Изхабени ножчета на пасатор

  • 1 275
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 448
Здравейте! Имам пасатор Мулинекс и от едно известно време забелязвам, че ножчетата не пасират както преди  Confused Някой може ли да ми каже могат ли да се наточат по някакъв начин или дали се продават нови такива  Rolling Eyes Изобщо всякакви съвети ще са ми от полза  Hug Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Миеш ли накрайника в миялната, понеже в другата тема, видях, че миеш всичко на дългата програма. От горещата вода се захабяват остриетата на ножчетата. И аз моя нож го мия, но от комбайна и от пасатора де, но отскоро, та той още не е изтъпен. Мъжът ми ми наточи ножчето на шмиргел, ако не се лъжа. Понякога го остри и на някакъв специален камък.

# 2
  • Мнения: 1 448
Не, не го мия в миялната, под течаща вода го изплаквам по скоро  Blush Значи може да се точат, благодаря  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 420
Проблема не е в ножчетата, а в двигателя и по-точно ротора на пасатора.
Принципа на работа е не рязане, а разбиване - същото е и при кафемелачките.
Това се случва, когото го претовариш и двигателя прегрее.
Тогава ламели от ротора изгарят и той започва да се върти бавно и съответно мели по-едро.
Колкото по-бързо върти ротора, толкова по-ситно мели.
Боя се, че ще се наложи да си купиш нов, защото ремонта е скъп и не е сигурно,че ще откриеш такъв ротор.

# 4
  • Мнения: 4 176
Миеш ли накрайника в миялната, понеже в другата тема, видях, че миеш всичко на дългата програма. От горещата вода се захабяват остриетата на ножчетата.
Джема, моля те. Имам те з аголяма кулинарка и умница, че да говориш такива глупости. Как може 60/65С да развалят нож? Това да не е юфка, че да се развали?

Общи условия

Активация на акаунт