Малко помощ за една съдомиална...

  • 6 218
  • 31
  •   1
Отговори
Значи вчера си взехме съдомиална Midea WP5D и не са ми ясни някой неща като например каде да слагам препарата за миене... колко вида и какъв ще ми препоръчате тук чета някакви 3 в 1,сол и тем подобни не съм наясно та ако може да пообясните ще съм много доволен...

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 13:39 от jurym

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Моята е Бош,но предполагам,че са на еднакъв принцип.Значи солта е специална за съдомиялна-продава се при препаратите за съдомиялна.Тежи 1.5 кг. и се слага цялата в специално място на дъното на съдомиялната, отвинтва се един отвор./на моята отвора е в ляво,филтъра е по средата/.Препарата,аз ползвам само таблетки.Те се слагат на вратата-има капаче,което се затваря след като сложиш таблетката.Аз слагам и гланц,пак е при препарата,но в друго отделение.Солта кара много време,гланца също-на моята има индикатори,светят,когато нещо свърши.Таблетката се слага при всяко пускане.Когато редиш съдовете винаги си проверявай дали перките се въртят свободно/имах случай да я препълня,бях затиснала перките и нищо не се изми/.
Ако се сетиш още нещо Hug

# 2
  • Мнения: 1 269
Да не отварям нова тема ще използвам тази да попитам и аз нещо. Имам Електролукс - голяма миялна и много съм доволна! Вече 4 месеца си я ползвам с голямо удоволствие. Обаче съм затрила някъде инструктажа на български и сега отскоро свети една лампичка във  формата на слънце  и не знам какво значи. Не е за сол. Ползвам таблети Кларо 3 в 1 и си мие перфектно, ама тази лампичка най-отдолу ме притеснява.
Да питам още нещо . Къде и как се слагат препаратите ако не са на таблетки? Аз имам две вратички - в първата най-отляво слагам таблетките. Къде се слага прахообразния препарат, а гланца?
 На авторката на темата ЧЕСТИТА ПРИДОБИВКА и със здраве да си я ползва!  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
pazzza, при мен такава лампичка свети когато свърши "блясъка", нищо че ползвам таблетите 3в1, 4в1, 5в1, явно нещо не са у ред тези комбинативни препаратчета. Като ми свършат смятам да се ориентирам към отделни прахове. Слагат се там където и таблетите, има си очертания за грамажа(поне при моята).

P.S Нищо чудно и лампичката за солта да ти светне скоро.

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз да не отварям нова тема, та ще попитам тук. Преди 2 дни купих миялна ВЕКО и довечера мисля да я включа за сефте  Simple Smile Трябва ли да направя нещо преди първото включване, като да я пусна на специална програма без съдове например или нещо подобно?  И още - като приключи миенето, съдовете изсушава ли ги, че на моята никъде не видях такава опция. Знам, че въпроса е тъп, ама хич не съм на ясно.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Unknown_lady, честита придобивка, както и на jurym  Simple Smile
Хубаво е да се пусне празна. Миялните, както и пералните се изпробват в завода а едва ли се изчкават да изсъхнат преди да ги затворят и опаковат, за това и често миришат малко като са нови. Пусни я на висока температура с малко препарат.
За изсушаването - суши ги, но не съвсем, аз отварям вратата след като приключи и изчаквам малко да доизсъхнат преди да ги извадя.
jurym, разгледай темите, има две на първа и втора страница Peace

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Благодаря! Значи да я пусна празна и с препарат на висока температура, така ли ? Това е някакво самопочистване сигурно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Благодаря! Значи да я пусна празна и с препарат на висока температура, така ли ? Това е някакво самопочистване сигурно.

Поне от смазките ще се прочисти. За сушенето на съдовете не знам как стои въпроса с твоята машинка, моята си ги суши напълно.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Ами и аз не знам, още не съм я пробвала, ама си питам  Simple Smile Скоро ще разбера  Simple Smile
А при твоята има ли някаква отделна програма или индикатор за сушене?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Не. Имам програма без сушене, не знам за какво са я сложили, при всички останали си суши автоматично.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Мерси, сега ще пробвам.

# 11
Значи сичко ясно зех си таблетки сомат пуснах я вътре сега работи има три етапа мие,плакне,суши... само че отгоре може да се избират 3 програми който незнам за какво са:Normal,Str,Rap... та интересуват ме ралзиките?!И като не е Голяма цяла таблетка Сомат ли да слагам или половин?!

# 12
  • Мнения: 780
доколкото знам ако е от най - малките се слага половин таблетка , за големите - цяла , но за средните - и аз не знам  newsm78 , а за сушенето - тя сама си ги суши , но при мен само пластмасовите не са изцяло сухи

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Добре де, а топчето как се разделя за по-малките? Питам от любопитство, а на автора мога да кажа, че ако машината е малка по-изгодно е да ползва отделни препарати, без значение прах или гел.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Аз вече купих гел, ама за таблетките ми е логично така - една таблетка да се дели на 3 и щом една цяла е за голяма машина, то 2/3 ще са за средна, а 1/3 за малка. Моята машинка е от средните. Ама знам ли, нали съм още новак ...

Общи условия

Активация на акаунт