ръжда

  • 2 984
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
изхода на комина в стаята е затворен с метален капак, който е нов /сменян е лятото/ и отгоре е боядисано с латекс. днес забелязах, че е избила ръжда по края на капака  Close. мисля, че не е от влажността на въздуха - в стаята има обезвлажнител. и ми се струва, че вероятно избива някъде от вътрешността на комина.
че ще трябва да се боядисва пак - ясно, но как да "запечатим" капака, така че да не избива повече ръжда? и с какво да я махнем преди това?

# 1
  • Мнения: 420
По принцип ги продават без особено стабилно покритие за по-евтино и затова избива ръжда.

Най-добре е да го минеш с грунд и след като изсъхне добре с блажна боя, а отгоре пак може да го боядисаш със същия латекс каквато ти е стената, за да не се различава.

И само с блажна боя става /най-стабилна е автомобилната/ - ръжда няма да има повече.

Ако искаш преди да нанесеш грунда може да намажеш ръждопреобразувател - самото петно ръжда не изчезва с него, но спира развитието на ръждата на третираното място.

Успех!

# 2
  • Мнения: 4 546
благодаря   bouquet а този грунд какъв е?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
По-добре си купи пластмасова решетка с капак. И пак можеш да си я латексираш.

# 4
  • Мнения: 1 311
У нас имахме абсолютно същия проблем с един комин в хола, който е на такова място, че няма начин да го използваме изобщо, освен ако не си купим печка "Циганска любов"  Laughing

Решихме проблема радикално - сложихме тънко парче итонг (от най-тънкия, мисля че беше 5 см) и го измазахме с гипс. Така хем изобщо няма дупка и капак на стената, хем ако ни потрябва все пак някой ден може да се разбие и използва отново.

Ако не можеш да действаш толкова радикално, освен ръждопреобразувател, грунд и боя отгоре, може да използваш и комбиниран препарат. Има такъв в Бриколаж и български и немски, пише че се маже директно върху ръждата. Малко скъпичък излиза - малка кутийка около 250 гр. беше 7 и нещо българския и над 12 лева немския.

Аз го използвах за металните парапети на балконите на една 30 годишна панелка и една кутийка ми стигна. Засега (от август досега) ръжда не е избила, въпреки че въпросния парапет го вали дъжд директно.

# 5
  • Мнения: 420
благодаря   bouquet а този грунд какъв е?

Обикновен грунд за метал.
Във всеки магазин за бои го продават.
Струва колкото обикновена кутия боя.
Лошото е, че има грозен кафяв цвят, но като го минеш отгоре с блажна боя не личи.
Добре е ако е възможно да намажеш цялата розетка.
Ако ползваш комина не е за препоръчване да слагаш пластмасови решетки.

# 6
  • Мнения: 4 546
благодаря   bouquet
сигерно ще вземем пластмасов капак, а това с грунда и боята ще го направим на металния кръг, който е върху комина /мисля, че той не може да се маха/

# 7
  • Мнения: 420
Може за да се маха.
Дърпаш малко по-силно - навътре е широк пръстен с дълбочина около 15 см.
После, ако не ползваш комина, по-добре го затвори изцяло, колежките са ти дали възможни решения.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
благодаря   bouquet
сигерно ще вземем пластмасов капак, а това с грунда и боята ще го направим на металния кръг, който е върху комина /мисля, че той не може да се маха/
Ние сме си го оставили. Не ръждясва, като капака. Сигурно, защото тези пластмасови решетки с капак не правят конденз. Така си го обяснявам, де, ама дали е така не знам. И дупката стои някак завършена...доколкото може да стои завършена дупка в стената... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт