въпрос към имащите съдомиялни

  • 2 590
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 741
Моля за съвет!Правим ремонт в момента и ще си поръчваме кухня с вградени електроуреди.Та се чудя дали да си купя и съдомиялна?На мъжа му е все едно,нали не мие чинии,ама на мене не.Притеснява ме само това,че съм виждала само големи машини,а пък ние живеем само двамата.Та незнам колко време ще ни трябва,за да я напълним.И всъщност може ли да се пуска,без да е съвсем пълна?А ми се струва голямо улеснение...

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз имам съдомиялна от преди децата. Голяма. Има програма за изплакване - просто я пускам вечер и изплакнатите съдове чакат следващите. Не е проблем това, че не е пълна. Ако имате място, купете си голяма.

# 2
  • София
  • Мнения: 983
Хич не се чуди - купувай!  newsm10 Ние в къщи сме трима и я пускам всеки ден. Спестява ми доста време и усилия. Има различни размери. Ако не се лъжа най-големите са за 8 комплекта, нашата е от средните - за 6 комплекта, а има и по-малки. По принцип може да се пуска и когато не е пълна. Нашата за целта има съкратена програма.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 753
Аз имам съдомиялна за 12 комплекта, двама сме, но я пускам през ден.

Тази машина е невероятно удобство, наистина не се замисляй !  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние имаме голяма за 12 к-та,колкото шкаф е-60 см,вградена.Много удобно нещо,но и аз не я пускам всеки ден,за 2 чинии примерно не си заслужава.Но когато готвя и правя дори един десерт се пълни с по-едри съдове-тенджери,тигани,тави...Е тогава ми е направо кеф,че имаме съдомиялна!Да не говорим за гостите-вместо да седя един час на мивката след тях-нареждам си всичко в съдомиялната и си лягам.Щом ще ти правят кухнята сега,по-добре е да е голяма-събира и много и малко.Иначе има и по-малки за вграждане-45 см. но не виждам как ще влезне тава+ тенджери примерно. Hug

# 5
  • Мнения: 420
Изобщо не се замисляй - невероятно удобство е, особено ако мразиш да висиш на мивката.
Имам средна и сме двама, но успяваме да я напълним за ден-два.
Ако си бях взела от големите, щях да мога да мия и по-обемни съдове в нея, но и тази ми спестява доста труд.

# 6
  • Мнения: 386
Аз имам малка за 6 комплекта,електролукс,защото нямахме място за по-голяма.Ако питаш мен купи си голяма.А иначе е страшна помощница.Купувай и не мисли. 1dishes

# 7
  • Мнения: 7 474
От 7г. имам, ще се родиш , изобщо не го мисли  Peace

# 8
  • Мнения: 3 880
Хич не се zамисляй, Ще се иzненадаШ колко много съдове се събират zа ден_два. Wink
Ние сме трима и я пускаме средно преz ден, преz уикенда_ всеки ден. Да ми е жива и zдрава Simple Smile
Може да се пуска и полупраzна раzбира се, но това пък не е особено икономично Wink

При всички положения обаче си вzемете някоя с нормална големина (т.е. голяма), zаЩото малките не са много практични ми се струва....

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Моята е за 9-10 комплекта, от средните, нямам място за голяма. Живеем 3-ма души и я пускам всяка вечер. Живота става по-лесен с нея  Simple Smile, не се чуди изобщо, бързо я вземай  Simple Smile Сама ще се изненадаш като видиш колко много съдове се събират за един ден. Особено след готвене, а също и след гости. Слагам вътре всичко, никакво слугинарство до мивката, кеф Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 631
Моята е от големите - пускам я веднъж на 2 дни.

Изключително улеснение и облекчение в домакинството!!! Peace

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И ние сме само двама, но имаме миялна за 12 комплекта Rolling Eyes Пускаме я на всеки 2 дни. Удобство си е. А и не се знае кога ще станете повече и ще имаш по-голяма нужда от нея  Laughing
Така, че смело! Не се колебай Mr. Green

# 12
  • Мнения: 780
вземай една голяма и не му мисли  smile3521 . голямо удобство е . ние сме 4 , но децата като са на  село и останем двамата я пускам веднъж на 2 дни

# 13
  • София
  • Мнения: 471
Купувай 45 см или 60 см. Малките не мият добре. Имала съм дълги години малка. Сега съм с голяма и видях разликата. Невероятно удобство са - особенно, ако имаш навик да цапаш много съдове.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Въобще не се замисляй! Преди 2 години, когато една моя приятелка си правеше кухнята, й казах същото, но тя - не, та не, не ща миялна, за кво ми е - все мога да измия една чиния и две чаши. Сега, откакто живее вече с мъж, започна да готви, да прави десерти, да кани гости и следователно да виси по 1 час на мивката, й дойде акълът, ама няма мястоооо Twisted Evil
Ще си разбива цялата кухня, за да си направи място за миялна. Така е, като не ме слуша Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт