление овесени ядки не яде, нито с прясно мляко, нито с кисело.

# 7
  • Мнения: 311
Джули закусва попара-но рядко,защото и омръзва бързо,маслини,хляб и филе или луканка,сандвичи с кашакавал.Следобед-грис с мляко-много и харесва,нишесте,солети.Понякога банан или ябълка,най-често това.

# 8
  • Мнения: 3 367
тук май говорим за уикенд или за неработещи майки..аз пала1инки не мога да забъркам в 6 сутринта
в работен ден хрупа бисквити в колата,при ситерката си яде сириъл някакъв или овесените каши(посладени с плод)
уикенд правя пала1инки и баница,мекици и пр  - не защото не пържа..режа и плодова салата-много оби1ат; кис.мляко с малко сладко и отгоре шарени шоколад.пръ1ки;
след.закуска е плод или кис.мляко,сандви1и не давам


има в бг гледах-този тип сиръл:

http://www.lotn.org/~calkinsc/coins/cheerios_front_150.jpg

както и в всеки с по-малко захар,хем и млякото пият така

# 9
  • Мнения: 1 640
Днес открих,че бисквити "Еверест"/три вида са-мляко;какао;орехи/ били "без консерванти",но си имат поне две Е-та.Купих ги,че моето си пада по бисквитите.Има и бисквити с овесени ядки"Ревю",които също ще й предложа в близките дни,че да прояде овесени ядки..Чириосът го яде с пр.мляко -наскоро го открихме като възможна закуска.Лошото е ,че след всяка закуска започва с речитатива"Бонбонка,дай бонбонка!"
  Анеете,у нас пържените трудоемки закуски се правят веднъж месечно-като се наканя и като има кой да я наглежда,че иначе бели прави,ако за по-дълго остане сама в стаята си.

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ние също имаме проблем с бонбоните,но не винаги успявам да я убедя,че не са най-полезната храна-какво да се прави ,повечето деца предпочитат сладкото. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 367
ФЕЯТА ,
1ириоз може и сух,викат му драй сириъл тук; в плик1е- и в парк, и в кола става..
за бонбоните-аз давам по 1 плодов м@м като сама отиде до вц,с миене на ръце и пр..ина1е бонбони у дома няма,не ги вижда и не се сеща; кавам -нали знаеш кога давам бонбони и толкоз,без драми и без много обяснения..малко скърца и забравя,,
адски много се дразня аз от непрестанно хрупане,яде са само в определено време и на маса,тази снаксова култура тук ме съсипва,все нещо дъв1ат..
*
може да трошиш бисквити в-у кис.мялко-аз правя кратери,планини и пр-радост голяма и сравнит,здравословна..
*

# 12
  • Мнения: 2 959
...у нас пържените трудоемки закуски се правят веднъж месечно...
Феята, при Вас е добре че поне веднъж месечно, при нас го няма и това!

А иначе по темата, закуската на Дана обикновено е от около 200гр плодове/ ябълка, банан, круша, киви, сливи/ и след това овесени ядки/ различни варианти/ или евентуално бран флейксове/ сухи или с малко мляко/. За следобяд сме на парче плод. Бонбони засега не е опитвала и не иска, просто вкъщи никога няма подобни вредни сладости.

# 13
  • Мнения: 1 069
Моите много обичат хрупкаво мюсли с кисело мляко, купувам го от Метро. Също и гофрети. Приготвям си смес и слагам в хладилника. Сутринта само да загрее гофретника и готово! Обичат и всякакви видове сандвичи с чай.

# 14
  • Мнения: 983
Моите деца ядат много кус-кус, особенно сина ми, когато и да го попитам какво иска за закуска винаги отговаря "кус-кус". Направо се чудя не му ли омръзва, но пък за мен е по-лесно Mr. Green

Вчера сутринта аз се поуспах и таткото е приготвял закуската, яли са филийки с масло и сладко + салам  Shocked #Crazy като ми каза какво им е дал щях да падна hahaha и двамата яли с голям апетит.

Овесени ядки давам на дъщеря ми, сина ми не ги вкусва. Кипвам ги в микровълновата за 2 мин. и прибавям сирене и масло. Обожава ги.

Давам и принцеси със кашкавал, яйце и сирене/всичко настъргано/.
Също попара, пържени филийки с яйца/по-рядко/, филия с лютеница.

Не обичат въобще корн флейкс, а е много хубава и полезна закуска според мен Peace

Ами в общи линии, това е, дано съм била полезна Peace

# 15
  • Мнения: 315
Моят син предпочита принцески с кайма,сандвичи,банички ,филийки със сладко ,палачинки отказва макароните и попарките но всеки си има вкус към храните и не го насилвам .

# 16
  • Мнения: 2 757
Пробвай фино смлени овесени ядки. В плодово кисело мляко или обикновено ако се налага подсладено се киснат 3 мин и са готови - синът ми само това би ял - направо му действа като наркотик. В БГ трябва вече да ги има. Навремето знам че купувах едни ама бяха едри и трябваше да се варят или да киснат доста повече време. И пак не ми харесваха, защото след варене или киснене и стават на цифка. Особено ако са киснали в пр мляко. В Ирландия пак попаднах на същите и Давид не ги долюбваше та 2 седмици се чудех с кво да го храня при положение че др не ядеше. Следващия път където и да ходя за по-сигурно ще нося овесени ядки от тук. Но мисля, че и в БГ ги има, само трябва да разпиташ къде точно. В големите супери със сигурност. И е важно да се ядат веднага като се направят, защото след няколко часа в хладилника става една гнусна лепкава смес, която не знам дали ще се хареса.
Понеже напоследък сме на временна безмлечна диета и за сега закусваме корн флейкс с парченца банан в една оризова напитка, която той си мисли, че е пр мляко  Wink
Опитай и мляко с ориз да му свариш. Добави малко ванилия и канела. И това го ядяхме преди с кеф въпреки че от как му го правя без краве мляко не го хареса и го отказа

# 17
  • Мнения: 1 640
Да,добри идеи ми давате.Ще трябва и аз да се науча да закусвам с овесени ядки,че да давам пример.
 Мляко с ориз+канела обича, а аз бях забравила за този вариант.
 Повлиях се от темите за здравословно хранене и затова реших да се допитам.Вече купих кафява захар и калиева сол.
 Иначе дъщеря ми  обича салами,кренвирши и луканки-да,ама аз вече не купувам.Сега и таткото се опитвам да го откажа,че да не вижда детето  ми и да не иска.
  Лошото е ,че съм гледана от баба ми,която угаждаше на 3-те  си внучки с палачинки,тиганици,мекици,сирени питки и сега /на 34 г./трудно се отвиква от тестени и сладки.Майка ми и свекърва ми и те все в тази посока залитат,затова рядко им ходим на гости.Аз трудно се въздържам при вида на тези тестени закуски.Лоши хранит.навици от детството-какво да се прави! ooooh!
   Решила съм да разработя седмично меню с разнообразна храна,включваща продукти от осн.групи,но кой ще готви всеки ден и как ще ходим на дълги разходки от по 4-5 часа в Морската градина-не зная. съвместяването как ще го постигна.

# 18
  • Мнения: 3 367
   Решила съм да разработя седмично меню с разнообразна храна,включваща продукти от осн.групи,но кой ще готви всеки ден и как ще ходим на дълги разходки от по 4-5 часа в Морската градина-не зная. съвместяването как ще го постигна.[/color]
абсол. е постижимо,браво че си си го поставила за цел;
има ред трикове,аз планирам петък,пазарувам за 1 седмица в събота,готвя почти до четвъртък и през седмицата не се занимавам (спор на тема пресна супа и пр не искам да водя,има редица данни кои пордукти какво качество имат и колко време го пазят при топлонна обработка и фризер);
план,пазаруване по план,личен пример с добри храни и вода вместо газирани сладории,не-ядене по улиците и не-пазаруване на буклуци -това е моята мантра

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят злоядец не се хваща на никакви трикове, но и аз не се отказвам.
Сега съм доволна, че успях с триста зора да го изнудя да яде плодове за следобедна закуска.
Сутрин е доста по-сложно. Той обича закуските на Нестле, а аз не искам да му ги давам всеки ден. Затова му правя филийки, печени на скара - разнообразни. Варено яйце. Прясно мляко - понякога с ванилия и мед, понякога с какао, понякога чисто (по негово желание). От време на време - кифла с мармалад.
Нищо друго не желае да опита. Мога само да мечтая за овесени ядки... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 629
Можеш да даваш и кисело мляко, твърдо сварени яйца, парченца сирене или кашкавал това се сещам да добавя. Хубаво е междинните яденета да съдържат храни от две групи - точно както правиш ти  Peace

# 21
  • Мнения: 5 877
Стандартът е овесени ядки (не й пука фини ли са или недотам префинени), кисело мляко, захар и канела. Канелата е задължителен елемент. Не позволява други примеси, ако искам да й дам ябълка или стафиди - моля, в чинийка отстрани.
Отскоро си иска веднъж-дваж седмично кус-кус, попара, баница или палачинки. Последното рядко се случва. Филия с масло и мед също се приема добре. Ябълка може, но не го брои за закуска.
Корнфлейкс одобрява.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Единствената здравословна закуска, която приема сина ми е попара, но с моцарела, или друго обезсолено сирене(вече е на 5г. писна ми), палачинки, ама съгласи се всяка сутрин не мога да връткам подобно нещо, или корн флейкс, от дъжд на вятър кус кус и пак с обезсолено сирене, нездравословните са му добре дошли, но пък охота към тях, стой та гледай. Пожеланията му са все за понички, мекички, пържени филийки(все гнусни за мен неща).

# 23
  • Мнения: 7 106
Попара, овесени ядки в два варианта - със масло и сирене, и кипнати в прясно мляко с намачкан/настърган плод, грис пак в същите два варианта, царевичен грис (качамак) със плод, мюсли (от тези в целофанените опаковки), каша от елда и просо много обича, но си е свикнала с вкуса им от бебе и си ги хапва все още с огромно удоволствие, по-рядко кус-кус, мляко с ориз, и още по-рядко мекици и палачинки  Grinning.
Филий печени, пържени и мазани на закуска още е е яла, може би някой път на вечеря, ако съвсем нищо друго няма за ядене.

Не подслаждам допълнително с изключение на чая за попарата, в който слагам мед. Всичко друго си го яде натурално  Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 465
Правя им палачинки
Нестли с мляко във всички разновидности
макарони на фурна

# 25
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
За моите деца -Митко на 9г и Марти на 2г и 4м-най вкусната закуска на света е макарони със сирене.Без значение какъв вид точно макарони дали във формата на звездички мидички кус-кус и какви ли не още.Но за съжаление това става само събота и неделя защото вече работя след майчинството.Обичат също и принцеси-то кое ли дете не ги обича.

# 26
  • Мнения: 40
Моят син е 1г 11м сутрин закусва основно попара,но му харесва и филия с кашкавал на фурна,кус кус,но скоро му направих и овесени ядки,случайно попаднах на предаването Бон Апети, един ден в седмицата дават за детското хранене и там дадоха рецепта за овесени ядки.Фини овесени ядки заливат се с вода,завират и се свалят,като се добавя настъргана ябълка ,аз слагам и захар,но кафява,избягвам  да слагам мед ,защото ми е алергичен.Много му хареса,но всяко дете е с различни вкусови качества все пак.

# 27
  • Мнения: 3 537
Яде основно :
Филия намазана с масло и отгоре с нещо/ сирене,кашкавал,салам.../може и запечена
Кус-кус или макарони със сирене
Баница
Милинки,тутманици
Пържени филийки
Бухтички
Мекици
Общо взето това яде.За пиене обикновенно му давам айранче,прясно мляко или сокче.Кремове не иска изобщо...

Общи условия

Активация на акаунт