Счупен термометър

  • 8 653
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте ! Счупих живачен термометър -какво да правя ? Опасно ли е? Confused Cry

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Поръси обилно със сяра! Продава се в аптеките.

# 2
  • Мнения: 114
аз вече го събрах с мокри кърпи и забърсах с гъбата обаче ако има някъде на скрито незнам Tired.Може ли нещо да стане ?

# 3
  • Мнения: 1 047
Опасни са живачните изпарения.
Събери разпиления живак,както можеш.
С хартийка или с прахосмукачка и го изхвърли.

@Erica Free,как действа сярата на живака?
Не съм чувал. newsm78

Е,не е в големи количества,така,че едва ли ще стане нещо.

# 4
  • Мнения: 1 022
Неутрализира живака и неговите изпарения.

# 5
  • Мнения: 17 546
Неутрализира, не е най-точната дума. От взаимодействието на живака със сярата се получава живачен сулфид след химична реакция(която е достатъчно бърза бърза), където живака не е вече в свободно състояние и не е опасен! Само със сяра се събира живак! Не с кърпи и прахосмукачки! Като се наръси със сяра се оставя поне 1/2 час за да реагират двата химични елемента напълно.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 10:34 от Кристал

# 6
  • Мнения: 114
Кристал ще знам за следващ път  Rolling Eyes.И сега вече като съм го събрала трябва ли ми сяра newsm78

# 7
  • Мнения: 17 546
Кога го събра? По добре наръси от вътре маркуча на прахосмукачката със сяра, защото той е гофриран и може да е задържал малки капчици живак! Не е редно да изхвърляш и еднократната торбичка на боклука просто така. Вярно е, че количеството в термометъра е малко, но просто не се прави така. А там където е паднал термометъра ВСЕ ПАК наръси със сяра. Затова името на този метал е живак, защото е като жив наистина. Разпилява се на миниятюрни топченца, които дори не можеш да видиш, а след време те се събират едно с друго на по-големи. Интересен е за наблюдение, но в лабораторна среда. У дома не е добре да се експерементира и да се маха с лека ръка.

# 8
  • Мнения: 1 047
Bezhy,Кристал  Hug
 Ученото си е учено!   bouquet

# 9
  • Мнения: 114
Кога го събра? По добре наръси от вътре маркуча на прахосмукачката със сяра, защото той е гофриран и може да е задържал малки капчици живак! Не е редно да изхвърляш и еднократната торбичка на боклука просто така. Вярно е, че количеството в термометъра е малко, но просто не се прави така. А там където е паднал термометъра ВСЕ ПАК наръси със сяра. Затова името на този метал е живак, защото е като жив наистина. Разпилява се на миниятюрни топченца, които дори не можеш да видиш, а след време те се събират едно с друго на по-големи. Интересен е за наблюдение, но в лабораторна среда. У дома не е добре да се експерементира и да се маха с лека ръка.

Ами събрах го с мокри кърпи и после избърсах с гъбата за под навсякъде в апартамента .Не съм ползвала прахосмукачка .После хвърлих найлоновите кисии в контейнера

# 10
  • Мнения: 17 546
Друг път не чупи термометри!  Grinning Но ако го направиш пак - първо със сяра! А сега превантивно наръси мястото пак. Изхвърли и гъбата за под, ако е още у вас.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 902
Аз в родилния дом бях счупила и мед. сестра ми каза, че този живак не е опасен. Не съм специалист. Повярвах и.

# 12
  • Мнения: 17 546
Е ти какво искаш, да те стресне та да ти спре кърмата ли, или ако не си родила да ти предизвика раждане от шаш? Ако ти каже, че е опасен ще я притесниш нея евентуално...

# 13
  • Мнения: 114
а не съм я хвърлила гъбата ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 047
Аз в родилния дом бях счупила и мед. сестра ми каза, че този живак не е опасен. Не съм специалист. Повярвах и.
Може да не е бил живачен.
Има такива със спирт или др.течност.

Общи условия

Активация на акаунт