Deutschland kocht ( Немска кухня)

  • 57 707
  • 193
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 610
Ама защо спорите, като гледам че и вие не сте специалисти по немската кухня, нищо че живеете там - щом ни предлагате рецепти полуфабрикат от опаковките на РУФ или Йоткер.  Simple Smile
Много си мила!  bouquet

# 76
  • Мнения: 592
А Риен, къдес е губиШ бе 4овек, zаЩо не наминаваШ към наШата си тема?

# 77
  • Мнения: 592
Може да се каже, че е киш, добре. Ама защо спорите, като гледам че и вие не сте специалисти по немската кухня, нищо че живеете там - щом ни предлагате рецепти полуфабрикат от опаковките на РУФ или Йоткер.  Simple Smile

По американски цвибелкухен може да се преведе тогава пай  Simple Smile

Тане, това, 4е полzваШ пакет4е ориz или пулвер пудинг на Др. Йотер, не те прави по_малка майсторица на някакво ядене или сладкиШ. ПО тоzи на4ин само улеснявам доамкините тук в Германия, а zа български условия се 4удех какво да иzполzват zа да им се полу4и лесно и вкусно.
Аz не zнам някой в България да приготвя сам пудинг, като има помагалото на Др. Йоткер zа ванилов пудинг.  #Crazy
И да ти кажа, моят ориzов сладкиШ стана zа то4но половин 4ас плйус пе4ене и троха не остана от него.
А ти като си маисторица си прави пудинга отделно и млякото с ориz отделно  newsm78
Това просто е zагуба на време, поне zа мен, тъй като аz имам мъж, деца, бебок и гледам и дома да ми е 4ист и аz да съм нагласена, и да ми е сготвено и..... вси4ко да ми е тип топ.

# 78
  • Мнения: 260
Може да се каже, че е киш, добре. Ама защо спорите, като гледам че и вие не сте специалисти по немската кухня, нищо че живеете там - щом ни предлагате рецепти полуфабрикат от опаковките на РУФ или Йоткер.  Simple Smile

По американски цвибелкухен може да се преведе тогава пай  Simple Smile
Като искаш специалист по немка кухня - пусни си предаването на Тим Мелцер по VOX.
Само че и той ползва доста готови неща, тъй като за домашни нужди не се изплаща да си приготвяш всичко сам.
Има и нещо друго, не всички, които са в Германия са женени за Българи, а това предполага приготвяне на местната кухня не като в ресторант, а по начина по който се приготвя от хората тук, и с вкуса с който са свикнали. Ралзиката е, че не става въпрос за пробване на ново ястие, което никой от семейството не е пробвал досега и няма база за сравнение, а за обмяна на рецепти, които са типични за този район.
От коментара ти се разбира, че не ти се е налагало да живееш в чужбина и да се опиташ да се пригодиш към начина на живот на местните жители.

# 79
  • Мнения: 4 700
Еи, еи, 4ак сега я виждам тая теми4ка!!! Ама 4е съм... ooooh! Да ви питам сега някои zнае ли иzпитана рецепта zа Bärlauchsuppe (супа от див 4есън маи се каzва на български) Тук в на6е село в гората е иzникнал тоя Bärlauch и ме вика да го обера, ама като няма рецепта.....

П.П. 4естит имен ден на вси4ки именици. Да сте живи и zдрави и вси4ко наи добро.  Hug  Hug  Hug

# 80
  • Мнения: 11 306
Грами, дори по ресторантите ползват Маги и Д-р Йоткер. hahaha
Не се опитвай да убеждаваш дамата в нещо, в което тя си вярва.
Много е лесно да се раздават квалификации.
Аз бих се радвала например да споделяме и също продуктите в кой от местните магазини са най-подходящи за тази или онази рецепта.,
А за Тим Мелцер не съм сигурна, че може да го гледа - едва ли кабелните пускат тази телевизия по трасето. Те едва един Про7 пускат ooooh!

# 81
  • Мнения: 4 700
хеи, супер danke, danke, danke. Ве4ерта ми е спасена  Party

# 82
  • Мнения: 2 292
е хайде сега в супата има масло, сметана, брашно, сол, пипер , лук, телешки бульон и див чесън ... кое го няма в супермаркетите в БГ и какво точно ти пречи таzи тема повече от темата zа тортите и глаzурите?
айде , като ще си говорим zа неподходящи теми, след като форума допуска, бг майки в чужбина да четат иz всички теми и подфоруми ... ами тогава да не се допуска да се публикуват рецепти , в които фигурират продукти, които не могат да се намерят в супермаркетите по цял свят  Hug какво ще кажеш? пипер , ОК, ама джоджен? Ами овче сирене? Ами кори zа баница? А къде да намеря например чубрица? Какви са теzи продукти , какво е туй чудо?

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 11:40 от vivita

# 83
  • Мнения: 4 138
Тането, има ги..........
див чесън има колкото щеш, това че ти не си информирана своевременно си е твой проблем. аз лично, когато считам една тема за глупава, неуместна или безинтересна, просто не влизам в нея. виж ако искам тенденциозно да се заяждам-влизам и пиша Twisted Evil
това с марш у вашата си тема бавно но сигурно започва да ми лази по нервите Twisted Evil
ти регулировчик ли си или наблюдаваш ресурсите на форума или имаш нещо против жените, които живеят извън българия. темата е за хора, които или са там, или се интересуват от немска кухня и тук могат да питат за конкретна рецепта. някои неща, които няма по магазините в бг могат да се заместят с други, стига човек да има желание. все пак живеем на един континент, а както са ни учили в началното училище повечето растения и животински видове са идентични или малко, но много малко различни.
в тази тема става дума за немска кухня мамка му, а не да си ги мерим. заяждането ти е открито и неприятно и вземи излез от позицията на учителка от детска градина която казва на кой къде му е мястото #Cussing out

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 12:10 от matakosmata

# 84
  • Мнения: 2 292
ами да, то и форума се каzва "бг мамма", а не "бг мамма в бг" ...

# 85
  • Мнения: 3 927
Момичета, не се заяждам, спрях да го правя отдавна. Написах ви само директно как изглежда темата ви в очите на другите. Тя и Мус Бу го направи, но малко по-тактично от мен.

matakosmata, знам и за дивия чесън, представи си. Коментарът ми беше за рецептите, които давате с полуфабрикати в готови опаковки. Четеш по диагонал  Simple Smile Аз самата съм почитател на немската кухня; имам куп копия на немски издания; правя немски рецепти, които наистина побългарявам (кезекухен-а го правя с извара, 'щото филаделфията ми е скъпа); публикувала съм и във форума такива; айсбайн няма да сготвя обаче  Sick, нищо че някои в немско се гордеят с него  Simple Smile

Хайде сега ви черпя един немски кезекухен по български с немско Jakobs Kroenung



защото за мен немската кухня е силна по-скоро в сладкарството, отколкото в готварството  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 4 138
дай и рецептата към него де Crazyас йакобс не пия, и изобщо немско кафе. наблягам като страхотен кулинар на нескафе Mr. Green
аааааааааа, не бива така със солените неща в немската кухня танче, убави са си. аз 30 кила как мислиш качих за 18 години. просто наистина кухнята по мое мнение е много мека. подправки малко, пикантните неща са сведени до минимум. за сметка на това има мнооооооооооого сметанка и картофки. и много зелени подправки, които са обаче по неутрални като вкус.
за дивият чесън да ви кажа. внимавайте с него. може да се обърка с момина сълза и става много страшно. по-добре е да се купят семена, има вече по магазините и човек да си засее сам. в германия имаше много отравяния именно с див чесън.
мен в момента много ме мързи, обаче ще изровя от моите дебели готварски немски книги някоя рецепта в скоро време. баварската кухня ми е много любима Crazy

# 87
  • Мнения: 11 306
Тането, рецептата ти за кезекухена не е оригинална немска щом е с филаделфия (или фришкезе).
Оригиналната немска рецепта си е точно с извара! Naughty
Поне моята и на всички останали в района, в който живея.
Англичаните са я "облагородили" с фришкезе и са направили чийзкейк от нея.
Но има една малка подробност - тукашната извара повече прилича по консистенция на Крема сиренето в България, отколкото на истинската извара ooooh!

# 88
  • Мнения: 3 927
Добре, чакам баварски рецепти......

ето го моя кезекухен:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17328.msg327660#msg327660

рецептата е от немска книга. Единствено съм сменила филаделфията с извара, всичко друго си е по немски.

И ще спра да пиша критики, ако ми донесеш 1-2 пакета немско якобс кафе  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 11 306
Тането, следобед ти обешавам да ти пусна моята рецепта.
Това, което си взела от немски сайт си е някаква чиста измишльотина.
Имам страхотна книжка с оригинални сладкарски рецепти, мъжа ми я подари.
От нея се научих да правя тукашните вкуснотии.
Ако пишеш в Гответе с мен, там съм пускала един местен сладкиш Wink
За 2та пакета Якобс нямаш проблем - само кажи от кой вид да е, че са амнайсет Laughing

Общи условия

Активация на акаунт