пиле с ананас

  • 12 538
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 401
Мами, помагайте! Спешно ми трябва рецепта за пиле  с ананас. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 373
Ето какво открих и преведох, но не съм го правила и резултата е само хвален Stuck Out Tongue

Пиле с ананас

Продукти (за 4 порции) :

- 5 пилешки филета
- 1 кутия (малка ) компот от ананас
- фъстъчено олио (може и зехтин)
- соев сос
- 1 кубче пилешки бульон
- малко нишесте
- 3 суп лъжици захар
- сол

Приготовление :
Нарежете филетата на лентички и оставете в хладилника.
Изцедете ананаса от сиропа, разтворете бульона в малко вода.
В тефлонов тиган загрейте няколко лъжици мазнина, поизпържете ананаса, прибавете бульона. Разбуркайте около 2 мин и прибавете нишестето за да сгъстите соса. Прибавете пилешките филенца, соевия сос, захарта и солта. Готви се до готовност на пилето. Сервира се с ориз.


Рецептата е френска, дано ви се понрави!

# 2
  • Мнения: 373
В други рецепти видях , че може предварително да се запържи 1 глава лук, да се добави чесън и къри като подправка, а към края на готвенето и сметана. С тези подобрения ми изглзжда доста добре

# 3
  • Мнения: 17 401
МНого, много благодаря Wink

# 4
  • Мнения: 373
Цитат на: beep
МНого, много благодаря Wink
искаш ли салата?

# 5
# 6
  • Мнения: 373
Ами това аз съм го правила. Става много вкусно.
В купа накъсваш сварено пилешко месо (бяло в моя случай), прибавяш на парченца ананас от консерва, царевица, малко портокал, малко сварен ориз, сол, черен пипер. Объркваш с майонеза + кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 17 401
Ей, страшна си Wink  Благодаря!

# 8
  • Мнения: 2 452
Съпругът ми прави пиле с ориз, ананас, кашу и бекон. Бекона, малко лук и пилето се запържват (без масло; бекона пуска достатъчно мазнина). Към тях се добавя ориза и след кратко запържване се сварява, като междувременно се добавят ананаса и ядките. Той го готви в тиган и го бърка непрекъснато. Вида на ястието не е особено представителен (в смисъл подходящ за гости), но за семейна консумация става и е адски вкусно!

# 9
  • Мнения: 17 401
Цитат на: DolceVita
Ето какво открих и преведох, но не съм го правила и резултата е само хвален Stuck Out Tongue

Пиле с ананас

Продукти (за 4 порции) :

- 5 пилешки филета
- 1 кутия (малка ) компот от ананас
- фъстъчено олио (може и зехтин)
- соев сос
- 1 кубче пилешки бульон
- малко нишесте
- 3 суп лъжици захар
- сол

Приготовление :
Нарежете филетата на лентички и оставете в хладилника.
Изцедете ананаса от сиропа, разтворете бульона в малко вода.
В тефлонов тиган загрейте няколко лъжици мазнина, поизпържете ананаса, прибавете бульона. Разбуркайте около 2 мин и прибавете нишестето за да сгъстите соса. Прибавете пилешките филенца, соевия сос, захарта и солта. Готви се до готовност на пилето. Сервира се с ориз.


Рецептата е френска, дано ви се понрави!


Много вкусно се получи Simple SmileТатито не беше очарован- той си е традиционалист, но си го хапна де. Ама сякаш без сметана е по-добре.... НЕзнам, кой както иска. Салатата, както рецептата на Лаура ще  изпробвам в най-скоро време.

Общи условия

Активация на акаунт