Някой знае ли нещо конкретно за тия фантоми Eurolux???

  • 23 901
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Днес като първи балъци си купихме от Стройкото съдомиялна, мивка и абсорбер с марката Eurolux. Изглеждат страхотно, продават се заедно с вградени уреди Faber и Nardi, страхотен щанд на изложението, продуктите изглеждат много добре, цените също не са подозрително ниски, нахъсани продавачи, добри отстъпки... Та с няколко думи - импулсивна покупка, излъгаха ни, купихме си!  Mr. Green
Добре обаче, вкъщи започнах да се ръчкам из нета за повече инфо за тия Eurolux и ако щете вярвайте, освен няколко страници на български на фирми, които внасят уж Eurolux, няма нищо, ама абсолютно нищичко за такава фирма-производител, линия продукти или каквото и да е близко до това...  Shocked Нито страничка!  #Crazy
Та въпросът ми е кви са точно тия фантоми, някой знае ли нещо конкретно?  newsm78 Набутахме ли се? ... поне да си знаем де!  Laughing

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
А добро утро, преди няколко седмици и аз задавах същия въпрос и в крайна сметка конкретен отговор не получих.
Единственото което разбрах е, че това е търговска марка на Лекс груп - вносителите на Faber и Nardi, консултантите в магазина казват че се произвеждат в завода на Фабер в Турция, но дали наистина е така.... Това всъщност за абсорбаторите, те Фабер друго и не произвеждат...май. Обаче пък в сайта на Фабер, нищо не се споменава за Eurolux newsm78...сега пък и той не се отваря. За съдомиялната нищо не мога да ти кажа. За мивката обаче - и аз си взех Eurolux, която всъщност си е Elleci. На самата мивка пише Eurolux, а на кашона и на найлончето в което са разните болтчета и джаджички пише Elleci newsm78 Абе много загадъчна работа Crazy
Така де, като се разрових и аз малко се притесних и за това взехме абсорбатор Teka. Но ако съдя по моята мивка, би трябвало да нямаш проблем с покупките.  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моя абсорбатор още работи без проблеми newsm78

# 3
  • Мнения: 25
Здравейте!Миналата година си купихме керамичен плот на тази фирма и съм много доволна. Взехме го от фирмата която продава Faber и Nardi. Мой познат ми прави кухнята и ме посъветва от тях да си купя уредите.

# 4
  • Мнения: 4 916
Ми докато работи, какъв е проблема? Вероятно наистина е марка на фирмата-вносител на Фабер и Нарди, и се прави на същите линии като тях. Нещо като марките на Метро, Технополист и пр. - Беко, Санг, Аляска... (Друг въпрос е, че май имитират марката Електролукс)

# 5
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Поразровихме се в нета, затормозиха ни същите питанки и в крайна сметка се отказахме Mr. Green. Бъдещият аспиратор ще се казва FRANKE  Laughing.

# 6
# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ми докато работи, какъв е проблема? Вероятно наистина е марка на фирмата-вносител на Фабер и Нарди, и се прави на същите линии като тях. Нещо като марките на Метро, Технополист и пр. - Беко, Санг, Аляска... (Друг въпрос е, че май имитират марката Електролукс)
Беко си е английска фирма. Вярно с изнесено производство в Турция, но то вече кои не са. И изобщо не могат да им се хванат спатиите на повечето марки вече. Едната фирма купила другата, обаче запазила марката....и с колите е така. Например чух че Franke са купили Faber Crazy

Зъхи, не се притеснявай, мисля че няма да имаш проблем с уредите и мивката. По-добре не се тормози с подобни въпроси Peace

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе не се притеснявам кой знае колко от това, че марката е неизвестна, стига уредите да са качествени. Просто вчера на изложението много ми хванаха окото, пък и ми вдъхнаха доверие, но после като не намерих нищо из нета за тях, бая се шашнах!  Rolling Eyes

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нашите котлони са Eurolux, фурната е Nardi, абсорбатора - Faber. Вече 3 години си ги ползвам с кеф и без забележки. Така че, направили сте добър избор, не съжалявай!  Hug

# 10
  • Мнения: 2 123
Конкретното, което мога да кажа е, че собственикът на фирмата-вносител поръчва тези уреди в заводите на Фабер и Нарди - може би не толкова масови за българския клиент марки, но с доказано качество! Собственикът иска да популяризира уредите под общ лейбъл Евролукс и така в заводите, произвеждайки ги слагат вместо гореспоменатите марки - Eurolux. Само на абсорбаторите не изписват друго освен Фабер. Аз също си закупих 3 уреда и вярвам, че изборът ми е добър. /години наред семейството ни признава само Фабер за абсорбатори.../

# 11
  • Мнения: 3 453
Не съм ги и чувала newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Само на абсорбаторите не изписват друго освен Фабер.
Ааа, вече и те са с новата марка Юролукс. Преди около два месеца си избирах абсорбатор, спрях се на модел Стрип Хип, тогава в каталога пишеше Фабер. Сега си купих абсорбатора от Стройкото - същият - цвят, модел, мотор, цена, само че отпред пишеше Юролукс Wink Не знаех, че това е решение на фирмата - вносител, че те имат ли такива права Rolling Eyes Според мен по-скоро е решение на самите собственици - след като се обединяват Фабер и Нарди, новата им серия да е с обща търговска марка. Но това са само мои предположения... Ако наистина е по желание на вносителя, тогава Юролукс би трябвало да има само в България. Което всъщност може и да е така, защото в нета няма нищичко за така марка уреди Laughing Пак сме уникални hahaha

# 13
  • Мнения: 2 123
Белинда, точното така - уникални сме  Grinning А по повод аспираторите, много ме изненадваш, защото продавачите ми казаха, че ще пише Фабер  Thinking /аз точно коментирах как сектора за готвене ще е с една и съща марка.../ Ще си взема уредите след месец, защото още имаме довършителни работи по къщата и ще докладвам кое и как  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 817
И ние си купихме от тях по препоръка на дизайнерите ни. След като съпругът ми поразпита, всички казаха, че нещата са много качествени. Другата седмица ще ги монтират и ще ви кажа на кое какво пише...

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
irinii, спокойно, все още се продават аспиратори на които пише Faber, зависи от модела. А ако държиш всички уреди да са ти една марка и то точно Faber - забрави, те друго освен аспиратори не произвеждат.
belinda, Faber и Nardi НЕ се обединяват, поне не съм срещала подобно инфо. Просто в България се внасят от една фирма, която пък си е измислила марката Eurolux и в заводите слагат нея #Crazy FRANKE са купили голям дял от Faber, но какво следва от това не знам Wink
В крайна сметка, доволни от Eurolux има много а какво пише точно не е много важно Peace

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На мен това ми напомня на собственика на Бертони,който поръчва различни боклуци за бебета в Китай и им слага собствен лейбъл Бертони...  Rolling Eyes
Да се надяваме само качеството да е далеч по-добро!  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 2 891
Ама Чиполино и Cangaroo да не са по-различни  newsm78 . Отворете Чайна сорсез и ще видите, че почти всичко на пазара в Bългария е на същия принцип. Поръчваш си модела и частите от които да ти го сглобят, на каква цена да са, мяткат ти логото отгоре и си готов.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda, Faber и Nardi НЕ се обединяват, поне не съм срещала подобно инфо. Просто в България се внасят от една фирма, която пък си е измислила марката Eurolux и в заводите слагат нея #Crazy
Егати Laughing Това чудо само у нас го има Joy

# 19
  • Мнения: 7 640
И ние си купихме от тях по препоръка на дизайнерите ни. След като съпругът ми поразпита, всички казаха, че нещата са много качествени. Другата седмица ще ги монтират и ще ви кажа на кое какво пише...

аз за пореден път се чудя защо тези уреди се продават само от дизайнерски студия, а не в нормалните магазини за техника.
Малко като натурална шведска козметика ми прилича Laughing
Но пък хората, които ги имат, са доволни принципно.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чувала, пипала и с опит за правене на съдомиялна (клиентска). Гръмнал програматор и до тук  Confused
Късмет на твоите урУди, Зъх  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Нищо не мога да кажа за марката, но на изложението наистина хващат окото. А и присъстват на всяко изложение.
Дано да сте доволни и да работят без проблеми.

# 22
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
чувала, пипала и с опит за правене на съдомиялна (клиентска). Гръмнал програматор и до тук  Confused
Късмет на твоите урУди, Зъх  Peace

Определено не съм им фен, но това не може ли да се случи и на друга марка уреди. Просто питам  newsm78 или само при тях се е случило?

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
разбира се, че може...
Но на някои марки дават срокове за доставка в обозримо бъдеще... А дали ще дойде пратката - кой да ти каже?! Wink

# 24
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
разбира се, че може...
Но на някои марки дават срокове за доставка в обозримо бъдеще... А дали ще дойде пратката - кой да ти каже?! Wink

Благодаря за отговора Hug. Исках да разбера от първа ръка как стоят нещата   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 375
мойта кума и снаха ми се излъгаха да си купят печки и плотове от тази марка и след година и половина ползване нестават за нищо дори на снаха ми се е пукнал плота без да разсипва нищо отгоре, но уви техниците като дойдоха казаха че гаранцията неважи защото такава пукнатина се получава от разсипана захар и така не и признаха нищо, въпреки че тя не е разсипвала отгоре, може би зависи на какво ще попаднеш но определено не са доволни

# 26
  • София
  • Мнения: 11 700
Е Вие ме хвърлихте в музиката!Онзи ден си купихме абсорбатор Faber Stilo и остава да се окаже, че е пълен боклук.Но от различни места чувам,че за абсорабтори Faber си остават най-добри.
Иначе ние ходихме в представителството им при Автогара Юг и младежът,който работи там с две изречения успя да ме разубеди от закупуването на електроуреди с марката Eurolux /с изключение на абсорбатора/.
Я да попитам някой има ли мивка купена от тази марка и доволен ли е?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ali&Meli, твоят аспиратор Faber ли е или Eurolux. Защото ако е Faber, мисля че можеш да си спокойна.
Специално гранитните мивките Eurolux са си Elleci. Аз имам такава, на кашона си пише Elleci, в сайта също е упоменато това - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=14 Не съм я ползвала още, за да кажа как е.
Обаче за другите уреди с марка Eurolux, не е упоменат производител, така че не знам, може да са произведени в заводите на Faber и на Nardi, а може и да не са.

# 28
  • Мнения: 5 178
Убаи лоши взехме в петък абсорбатор, момчето каза че ако искаме да пише Фабер няма проблем ще сложи лепенка Фабер и ще махне тази на Еуролукс.
Абе мъжото каза, че яко смучат Simple Smile айде изпростях след разправия с майстори

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Абе то вече всичко е въпрос на етикет и лепенки. Марките и производителите така са се омешили, че изобщо не могат да им се хванат спатиите Crazy
Айде, на късмет и дано да нямаме проблеми с новите придобивки Peace

# 30
  • Мнения: 186
belinda, Faber и Nardi НЕ се обединяват, поне не съм срещала подобно инфо. Просто в България се внасят от една фирма, която пък си е измислила марката Eurolux и в заводите слагат нея #Crazy
Егати Laughing Това чудо само у нас го има Joy

Това че само в България има марката Eurolux не е вярно!!! В Австралия даже има, наскоро ми се похвалиха че там си купуват европрйски продукти и моята приятелка е супер доволна,от 4 г. ползва фурната.
Faber е марката за аспиратори, а Nardi е за фурни!!

# 31
  • Мнения: 98
Логиката ми е простичка. Ако чичо Гугъл не ти отговори нищо по въпроса ( а е въпрос на престиж да имат собствен сайт) , значи просто ги купуват от незнайни заводи и ги брандират. На пазара примери много ( Конеляно и др.) . Остава важния въпрос от къде ли купуват чарколяците, дали се брандират още в завода или се сглобяват тук ?!  И да знаеш отговорите ...   

 bouquet Ползвайте си  ги с кеф и със здраве.
                                Важното е да имаш късмет!  Peace

п.п.Невероятния бум на технологии и производители е доста различен от представите ни от едно време. Вече техника произведена в Европа примерно не е символ на качество. Спазващите старите традиции в производството фалираха точно заради вечните си уреди  Cry  - "тряя да се продава на едрооо, две за левче искаш - промоция newsm78?!"

# 32
  • Мнения: 98
сами са се похвалили 

"През 2002 г. “ЛЕКС ГРУП”АД създаде собствена търговска марка “EUROLUX”, патентована за всички държави на Балканския полуостров.
Уредите  „EUROLUX” са създадени за задоволяване критериите и изискванията и на най-претенциозните клиенти, като се обединяват върховите технологични постижения и новости в производствената гама уреди и продукти."

След като Лекс са представители на FABER  и NARDI за България остава надеждата да ги поръчват от техните заводи -)

  п.п. как ли продават чак в Австралия -) newsm78         

# 33
  • Мнения: 5 178
Не знам, но на нашия аспиратор си пише, че е правен в Италия и има логото на Фабер ..Туй от вътре като зехме да го монтираме видяхме.  Абе за толкоз пари толкоз .

# 34
  • София
  • Мнения: 11 700
Ali&Meli, твоят аспиратор Faber ли е или Eurolux. Защото ако е Faber, мисля че можеш да си спокойна.
Специално гранитните мивките Eurolux са си Elleci. Аз имам такава, на кашона си пише Elleci, в сайта също е упоменато това - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=14 Не съм я ползвала още, за да кажа как е.
Обаче за другите уреди с марка Eurolux, не е упоменат производител, така че не знам, може да са произведени в заводите на Faber и на Nardi, а може и да не са.
Официално се води,че Eurolux е търговската марка на Faber и Nardi за БГ.Не зная дали е така. Сега видях,че нашия аспиратор е Eurolux,a ne Faber ето този http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=45.
Е купили сме го вече дано имаме късмет,ако не след някоя и друга година ще го сменя.Все пак по-лесно се сменя от плочки,паркет или нещо такова.Ще гледам да не си хабя от сега нервите дали ще съм доволна или не.

# 35
  • Мнения: 1 098
Аз знам, че фирмата предлага качествени уреди. Честито и не се притеснявай. Това, че в България не ни е добре позната не значи, че е лоша фирма Peace

Общи условия

Активация на акаунт