Мами в Италия - част 47

  • 16 408
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 388
Добре дошли в част 47 на темичката мами в Италия!

Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:                                                    Friuli Venezia Giulia:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento                                Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
                                                                                     piccola (КАЛИНКА) - Trieste   
                                                                                     misty5 (МИРА) - Trieste
                                                                                     Nelly_Iv (НЕЛИ) - Trieste

Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                              Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
                                                                    Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 Basilicata:
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio

Sicilia:
milix (МИЛЕНА) - Palermo


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46




Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ



Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 19:30 от sonita

# 1
  • Мнения: 3 388
Ето ни и в 47-ма част на темата Мами в Италия! Добре дошли на по-широчко на всички  Hug



А ето това са петъчните аперитиви. Моля заповядайте  Wink Хубав уикенд от мен!

# 2
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
      Денят не беше ведър за съжаление...

# 3
  • Мнения: 1 467
Добър вечер,
само наминавам да кажа ПРИВЕТ:)

Лошата новина е, че Телеком този път се осраха, с извинение и сега след дълго чакане се оказа, че поради технически причини не можем да имаме интернет. До сега как имахме, не знам. Просто искаме по-евтината тарифа и на тях не им отърва. Та ще се местим. Спряхме всички договори с Телеком Италия, да си гледат работата, кретени. Бясна съм, с две думи.

Иначе, както още се вижда по лентичката, още сме 2 в 1:)))

Надявам се да мога да ви пиша скоро с други новини!

 Hug

# 4
  • Мнения: 764
За6то така бе,мамо???
Я да побутнем теми4ката 4е на 2ра страни4ка е минала....
Моите са болни,днес уж на оправяне 4е да видим,то не бяха ка6лици,температури...

# 5
  • Мнения: 708
здравейте,
не пи6а ве4е няколко дена,понеже от хойкане време не ми остава.Времето е разко6но и с беба не се спираме  Laughing
А тя е станала такова хитро хлапе,само се оглежда по улиците,вси4ко и е толкова интересно  Mr. Green

Успях да про4ета в миналата тема......
И преди като бяхме захванали темата бях писала,4е с мъжа ми бяхме ре6ени ако се окаже увредено бебе да си го задържим,това оба4е бе6е идеята ни преди да имаме резултате от изследванията и според мен ре6ението ни бе6е водено от оптимизма,4е бебето все пак си е добре.Не мога да бъда на 100% убедена оба4е,4е ако все пак резултата от тразлу4ебцата бе6е ло6 дали ре6ението 6те6е да си остане съ6тото.
Не е лесно,изборът е просто ужасен и не мисля 4е по толкова трудни,деликатни теми трябва да се виним за мнението което имаме.
Не може6 да обвини6 родител,който не се 4уства способен да отгледа едно увредено дете,както не може6 да обвини6 и този който дава живот на увредено дете,просто за6тото желанието му да бъде родител е по_силно от вси4ко останало.
Та в слу4ея Клеми така мисли,така би постъпила,кои сме ние 4е да съдим не6то толкова ли4но,сложно,болно,мъ4ително  Confused

По въпроса за тона във форума....
Ами моми4ета които мислите 4е едва ли не тук строи супер голяма тънкообидност........ Whistling
Де да знам,може и тънкообидна съм,да не съм 6ироко скроена,ама не мога да разбера как когато сподели6 4е си запо4нала работа при мъжа си след като си си скъсала задника от проблеми и полу4и6 отговор  от рода: "Да по4не6 работа при мъжа си е най_голямата гре6ка",сподели6 4е си си купил кола еди каква си марка,след като никога преди не си имал нова такава и полу4и6 отговор от рода :"Според мен тая кола е супер смотана,аз харесвам еди каква си....",сподели6 вкусове за мебели и полу4и6 отговор : "На мен тоя стил ми е ки4озен",вземе6 4е направи6 някоя правописна гре6ка и изкара6 4овека неграмотен,при положение 4е ти самата една камара гре6ки си допуснала и о6те милиони и милиони примери да не се засегне6.
Не знам,не налагам мнението си,пак казвам може аз да не съм наред,ама според мен едно е да изкаже6 своето си мнение,друго е да репликира6 другия по на4ин,по който 6те се по4уства като мерда (с извинение  Embarassed).
Ако забелязвате доста от моми4етата не пи6ат ве4е,някои от тях споделиха с мен.....явно на доста от нас ни е до6ло малко в пове4е  Whistling

Ясно е 4е пи6ем тук не за да се 4еткаме,а за да споделяме мнение,ама някой път е добре и да си замъл4и6,да каже6 дори неискрено "4естито да ти е" или просто "ами това е твое мнение и аз го уважам,въпреки 4е аз мисля по друг на4ин".Има на4ин и на4ин за казване на не6тата.

Айде отивам да спя,4е едвам гледам.Дано не съм засегнала никой,просто изказах мнение.Форума се е превърнал в постоянно заяждане под предлог на изказване на ли4но мнение и вместо приятно място за  релакс,се е превърна в бойно поле  Sad

Лека но6т  Tired

# 6
  • Мнения: 32
Почетох малко и реших да се включя Simple Smile Привет на всички тук. От 2 години обитавам по италианските ширини ( на юг съм)  с оригинален Simple Smile)) италиански съпруг .Много ми е драго че ви има. Желая ви една 4удесна събота и неделя Simple Smile





ПС Извинте, не съм свикнала още с кирилизиращите програми

# 7
  • Мнения: 66
момичета,
и аз често ви четях преди.
Мога да ви кажа като страничен наблюдател, че и на мен ми направи впечатление грубостта на тона, мисля, че не е имало причина.

Бъдете щастливи и се  Радвайте на живота! Зарадвайте някой, ако вие не сте щастливи. Не нагрубявайте.
В света има достатъчно от това.

Създавайте слънчево пространство около себе си, за да  са здрави и щастливи и дечицата ви.

Ако не откривате в нищо друго от ежедневието си щастие, открийте го в тях и бъдете добри, заради тях, с тях!

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 14:55 от niani

# 8
  • Мнения: 66
Деси,
 Не, но редовно ви чета, точно защото много ми допадате. А и понаучих някоя и друга вкуснотийка от вас.
Фен съм на италианската кухня   
Призовавам и аз момичетата да продължат да пишат и да си бъдат както преди.    

# 9
  • Мнения: 3 425
Момичета, според мен би било грешка да спрем да пишем, защото някой се заяжда, нахвърля, нагрубява и прочие. Просто подминавайте подобни писания и продължавайте напред. Форума е роден със замисъла да се опознаем, споделим, помогнем както можем..... Както в реалния, така и във виртуалния свят има и винаги ще има хора, които явно просто не могат да се приемат сами себе си, и се конфронтират с другите просто за спорта, знам ли.... Понякога единствения начин да се справиш с такива личности е просто да не им обръщаш внимание. Като не става с диалог  Rolling Eyes
Лек уикенд.

нЕам нерви и нямам повече време за губене....сорри  Mr. Green

Добре дошли на новите мамита   bouquet

# 10
  • Мнения: 764
Само да попитам,след като сестра ми не би трябвало да пи6е тука,следва ли съ6тото и за сестри4ката на Дирокова/ни6то ли4но,много си е приятно моми4ето/и за другите които понякога пи6ат от БГ???
Коментар на вси4ко изписано е изли6ен.

# 11
  • Мнения: 1 049
Добре дошли на новите мами . bouquet  bouquet
Лека вечер.  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 22:39 от Zai4enze

# 12
  • Мнения: 1 610
Привет мами в Италия!
Извинявайте, че се намесвам в темичката брутално и ви отклонявам от вашето ежедневие .
Ние, немските мами,известни със знаменитото си чувство за хумор, провеждаме една кампания!
Една наша любима съфорумка се е кандидатирала за Мис Клюкарник! Молим за вашия глас!

Прилагам снимка на нашата фаворитка


Моля, гласувайте за Тризначката!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174011.0
Е, кажете сега, не си ли струва да гласуваш? Три цици са това , не е шега!

Благодарим ви за подкрепата!  Laughing
Три пъти "ура" за немско-италианската дружба! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 475
Добър вечер на всички  Hug

Привет на новите момичета !  Hug

 Wink Риен,в името на италиано-немската дружба гласувах !  Heart Eyes

 Thinking Без да коментирам,ще постна един текст,който му се чете ,нека си вади изводи...

"Несъвършенството на човешката душа се проявява в това, че забравя важното и помни суетното; че забравя това, което би трябвало да помни, и помни оновa, което би трябвало да забрави. Поради това можем да запитаме всеки: "Кажи ми какво забравяш и какво помниш,  и аз ще ти кажа кой си". 

Всички знаем какво значи обида, защото са ни обиждали и сме се обиждали. Без да съзнава, всеки, който обижда, и всеки, който се обижда, наранява себе си, защото се лишава сам от слънцето на любовта.
Обидата бива понякога несъзнавана. Нанасянето на обида произтича от самата гордост, от желанието да унизиш, от отмъстителността и злобата, от славолюбието, завистта и егоизма или просто от душевна нечувствителност и нравствено безчувствие. 

  Ние, хората, твърде лесно се обиждаме един друг. И още по-лесно се обиждаме.Детето понякога иска да се разплаче не защото майка му го е обидила, а просто защото внезапно сладко му се е приискало да се почувства (и най-вече да се покаже) обидено. Това е просто душевна незрялост. Ако се поддава на такива желания, човек може да остане такъв през целия си живот.
 
Изходът от това състояние е  един : да не обиждаме никого и да не се обиждаме никому."


     Thinking Аз мисля,че нямаме моралното право да отричаме мнението на другите. Rolling Eyes
  Разбрала съм, че ако толкова не споделям нечие мнение, просто е по-добре да не го коментирам . Ако обаче установя някаква обща гледна точка или още по-добре нещо, което много ми хареса, тогава и аз допълвам.Ако мисля,че имам нещо,с което да обогатя ,да внеса различен аспект  или да помогна за нечий избор или мнение ,също се включвам. И винаги се получавал приятен разговор. Peace
 Конщуство е да се опонира грубо с пренебрежение, заядливо, високомерно. Да се защитава някаква теза догматично и на всяка цена. Това наранява другите.  Peace
  А има и начин, като например , ако искам  да споделя някакво мнение, което ме вълнува просто уточнявам така мисля аз,с което си поемам отговорността за изказаното мнение  ,което на никой не налагам. Peace

 Важно е да се научим да общуваме помежду си - без да се обиждаме или нараняваме !  bouquet

Нали идеята на темичката беше да сме си взаимно полезни и да си помагаме!  Peace

Вярвам ,че разумът ще надделее над страстите!  Peace


Лека съботна вечер на всички!   bouquet

Пишете!  Peace

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 23:18 от Giorgia

# 14
  • Мнения: 708
здравейте пак по късните часове и от мен,
бях решила да не пиша,ама последните публикации на момичетата ми върнаха желанието  Hug

Днес деня беше супер динамичен,но многооо приятен за мен.Сутринта излизахме на разходка с бебка,а следобяд карах колата с мъжо.Наистина много лесно се кара и успях да се отпусна още на втората минута.Дори закарах свекърва ми до тях и се прибрах сама....цели 8 км,чудо не виждано  Mr. Green
Нещото което ме радва оба4е е желанието да карам.Та утре пак запрятам ръкави....и кра4оли  hahaha
Аааа нещо смешно.Както ве1е съм споменавала със съседите над нас сме много близки,та мъжо им казал 4е съм отишла сама да карам и тъкмо паркирам пред нас,слизам от колата и какво да видя.....вси4ките наизлезнали на терасата и пляскат и крещят БРАВААААААААААА  hahaha Joy hahaha Joy
Цял град ме разбра каква съм я свършила   smile3532
Сега отивам да гушна мъжо,че само се оплаква от липса на внимание  luvbed
цунки на вси4ки и на новите момичета добре дошли сред нас   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт