Купуване въздух за строеж

  • 3 331
  • 8
  •   1
Отговори
Малка кооперация с няколко апартамента, продава въздух с цел построяване на етаж. Можете ли да ме ориентирате за плюсове, минуси, рискове и предимства. Някой купувал ли е и цената сравнено с обикновен парцел.

# 1
  • Мнения: 6 155
"продава въздух с цел построяване на етаж" - какво е това?  newsm78

# 2
  • Мнения: 863
може би се има предвид закупуването на покрива на кооперацията за строеж newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Явно може да се надстроява и продават правото за това.

А рискове може да има, разбира се. Трябва да се провери дали конструкцията може да понесе още един или два етажа или трябва да се правят укрепвания, които доста ще оскъпят начинанието.

# 4
  • Мнения: 9 095
трябва да провериш при архитекта сградата за колко етажа е разрешена и тогава Peace

# 5
  • Мнения: 634
Всяка една реконстукция изисква проект за укрепване, становища за състоянието на самата сграда- въобще много излишни разправии Naughty

# 6
Сигурна съм, че тук някоя мама беше споменала, че са купували.  Става въпрос за стара кооперация (всъщност на не повече от 40-50 год). Собствениците са решили да продадат покрива на фирма, за надстрояване на 1-2 етажа според общината. Ние не проявяваме инвеститорски интерес, харесва ми за нас. На центъра е, на три етажа. Площа е почти 200 кв. Мястото е чудно, но цената е 200 евро за квадрат. Не сме в София, за сравнение това е на 50 % от цената на новото строителство тук за кв.м. Опитвам се да преценя ситуацията спрямо закупуване на парцел и строителство. Нямам идея какви са скритите рискове, като например това укрепване и как да получа информация за тях.  При всички положения ще искаме всякакви възможни оценки, но те ще са за моя сметка. Плюс предварителна оценка от евентуален изпълнител. Имам доста познати които строиха и се оказва, че ценовите разминавания м/у проект и изпълнение достигат 30%. Опитвам се да разбера колко може да се окаже този риск при нас. Не можем да си позволим някакви финансови авантюри. Ако някой е строил скоро по този начин, колко му излезе като краен резултат цената на кв м. и струваше ли си? Благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 8 917
"продава въздух с цел построяване на етаж" - какво е това?  newsm78

И ако вятъра го "отвее" нанякъде  Mr. Green Шегувам се Peace За право на строеж ли става въпрос?

# 8
  • Мнения: 9 095
ама нали архитекта трябва да каже дали има право за надстрояване Thinking

Общи условия

Активация на акаунт