? за спатифилиума

  • 2 433
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
Днес пресадих спатифилиума си,като го разделих на няколко отделни стръка,подрязах с ножица корените и го засадих в нови саксиики,полях с вода.
Т.к. правя тази процедура за първи път и се интересувам дали цветето ще се хване отново newsm78 Доколкото знам е малко капризно....
Иска ми се да подаря една саксиика на съседката си,но ме е страх да не би така прясно пресаденото цвете да изсъхне и да се изложа пред жената Embarassed

# 1
  • Мнения: 284
Аз имам от 10г. и не съм имала проблем с присаждането.За мен е едно от най-непретенциозните цветя-много лесно се гледа.Ако искаш изчакай малко да видиш дали се развива добре и тогава го подари.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 111
ок,ще изчакам 2-3 дни.....а дали да го поливам всеки ден през това време?

# 3
  • Мнения: 208
ок,ще изчакам 2-3 дни.....а дали да го поливам всеки ден през това време?
Аз знам, че спатифилума обича да бъде поливан. Моят го поливам веднъж или два пъти седмично, но не иска да цъфти. Имаше цветове като го купих, но оттогава - повече от година май, не иска да цъфти. Поливах го с течна тор по съвет на продавачка в цветарски магазин, но сякаш тя му дойде твърде силна и листата му започнаха да изсъхват в краищата. Тогава спрях и сега е ок, но всьо таки не иска да цъфти. Дали защото не е близо до прозорец?

# 4
  • Мнения: 6 461
Днес пресадих спатифилиума си,като го разделих на няколко отделни стръка,подрязах с ножица корените и го засадих в нови саксиики,полях с вода..............
Мисля,че ще се захване. Peace Спатифилиума не е капризен.
Имам го в къщи -разсаждам,подарявам ...и така Wink
Можеш да поизчакаш преди да го подариш ...за по сигурно Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Как така не е капризен, дами? Аз за година 2 уморих. Измервате ли си влажността на въздуха? Или аз съм "проклета цветарка"? А като чета за 10 годиниииииии и направо  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 284
Да 10г. и е тестван при ремонта лятото.Нямах достъп до цветята на терасата 2 седмици-някои не оживяха,но спатифилума се оправи.Сега е в кухнята,а там не се отоплява и го поливам като се сетя-1 път в седмицата.Никога не съм измервала влажност или други подобни,но съм забелязала че обича светлината и е топлолюбиво,а лятото на терасата имам сенник и всички цветя са ок-тогава много ми цъфти спатифилума.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 11:40 от oniks

# 7
  • Мнения: 300
Спатифилиума наистина не е капризно цвете. Откакто ми го подариха преди 6 години от него съм направила 8-9 нови и почти всички са подарени успошно.никога не съм следила влажноста на въздуха. Наи-важното при него е да бъде заровен в почвата така че да не му се вижда стеблото(над почвата да се виждат само дръжките на листата) и да се полива често така че да не му клюмват листата а и не обича пряката слънчева светлина. Моят цъфти всяка година по два пъти.

# 8
  • Мнения: 1 708
ок,ще изчакам 2-3 дни.....а дали да го поливам всеки ден през това време?
Аз знам, че спатифилума обича да бъде поливан. Моят го поливам веднъж или два пъти седмично, но не иска да цъфти. Имаше цветове като го купих, но оттогава - повече от година май, не иска да цъфти. Поливах го с течна тор по съвет на продавачка в цветарски магазин, но сякаш тя му дойде твърде силна и листата му започнаха да изсъхват в краищата. Тогава спрях и сега е ок, но всьо таки не иска да цъфти. Дали защото не е близо до прозорец?




Смени му мястото и веднага ще цъфне.При мен така беше и аз непрекъснато му сменям мястото и той започна да цъфти.
това го бях прочела някъде! Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
А при покупка на спатифилиум трябва ли да се обърне специално внимание на нещо? Имам предвид да има ли цвят, може ли да е от разсадник директно или от цветарски магазин, където вече е климатизиран?

# 10
  • Мнения: 701
Моите ама никак не са капризни.Имайки в предвид че и свекър ми се прави на градинар отвреме на време и им прилага "грижи" засега все още са си наред и цъфтят.

Общи условия

Активация на акаунт