машинка за хлебарки на ток

  • 53 767
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Здравейте,

От три години сме на квартира в блок, който бъка от хлебарки. Пробвахме какво ли не - пръскане с няколко вида препарати, рисуване с тебеширчета, къщички, кубчета, прахчета... Резултата е, че след като направим чистката, хлебарките не умират, а ми влизат в шкафовете с кухненската посуда, храната, или дори при дрехите. За мое огромно "щастие" вместо да изчезнат тези кафяви гадинки, са се сприятелили и с големите чернички "приятелки". Честно казано изпадам в ужас като видя хлебарка (чува се чак три входа след нас...). Вече ми се разхождат по масите, в леглото и къде ли не още. Та имам едно питане - Някой ползвал ли е въпросните машинки, които са на ток и ако отговора е ДА, има ли ефект от тях? Приемам и всякакви съвети за почистване от гадовете, защото след някой друг месец очаквам да родя, а мисълта, че ще ми се разхождат и по бебето или по неговите вещи просто ме хвърля в паника.
Благодаря предварително на всички отзовали се!

# 1
  • Мнения: 17 546
АЗ! Имам фобия от насекоми, в най-страшен вид от хлебарки! Не ми се описва какво се случва с мен като пред очите ми попадне такава твар! У дома имаше само от големите черни...(тръпки ме побиват като пиша) Cry . Мъж ми вече се беше видял в чудо с моите истерии, особено сред нощ, ако реша да ида до тоалетната и срещна на БЕЛИТЕ ни плочки такова нещо! Писъците ми будеха входа и не можех да се успокоя още два часа след това. Стоях на светната лампа и се оглеждах постоянно! Абе просто непоносимо съществуване! Като видяхме машинката в МЕТРО, макар че струваше около 40 лв. никой от двама ни не се поколеба и я взехме веднага. Мъж ми реши да ми купи спокойствие и неговото собствено. Имам я от две години и у дома буболечки няма! През лятото по някога влизат единични бройки ,пълзящи по фасадата на блока, но аз за мое щастие не съм попадала на тях. Така че най-после се отървахме от тях! Но аз периодично пръскам при каналите и тръбите с отрова "Халек", купена от аптеката. Тя е ня прах и аз я разтварям в пръскалка с вода за да не се разпрашава, а и да не стои бялата пудра видимо. Помага много и тя! Лятно време пръскам фасадата около балконите, защото веднъж видях как гадта пълзи нагоре по фасадата на блока!

# 2
  • Мнения: 640
Това с истерията ми е много познато -  абсолютно същата съм. Нощно време ходим на тоалетна заедно, защото той тъй или иначе ще стане, когато изпищя  Mr. Green  А прахчето, което се разтваря във вода също ще го пробвам  Peace Значи смело ще купуваме и машинката.

# 3
  • Мнения: 6 889
А ще дадете ли малко повече информация за тази машинка. Какво представлява, колко е голяма, от къде може да се купи?

# 4
  • Мнения: 640
Има ги в метро. Кутийката е колкото от цигари, но малко по-дебела.

# 5
  • Мнения: 17 546
Аз я купих от Метро. Размерите и са примерно 10 на 8 см. от черна пластмаса е и се включва в ел.мрежа. Има няколко режима на настроиване. Струваше около 40 лв. +/- 4лв. Ето го как  изглежда устройството: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=115838

# 6
  • Мнения: 364
Живо ме интересува темата! На какъв принцип работят тези машинки?
У дома имаме черни хлебарки и кафяви бързоходки. С какво ли не се мъчих да ги отвъдя! Няма и няма!
Най-големия ми кошмар беше - отивам до тоалетната, ставам, посягам да дръпна шнурчето на казанчето и виждам една огромна черна хлебарка вътре в тоалетната чиния, на която съм седяла преди секунди!!! #Crazy Ужас!!! Явно преди това се е била скрила под вътрешния перваз на клекалото! Вече винаги първо пускам водата преди да ползвам тоалетна!
На покрива на жилищната сграда има гълъби, явно създалата се среда е крайно подходяща за развъждане на тези гадини!
Ще направя всичко, за да се отърва от тях!!! Close

# 7
  • Мнения: 6 889
Благодаря много Hug
А машинката като се сложи всъщност какъв обсег има? Ако я сложа в една стая само за нея ли ще действа?

# 8
  • Мнения: 17 546
Не мога да намеря упътването но мисля, че пишеше че има диапазон от около 80 кв.м, което я прави подходяща за опазване и на складове от гризачи. Ако имате хамстер или морско свинче е добре да е максимално далече от устройството.

# 9
  • Мнения: 17 546

На покрива на жилищната сграда има гълъби, явно създалата се среда е крайно подходяща за развъждане на тези гадини!

И при нас е от тях. Момичета и "Халек" е наистина добра отрова против хлебарки, но както казах аз я разреждам в пръскалка за прозорци с вода, за да не се разпрашава, защото е силно отровна и няма противоотрова!

# 10
  • Мнения: 6 889
Не мога да намеря упътването но мисля, че пишеше че има диапазон от около 80 кв.м, което я прави подходяща за опазване и на складове от гризачи. Ако имате хамстер или морско свинче е добре да е максимално далече от устройството.
А при затворени стени и врати дали ще действа?

# 11
  • Мнения: 640
Май Халек-а ще изчака докато се роди бебчо, че ме е страх да не се надишам хубаво  Confused

# 12
  • Мнения: 17 546
Действа на принципа на електромагнитни вълни, те са с определен обсег на действие, преградите не ги спират. Добре е да е горе-долу по средата на апартамента, аз го включвам до банята, защото тя се пада в средата, но е добре на 6 месеца да се променя настройката и да се мести уреда. В упътването пише всичко, като го вземете ще прочетете.

# 13
  • Мнения: 6 889
Действа на принципа на електромагнитни вълни, те са с определен обсег на действие, преградите не ги спират. Добре е да е горе-долу по средата на апартамента, аз го включвам до банята, защото тя се пада в средата, но е добре на 6 месеца да се променя настройката и да се мести уреда. В упътването пише всичко, като го вземете ще прочетете.
Благодаря още веднъж Hug
Ще ходя май скоро до Метро да я видя тази машинка.

# 14
  • Мнения: 8 505
Кристал,имаш ли спомен дали машинката е БГ-производство?Преди около 2г много ми похвалиха някакви машинки,произведени ако не се лъжа в Пловдив (за съжаление тогава можеха да се купят само от там).
И аз вече се видях в чудо с тези гадини,имаме ги в изобилие,а не смея да пръскам със силни препарати заради хлапето.

# 15
Момичета, с този проблем се борих 13 години и накрая открих един препарат - гел на Globul /може и Globol да е, тубата е в къщи/.  Тубата е големичка и с нея мажа вече от три години местата от които предполагам, че излизат - капака на тръбите в кухнята, прага на входната врата от стълбището, прага на балконската врата. Цената му е 5 лева и го намерих в Бриколаж на щанда за препарати за дома. От три години спя, защото при нас ходеха и по лицето ми, спалнята ни е над кухнята на съседите, а те пък от своя страна нямаха доскоро вода в тоалетната и не бяха чистили вече 16 години. Та си представете за какъв ужас говорим - скоро по новините показваха подобен случай!  Мажа местата задължително април месец, защото те от началото на май бяха най-активни.

# 16
  • Мнения: 8 505
За един уж гел,който по цвят и консистенция прилича на едновремешното канцеларско лепило ли става въпрос?В бяла туба със зелени надписи.Ако е той-понамаляха от него,но за кратко.След това вече не им действаше Confused

# 17
  • Мнения: 640
При нас откакто се изнесоха едните гнусни съседи (жената приличаше на горски дух, не беше виждала вода от детски години, живееха с 4 котки и 3 болни кучета) никой не живее в апартамента. Вътре освен, че е мизерия е и студено. Та всичко се пренесе у дома. Вече нямаме активен (или по-скоро неактивен) период. На ден поне по 10 доста големи се убиват ръчно от мъжа ми и поне толкова се изплъзват. Това за пълзенето по лицето го имаме и тук. Мъж ми вечер подскача в леглото, щото имало "бръмбърчета". А за капак си намерих още в началото като се нанесохме в апартамента в буркана със захар една безцветна хлебарка (беше направо прозрачна). Оттогава доста неща ги пъхаме във вакумирани буркани, ма не всичко може да се държи в буркан...

# 18
  • Мнения: 5 790
Ползвам Глобол гел. Мори ги на секундата и не се появяват с месеци. А за машинка на ток не знам, не съм ползвала.

# 19
Тубата е жълто-зелена на цвят. При нас откакто я открих /по съвет на приятели/, за три години съм видяла една преди 2 дни и това ме подсети, че идва април. Кафява пастичка, като старото лепило е наистина.

# 20
Точно това е - Глобол гел. За мен това е препарат номер едно, но малко ме притеснява факта, че отнякъде чух, че гадините привиквали към него и след време не действал. Та съм изтръпнала - дали не са му вече свикнали за 3 години. Пожелавам си успех и тази година! Искрено го желая и на вас, защото бях изперкала и в два часа си взимах завивките и се изнасях към хола без да се събуждам, а когато през деня ги срещнех тия отдолу идваше ми идваше да ги подпаля живи. Извикахме фирма и те казаха, че може и да има ефект, но за нас /понеже сме над тях/, няма шанс - като им вдигнали килимите отдолу изпълзяли на пълчища, а под дюшека на бабата имало около 100. И новородено бебе гледаха, и второ им се роди и нямат течаща вода - в кухнята имат кофа, лятото се къпеха клекнали на терасата - абе, Хичкок!

# 21
  • Мнения: 1 341
майка ми вика фирма. За 20-30лв й напръскват цялото жилище и няма жива хлебарка 6 месеца

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Искам да попитам дали машинката ще е безвредна за домашното ми куче. И къде точно в Метро се продава, че отивам да си я купя веднага? При мен проблема са комшиите от горе (ние сме под тях). Там сигурно ХЕИ-то ще ги запечата ако дойде да види какво става, никой никога не чисти. За пример - мръсните съдове си накисват във ваната и я пълнят до горе. Сигурно не вярвате, че има такива мърльотини в днешно време. И аз не вярвах докато лично не го видях. От такава мръсотия тръгват хлебарки на пълчища по всички етажи.  Нямам думи просто ...

# 23
  • Мнения: 17 546
Кристал,имаш ли спомен дали машинката е БГ-производство?
Извини ме reflex, но чак сега сядам пред компютъра. Машинката е китайско производство, но е лицензирана и е със одобрение от БДС. Предполагам, че на всички ни е ясно че освен боклуци има и качествени китайски стоки. Момичета, повярвайте ми бях на път да откача от ужас! Ходих на лекар и го определиха като ентомофобия, защото изпитвам ужас от всякакви пълзящи и бръмчащи твари. Но това което ми причиняваха тези домашни животни просто няма описание... Sad  "Халек"-а и това нещо ми спасиха живота и семейството буквално! Исках да напусна дома си от ужас! Карах мъж ми да продава апартамента! Абе откачена работа...
За кучето
: в упътването пише само за хамстери и морски свинчета, не упоменават по-едри домашни любимци. Ако намеря къде съм завряла листовката ще ви пиша още по-точно.
Къде в МЕТРО се продава
: На този стилаж, на който са крушките и контактите.

Това е, ако мога да бъда полезна с още нещо - питайте!

# 24
  • Мнения: 4 202
... Момичета, повярвайте ми бях на път да откача от ужас! Ходих на лекар и го определиха като ентомофобия, защото изпитвам ужас от всякакви пълзящи и бръмчащи твари. Но това което ми причиняваха тези домашни животни просто няма описание... Sad  "Халек"-а и това нещо ми спасиха живота и семейството буквално! Исках да напусна дома си от ужас! Карах мъж ми да продава апартамента! Абе откачена работа...

Не можеш да си представиш, колко добре те разбирам, хлебарките ме докарват долудост, но според моя мъж се лигавя  Sick
Добре че поизчезнаха напоследък при нас.

Преди няколко дни, покрай темата "Кчегон", попаднах на това: http://www.dazer.biz/pestrepeller.htm
Предполагам, че е нещо подобно на това, за коетоговориш.

# 25
  • Мнения: 17 546
Малко офф...Само да ви се оплача! Онзи ден влизам в една темичка за домашните любимци... Заглавието май беше "Покажете вашия домашен любимец" и карам аз на ред. Стигам до Мис Бу, която затворила линк под името Рошко. Поста беше: Ето го и нашият Рошко. Кликам аз връз Рошко-то, щото съм жена, съответно - любопитна, следователно - така е редно, и какво мислите!? Една огромна от тези гадове в човешка ръка си стои кротко! Толкова се ошашавих, че не уцелих два-три пъти с мишката да кликна върху страницете и да я затворя, че изскубах кабела на компютъра за да угасне! Това ми дойде на ум спонтанно в лудостта ми!  ooooh! Момичета, предлагам да си основем "Клуб на ужаса от хлебарки". Просто никой, освен такива като вас и доктора, не разбира напълно ужаса ми!  Grinning Усмихвам се, ама никак не ми е смешно... А на Бу няма да и простя за тази гавра!  #2gunfire  Laughing

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Ама Рошко хлебарка ли беше  Rolling Eyes

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
За кучето[/b][/color] : в упътването пише само за хамстери и морски свинчета, не упоменават по-едри домашни любимци. Ако намеря къде съм завряла листовката ще ви пиша още по-точно.
Къде в МЕТРО се продава
: На този стилаж, на който са крушките и контактите.
Това е, ако мога да бъда полезна с още нещо - питайте!

Благодаря   bouquet в събота ще се крачна до Метро. И мен също ме е страх, гнус и не знам какво още от тази гад.

# 28
  • Мнения: 17 546
Ама Рошко хлебарка ли беше  Rolling Eyes
Черна, пет сантиметрова...

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Лелееее ....  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Някой се чуди как да се отърве, друг си ги развъжда за кеф  newsm78

# 30
  • Мнения: 640
Навремето имах коте на име Рошко и гаранция бих отворила да видя кой е техния Рошковец. Майко, цялата настръхнах... А за клуба съм съгласна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 889
Във връзка с Рошко (и аз се потресох като отворих снимката Wink ) се сетих, че в един от сезоните на Следващия топ модел на Америка момичетата бяха на ревю на някакъв ексцентричен дизайнер. Особеното беше, че като излизах на подиума им закачаха по една жива огромна хлебарка на дрехите. На въпросните хлебарки гръбчетата им бяха украсени с камъчета и бяха вързани за крачетата, за да не избягат. А момичето, което спечели въпросното изпитание и се представи най-добре на ревюто целуна хлебарката Mr. Green

# 32
  • Мнения: 640
Ей за това няма пари и слава, които да ме накарат да го направя... Гадорияяяя...  #Crazy

# 33
  • Мнения: 784
А тези машинки дали действат и против мравки - и с тези ел.магнитни вълни дали не са вредни за децата? newsm78

# 34
  • Мнения: 122
От вас чувам за тези машинки  bouquet.
Август месец най- накрая се предадох в борбата си с тези гадинки и извикахме фирма да напръска. Да ви призная от тогава съм видяла не повече от 10 хлебарки. Знам, че трябва на всеки 6 месеца да се пръска и с тази тема ме подсетихте.
Доволна съм от напръскването. Бях родила малко преди това и бях много притеснена заради бебето. Но пред варианта да видя хлебарка в детското легло предпочетох да дойдат и да напръскат. Хлебарките не изчезнаха на секундата . Това стана след около 1 месец. Аз не бях предварително подготвена, че ще ги виждам още месец.
С този препарат няма проблем за домашните любимци, освен ако не са змии /избива всичко което е студенокръвно/

# 35
  • Мнения: 8 505

Мерси,Кристал.Ще си купя и аз такава джаджа.У дома гадините са толкова много,че се случва да ни лазят,докато спим.Хлапето се буди с рев и понякога отказва да се върне на своето легло Confused Дано и при нас има ефект.

# 36
  • Мнения: 640
Днес си взехме въпросната машинка. Дано скоро се похваля и с липсващите хлебарки.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Малко офф...Само да ви се оплача! Онзи ден влизам в една темичка за домашните любимци... Заглавието май беше "Покажете вашия домашен любимец" и карам аз на ред. Стигам до Мис Бу, която затворила линк под името Рошко. Поста беше: Ето го и нашият Рошко. Кликам аз връз Рошко-то, щото съм жена, съответно - любопитна, следователно - така е редно, и какво мислите!? Една огромна от тези гадове в човешка ръка си стои кротко! Толкова се ошашавих, че не уцелих два-три пъти с мишката да кликна върху страницете и да я затворя, че изскубах кабела на компютъра за да угасне! Това ми дойде на ум спонтанно в лудостта ми!  ooooh! Момичета, предлагам да си основем "Клуб на ужаса от хлебарки". Просто никой, освен такива като вас и доктора, не разбира напълно ужаса ми!  Grinning Усмихвам се, ама никак не ми е смешно... А на Бу няма да и простя за тази гавра!  #2gunfire  Laughing

Тази тема ме заинтригува, но не успях да я намеря. Все пак трябва да мисля начин да се справям с фобията си.

А за машинката още утре ще посетя Метро. Благодаря, че споделихте за тази джаджа.

# 38
  • Мнения: 640
Лично за себе си установих, че ще се излекувам от фобията си, като изчезнат хлебарките  Mr. Green До тогава обаче ще проверявам колко добър е слуха на съседите  Joy

# 39
  • Мнения: 8 505
Днес си взехме въпросната машинка. Дано скоро се похваля и с липсващите хлебарки.

И аз я поръчах.Чакам с нетърпение да ми я донесат Simple Smile

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Преди малко си я купих от Метро и веднага я включих. Очаквам да се отърва завинаги от тази сган. Пише, че действието й покрива 270 квадрата.
 За сега кучето ми е спокойно, на кутията пише, че на хора, кучета и котки не действа. Действа на студенокръвни + мравки, комари, хлебарки, мишки, прилепи, хамстери и др. гризачи.
Благодаря на Кристал за полезната информация   bouquet

# 41
  • Мнения: 8 505
Преди малко си я купих от Метро и веднага я включих. Очаквам да се отърва завинаги от тази сган. Пише, че действието й покрива 270 квадрата.

А дали наличието на стени не ограничава действието и?Пише ли нещо?Доста се чудих една или две да поръчам точно заради това (накрая реших да е една,за да я изтествам).

Кристал,и аз ти благодаря Hug

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Не пише за стени, но пише, че действа на 270 кв.м. Не би трябвало да пречат стените. Пише, че ултразвукът се пренася навсякъде . И ако има любимци морски свинчета и др.гризачи, пише да се държат по-далече от машинката.

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ima edna firma koiato izpolzva samo 4ujdi materiali protiv hlebarki komari i vsiakakvi vidove nasekomi
preparatite sa bezvredni za toplokravni sire4 nas i jivotnite Horata idvat i ti praskat i ti davat 6 meseca garancia Oba4e stava s zapisvane i se 4aka izvestno vreme za6toto sa mnogo dobri i imat dosta zaiavki Niakoi ako iska telefona da kaje Stava duma za Sofia. No moje da praktikuvat i v drugi gradove Naughty

# 44
  • Мнения: 8 505
Викала съм фирма,но резултатът е краткотраен.Живея на мястото с може би най-мутиралите хлебарки (много хора на малка площ и всеки ги трови с различна химия) и всякакви препарати само ги гонят за малко,а след това гадините се връщат с нови сили и гени Confused

# 45
  • Мнения: 17 546

Преди малко си я купих от Метро и веднага я включих.


Unknown_lady, като тази, която съм снимала ли е или са пуснали нещо различно?

# 46
  • Мнения: 640
 Кристал, същата е  Peace
При нас обаче явно се разшаваха гадинките и вечерта имаше 5-6 които не можеха да си намерят място. Е, мъж ми им намери бързо-бързо

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Все пак не ти коства нищо да опиташ Аз съм доволна Вече 8 месеца няма нищо А и отзивите от другите хора са страхотни Въпрос на личен избор newsm03

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675

Преди малко си я купих от Метро и веднага я включих.


Unknown_lady, като тази, която съм снимала ли е или са пуснали нещо различно?

Същата е, да. Черна, с две светлинки - зелена и червена.

# 49
  • Мнения: 640
При нас нещо им стана на хлебарките. Със сигурност бройката свободно разхождащите намаля, обаче тези, които излбизат са с много странно поведение - все едно не могат да си намерят място.

# 50
  • Мнения: 17 546
При нас нещо им стана на хлебарките. Със сигурност бройката свободно разхождащите намаля, обаче тези, които излизат са с много странно поведение - все едно не могат да си намерят място.
Да, забравих да ви кажа, че се държат шантаво или просто ги намирате на горе с краката, съвсем живи но ошашавени и не могат да се обърнат.

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
А кога да очаквам да изчезнат напълно?

# 52
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Пак съм силно разочарована, нашите се развъждат под аквариумите на мъжа ми, при машинките където им е топло. В началото на темата силно се въодушевих, защото дори с пръскането внимаваме заради рибите, но сега съм отново отчаяна - тая машинка ще му умори рибите Sad

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Е, да, не може. Рибите ще се гътнат.

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
А бе мами да ви дам телефона на тази фирма - като чета как се мъчите  Tired

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Давай го. От много глава не боли  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 640
В нашия блок идваха да пръскат, но ефекта беше никакъв. Тези апартаменти, които не си напръскаха, приютиха гадинките и след това като поотслабна действието на препаратите те плъзнаха с по-голяма сила....

# 57
  • Мнения: 8 505
Получих си машинката.Веднага я включих.Чакам трупове.

# 58
  • Мнения: 6 889
Я кажете в Метро при кои стоки да я търся тази машинка, че сигурно няма да имам време да обикалям всичко.

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ТЕЛЕФОНА Е 0887685062 ТАНЯ ЛЮБЕНОВА ЕТ БЛАТА  Сега говорих с нея каза да се обадите след 10 дни защото 4акат новите материали да пристигнат от чужбина     bouquet а и сте влиза в болница

# 60
  • Мнения: 8 505
По-нагоре Кристал писа,че е при крушките и контактите (на мен ми я донесе приятелка,която работи в Метро).

# 61
  • Мнения: 17 546

... но сега съм отново отчаяна - тая машинка ще му умори рибите Sad

Никъде в упътването не се споменават риби!   Rolling Eyes Защо реши, че ще ги умори?
Ами след една седмица от включването май не срещах вече буболечки... да не излъжа, ама да дадем срок от две седмици. След толкова мъки, две седмици не е нетърпимо време, нали?  Grinning

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Ултразвука не понася на студенокръвните (риби, змии). Поне така ми казаха. Най-добре е да се попита специалист.

# 63
  • Мнения: 17 546
Ами не знам. Имаме хамстерче. Вярно, че е възможно най-далече от машинката. Не съм си правила опити с животинката да го доближавам до нея, но за да не си го мъчим излишно. Още преди да я включим, го отстранихме в най-отдалечения край на апартамента и си е на ред.

# 64
  • Мнения: 640
Дойде време да се похваля - вече на два дни по една малка заблудена хлебарка се вясва. Видя им се края. Peace

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Дойде време да се похваля - вече на два дни по една малка заблудена хлебарка се вясва. Видя им се края. Peace

Това след колко време на употреба на машинката стана?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Тази машинка си е пълна глупост. Имам я от една седмица. И какво се случва мислите? По някакъв начин замайва хлебарките и после малкия ги догонва изнемощели и ги тъпчи с викове" направо я разбих". Гадост за ужас на майка си. Тази машинарийка определено не е за моя дом.

# 67
  • София
  • Мнения: 903
А възможно ли е ако сложа една такава машинка в кухнята, където има най-много хлебарки , този ултразвук от нея да ги прогони в другите стаи. ( че сега поне в спалнята няма гадини)? Защото четох  по-напред в темата, че ако помещението е преградено, трябва да се слага машинка за всяко отделно помещение ( т.е. 1 за кухня, 1 за баня, 1 за коридор, по 1 за спалните и т.н.).

# 68
  • Мнения: 8 505
Таня,поне при мен измират,т.е. не ги гони.Но наистина не върши работа за цял апартамент.Ние сме в гарсиниера и като за начало я сложих в стаята,в която спим.В нея вече се срещат само единични гадове.В кухнята обаче си се разхождат съвсем спокойно.

# 69
  • Мнения: 640
Първите няколко дни и при нас се пошашавиха хлебарките. Тичаха из апартамента без да знаят къде се намират. Имаше едни, които се въртяха в кръг. Но след това изчезнаха. Сега само някакви новоизлюпени има от време на време. В смисъл, че явно не убива яйцата им, но пък те са толкова малки и заблудени милите, че просто си ги трепеш без проблем. Важното е, че големите изчезнаха.

# 70
  • София
  • Мнения: 903
Таня,поне при мен измират,т.е. не ги гони.Но наистина не върши работа за цял апартамент.Ние сме в гарсиниера и като за начало я сложих в стаята,в която спим.В нея вече се срещат само единични гадове.В кухнята обаче си се разхождат съвсем спокойно.


Измират ли?  newsm78 Значи аз нещо не съм разбрала. Аз мислех, че този ултразвук само ги гони, а не ги убива. 

Reflex, ти тази машинка от Метро ли я купува? Пише ли в упътването за проблема със стените.  А в кухнята не си ли я пускала? Ние също сме в гарсониера ( при многото хлебарки-мутанти), но аз искам да я пусна в кухнята, и затова се притеснявам да не се преселят в спалнята, че тогава положението ще стане още по-зле.

# 71
  • София
  • Мнения: 903
Първите няколко дни и при нас се пошашавиха хлебарките. Тичаха из апартамента без да знаят къде се намират. Имаше едни, които се въртяха в кръг. Но след това изчезнаха. Сега само някакви новоизлюпени има от време на време. В смисъл, че явно не убива яйцата им, но пък те са толкова малки и заблудени милите, че просто си ги трепеш без проблем. Важното е, че големите изчезнаха.


 Ти само една машинка ли си сложила? И къде- в спалнята или на друго място. Действа ли и в другите стаи?

# 72
  • Мнения: 640
В коридора я пускаме, защото там се пада горе-долу средата на апартамента. И я купихме от Метро. Стои при крушките и контактите.

# 73
  • Мнения: 8 505
Измират ли?  newsm78 Значи аз нещо не съм разбрала. Аз мислех, че този ултразвук само ги гони, а не ги убива. 

Reflex, ти тази машинка от Метро ли я купува? Пише ли в упътването за проблема със стените.  А в кухнята не си ли я пускала? Ние също сме в гарсониера ( при многото хлебарки-мутанти), но аз искам да я пусна в кухнята, и затова се притеснявам да не се преселят в спалнята, че тогава положението ще стане още по-зле.

Да,измират...но ме накара да се замисля-труповете,които откривам,са доста по-малко от хлебарките,които нормално виждах.Така че може и да ги гони.
От Метро е,да.В кухнята все още не съм,защото имаме много хлебарки,случвало се е да ни лазят,докато спим,затова първо включих машинката в другата стая.Най-вероятно за кухнята ще купувам втора машинка,но ма първо време ще местя тази,която имаме.

# 74
  • Мнения: 17 546
Защото четох  по-напред в темата, че ако помещението е преградено, трябва да се слага машинка за всяко отделно помещение ( т.е. 1 за кухня, 1 за баня, 1 за коридор, по 1 за спалните и т.н.).
Е къде пък чете това!? Напротив - пише, че не е за 1 стая! Ама ако имаш 3 стаи + кухня, това прави около 160 лв за четири машинки , ти гарантирам,че и в съседния вход няма да остане хлебарка! Ако щете вярвайте, но аз нямам една у дома! И е така от една година, когато бях пред нервна криза и от ужас бях готова да си купя такава машинка (или там каквото е) дори и да струва 100 лева! Да не са изчезнали защото съм си го пожелала много силно?  newsm78 Я да взема да си пожелая още неща тогава  Mr. Green

# 75
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
При мен силно намаляха, но не са изчезнали напълно; изминаха 10 дни от както включих машинката. На упътването обаче пише, че е добре в началото помещението да се третира и с още някой друг метод - пръскане с препарат. И още - не се преместват никъде, слагайте машинката в кухнята, тя е и основното помещение, което ги привлича. Въпреки, че пише, че покрива 270 кв.м., мисля, че действа само в стаята, където е включена. Обаче още не съм много сигурна.

# 76
  • Мнения: 8 505
Пише,че покрива до 270 кв.м.Предполагам това означава,че ако има стени,площта се ограничава.Вече писах как е у дома- в стаята,в която е включена машинката,почти няма хлебарки.В другата е пълно.

# 77
  • София
  • Мнения: 903
Защото четох  по-напред в темата, че ако помещението е преградено, трябва да се слага машинка за всяко отделно помещение ( т.е. 1 за кухня, 1 за баня, 1 за коридор, по 1 за спалните и т.н.).
Е къде пък чете това!? Напротив - пише, че не е за 1 стая!


Ето тук го прочетох ( на 2-ра страница от темата):
http://www.dazer.biz/pestrepeller.htm

Но тъй като тази машинка е малко по-различна на вид от тази, която се купува от Метро, затова се чудех дали в упътването на тази от Метро пише като в упътването на другата, че за всяка обособена единица от апартамента трябва да се слага отделна машинка ( а иначе и тази действа до 270 кв.м.). 

Кристал,  не го приемай като заяждане, защото може и да съм пропуснала нещо, но не видях никъде в темата да пише, че машинката не е за една стая.

# 78
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Аз обмислям вариант да си купя и една  от тези - за по-сигурно http://www.dazer.biz/pestrepeller.htm

# 79
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Още ли се мъчите с тези машинки  #Crazy - ама че сте упорити  newsm78 - дано някой ден се зарадвате на положителен резултат  Thinking

# 80
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Ами то друг начин има ли? Знаеш ли колко пъти съм викала разни фирми и частни лица да пръскат и ефекта е бил малък или временен?

# 81
  • Мнения: 5 475
И родителите ми са доволни от тази машинка.

# 82
  • Мнения: 17 546
Още ли се мъчите с тези машинки  #Crazy - ама че сте упорити  newsm78 - дано някой ден се зарадвате на положителен резултат  Thinking
За тези, които обичат животните (в случая хлебарки) моля - да си ги отглеждат както намерят за добре! Аз НЕ искам такова нещо у дома си и ще направя ВСИЧКО за да ги разкарам, било то с отрови, машини и баене от врачки, ако сметна за необходимо! Като не ти се мъчи какво правиш в това мъчилище - нашата противохлебаркова тема!? ooooh!

# 83
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Кристал като не искаш хлебарки има и други по ефикасни методи / писала съм вече за това и телефон съм дала и съм обяснила /
Аз се разделих с проблема от година и не само аз , а и всички  които са използвали метода / които познавам - разбира се /  newsm03

# 84
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Споко, ще пробваме всичко  Simple Smile

# 85
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Така трябва  Peace

# 86
  • Мнения: 1 858
А някой поръча ли си от тази фирма чийто сайт е даден? Аз не мога да си купя от Метро защото съм в Монтана и тук нямаме Метро.

# 87
  • Мнения: 1 341
ТЕЛЕФОНА Е 0887685062 ТАНЯ ЛЮБЕНОВА ЕТ БЛАТА  Сега говорих с нея каза да се обадите след 10 дни защото 4акат новите материали да пристигнат от чужбина     bouquet а и сте влиза в болница
а каква е цената? Как я формират, сигурно на кв.м

# 88
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
да на кв. м. на мен за 60 кв.м. ми взеха , до колкото си спомням около 30 лв. - след пръскането не трябва да се мие 24 часа , затова е по добре преди това да се изчисти След записването чаках около 15 дни , защото наплива при тях е голям

# 89
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Сетих се да попитам, това пръскане безопасно ли е за домашни кучета?

# 90
  • Мнения: 1 341
А на майками за 92 кв.м й взеха 30лв. И пак на 6 месеца трябвада се  пръска отново
Но щомказваш,че са мн добри, ще й ги препоръчам

# 91
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да безопасно е Аз имам 2 кучета   animal037

# 92
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
А на майками за 92 кв.м й взеха 30лв. И пак на 6 месеца трябвада се  пръска отново
Но щомказваш,че са мн добри, ще й ги препоръчам

Аз не съм пръскала от 1 година , но съм си запушила всички канали пролуки и тем - подобни за да не влизат от съседите а ако успееш да накараш и съседите до вас ще е много добре - аз не успях но въпреки това не съм пръскала от 1 година - сега като спрат парното съм решила профилактично пак да го направя

# 93
  • Мнения: 640
shushi при нас пръскаха в почти целия блок (не всички съседи искаха да им напръскат). Резултата е, че ми се разхождаха в леглото и се развъдиха и от черните освен от кафявите. Откак включихме машинката, да чукна на дърво този наплив го няма. Сега ако се срещне хлебарка е толкова бавна и омърлушена, че и без да я трепеш скоро сама ще сдаде багажа. Надявам се скоро съвсем да изчезнат   Peace

# 94
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
хубаво е да се напръска в съседите но не е болка за умиране - моите съседи на етажа не искаха , но аз като напръсках хлебарките отидаха при тях и те се принудиха да го направят  Joy

# 95
  • Мнения: 818
Момичета бихте ли ми казали само за хлебарки ли е тази машинка?Става ли и за други гадинки,по специално дървеници?

# 96
  • Мнения: 1 858
Момичета бихте ли ми казали само за хлебарки ли е тази машинка?Става ли и за други гадинки,по специално дървеници?

Аз им писах на електронната поща с същия въпрос и ми отговориха днес, че става.

# 97
  • Мнения: 818
Момичета бихте ли ми казали само за хлебарки ли е тази машинка?Става ли и за други гадинки,по специално дървеници?

Аз им писах на електронната поща с същия въпрос и ми отговориха днес, че става.
Мерси maatete!  bouquet

# 98
  • Мнения: 1 858
Момичета бихте ли ми казали само за хлебарки ли е тази машинка?Става ли и за други гадинки,по специално дървеници?

Аз им писах на електронната поща с същия въпрос и ми отговориха днес, че става.
Мерси maatete!  bouquet

За мен бе удоволствие Wink!

# 99
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
изказвам благодарност за това, че ме информирахте за машинката  Hug закупихме я тази вечер и ще се оглеждам за резултати. при нас не са много гадините, но и малкото ме отвращават от дъното на душата #Cussing out дано да ги разгони, че от лятото, след като половината ни съседи се ремонтираха, кой баня, кой кухня - много се раздвижиха.

# 100
  • Мнения: 9 481
Уфф, не знам на дефектна ли попаднахме /машинката за хлебарки-прочетох темата и тутакси купих/, но от 2 седмици е включена и ефекта беше потресаващ!!
Онзи ден я взимам от контакта-вкл. е в контакт над плота в кухнята, и само дето не я метнах с писък през терасата!
Имаше зад нея поне 20броя гадини!!!:crazyeyes: Shocked
Та споделете що така???
Пусната е на правилната честота..пък "замаени" гадини не съм видяла-напротив, щъкат си както искат #Cussing out

# 101
  • София
  • Мнения: 268
аз да попитам - на кой режим трябва да се настрои машинката, за да разгони хлебарките - че мъжа ми, нали си е "индженер", не дава да се издума, ако трябва да е в режим, при който излъчва електромагнитни лъчи.

# 102
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Машинката трябва да подейства на 100% ЧАК СЛЕД ОКОЛО 2 МЕСЕЦА  Whistling Ама дали е така  newsm78

# 103
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Вече започвам да се отчайвам, гадовете силно намаляха, но прииждат нови от някъде и вече ми изглеждат адаптирани и не им пука от машинката, как е при вас?

# 104
  • Мнения: 1 858
Вече започвам да се отчайвам, гадовете силно намаляха, но прииждат нови от някъде и вече ми изглеждат адаптирани и не им пука от машинката, как е при вас?

Аз май няма да си купувам машинка като гледам отзивите какви са...

# 105
  • София
  • Мнения: 256
Не искам да ви разочаровам, но ефекта от тези машинки е нулев.
Най добре извикайте фирма , но внимавайте тя да е лицензирана.  Пълно със фалшиви, които само си прибират парите, а нищо не правят.
Информация може да получите в НЦЗПБ (бул. Янко Сакъзов 26) стая 532
ето и няколко лицензирани фирми
http://garantpest.com/index.php?option=com_content&task=blog … d=3&Itemid=10
http://terminators.hit.bg/
http://web.orbitel.bg/connect/index.htm#contact_us_bg.htm
http://www.pestbg.com/services.htm

# 106
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И аз ви писах някъде в началото на темата за една фирма от която са доволни всички които са я ползвали даже оставих телефон - със записване е защото препаратите са  много добри и има наплив

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Подновявам темата  Blush
Тази машинка я няма в Метро - Пловдив  Sad
Толкова се надявах с нея да решиме проблема, че сега с бебка... не искам да ги виждам гадовете.
Взехме от този ГЛОБОЛ ГЕЛ, но нещо ми се струва, че не правим както трябва.
Как точно го нанасяте? С този кафяв цвят седо много грозно  Confused И лека полека го измивам, че ме дразни. Но е истина, че от няколко дни не съм ги срещала гадините. Само дайте идея как да го мажем този лег без да ми дразни погледа Blush

# 108
  • Мнения: 450
Момичета,исах да ви питам - има ли ефект от машинката,но отзивите не са добри... От две години правя смес картофи с боракс,но преди 6-7 месеца трябваше да се изнасяме и аз спрях да бъркам сместа,после нещата се разминаха и останахме в същата квартира,но вече боракса помага по-малко. И под нас лелята си ги култивира и изкачат от банята и кухнята... много се надявах машинката да ни спаси...
Някой дали е поръчвал от тези  в посочения линк?

# 109
  • Мнения: 6 461
Аз използвам Super DAYTOX  за хлебарките.



Ще си взема машинка ..и ще преценя ,кое е по -добро. Thinking

# 110
  • София
  • Мнения: 1 951
При нас пръскат на няколко месеца.Фирмата е частна.И от около три години нямаме хлебарки.Който иска мога да дам телефони.

# 111
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
При нас пръскат на няколко месеца.Фирмата е частна.И от около три години нямаме хлебарки.Който иска мога да дам телефони.
Дай телефони и цени, нека имаме и резервен вариант; аз си събирам координати на такива фирми, защото ако с една не стане, да мога да викам и други  Simple Smile. Вече едни идваха, но ефекта беше нулев. Аз също ще викам някоя сериозна фирма. В упътването на машинката пише, че отначало е по-добре да се използват и други методи за  допълнителна сигурност, т.е. веднъж масово да се изтребят, а машинката после да поддържа ефекта. Или поне аз така го разбрах. Не знам дали това помага. Вече гадовете изчезнаха частично, силно намаляха, но от някъде идват още. Лошото е, че изглежда машинката вече не им пречи, а на упътването пише, че ще ги смущава (друг път). Преди малко пръсках и с Райд. Много е гадно, при комшийте е пълно, сигурно от там идват. Моля ако някой знае, да каже какво трябва да замажа или да зазидам, не знам вече, нямам представа от къде идват, но машинката помага само частично, така мисля. 

# 112
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ТЕЛЕФОНА Е 0887685062 ТАНЯ ЛЮБЕНОВА ЕТ БЛАТА 
 Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 256
Подновявам темата  Blush
Тази машинка я няма в Метро - Пловдив  Sad
Толкова се надявах с нея да решиме проблема, че сега с бебка... не искам да ги виждам гадовете.
Взехме от този ГЛОБОЛ ГЕЛ, но нещо ми се струва, че не правим както трябва.
Как точно го нанасяте? С този кафяв цвят седо много грозно  Confused И лека полека го измивам, че ме дразни. Но е истина, че от няколко дни не съм ги срещала гадините. Само дайте идея как да го мажем този лег без да ми дразни погледа Blush
от вътрешната страна на шкафовете, около пантите, сифона на мивката
Не трябва да се измива, защото хлебарките хапват от него и в следствие умират

# 114
  • Мнения: 21
Много ефикасно! Особено  ако сте запазили кутиятя му,защото е здрава и идеално се трепят механично.С един удар без да повтаряте. Joy

# 115
  • Мнения: 17 546
И все пак - аз НЯМАМ хлебарки! Ако щете вярвайте! Naughty

# 116
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Сори, ама при мен не свърши работа напълно. Сега ще си записвам час за пръскане.

# 117
  • Мнения: 640
При нас също не върши работа напълно, защото докато съм бременна я включвам само като съм навън. Когато родя обаче ще си е нон-стоп включена. За моя радост си ги намираме мъртвите гадинки. От съседния апартамент идват още, но не е като когато се гушкахме с хлебарките. А фирмите, които пръскат при нас също са от лицензираните, но както казах вече, пак се връщат,  защото има празни неизчистени (бивши ведомствени апартаменти), в които няма как да напръскат и те си преживяват прекрасно там, докато поотслабне отровата.

Общи условия

Активация на акаунт