Избор на детска градина във Варна

  • 13 532
  • 42
  •   1
Отговори
Не мога да разбера, кое е по-добре за като вариант: ,,Звездичка'' във Варна, която се води елитна, близо е до работата ми, но изизква водене и вземане с такси през студените дни или
,,Слънчо'', която е значително по близо до в къщи, но за нея нямам отзиви. И освен това как да подразбера нещо за персонала- в смисъл, от кого мога да получа инфпрмация за качествата на учителките, при които детето ми ще бъде отглеждано поне 3 г. ?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 265
Аз живея във Варна. Ти предполагам питаш за ясла? Моето дете е на ясла. Преди да го дам (беше на 10 м.) поисках от директорката да се срещна с мами от различните групи от яслата. Така имах избор. Много съм доволна, а мойто детеце сега плаче и ска на ясла (в момента е малко болничък и си е удома). Пиши къде по точно се намират тези ясли, че не ги знам по имена  Embarassed Ако имам отзиви ще пиша  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 042
За детските градини нали уж има райониране? Съветвам те да побързаш с подаването на документи, защото точно за тези детски градини май бройките за есента вече са попълнени. Пък и май предпочитат спонсорството. Wink Мисля че детето на wilma беше във Звездичка точно, надявам се да се включи.

# 3
питам за градини, а документи съм подала и съм начални номера. Просто не знам къде е по-добре.Освен това си ходим на ясли, но те са едни в района , за тях нямах колебания, тези при Нептун

# 4
  • Варна
  • Мнения: 791
Включвам се,включвам се веднага! Grinning И ние живеем по-близо до ДГ"Слънчо",отколкото до  "Звездичка".Имам отзиви и за 2 -те градини."Слънчо" не е лоша,но базата им е по-стара.Като минавам често от там в хубаво време , виждам децата с лелките на двора и ми направи грозно впечатление как си лафят сладко сладко,докато две дечица си пълнят пазвите с пръст....е,това не значи че всички са така,разбира се.За директорката там се говори,че е голяма рушветчийка. Но ако трябва да се сравняват двете градини-определено "Звездичка" е по-добрата.Синът ми е там вече 3 години и имам чудесни впечатления.Досега не са ни "муфтили" за спонсорство,освен,че сами по наше желание в началото на всяка година събираме по 20 лв ,за да се закупят хубави и качествени материали,с които да работят децата и допълнителни играчки,занимателни приспособления и т.н. които никой няма да им ги осигури от Общината или ей така от градината...Филтърът,който медицинската сестра прави всеки ден по групите е доста стриктен,педагожките са много мили и поне от нашите съм много доволна (страхотни ,с подход,заинтересованост ,съпричастност).
Друг е въпросът обаче с воденето-ти си прецени кое ще ти е по-добре.Ние водим малкия с кола през студените дни ,иначе няма проблеми.(а това си е ангажимент все пак)
Питай друго,ако те интересува,че аз малко разхвърляно съм писала Embarassed ама в момента децата дивеят наоколо и обърнаха къщата с главата надолу Wink  #Milti

# 5
  • Варна
  • Мнения: 791
Чакай малко,чак сега виждам,че ходите на ясла "Звънче"(sorry Embarassed ) ,ами те от там директно се прехвърлят в "Звездичка".Ако си свикнала да я водиш там,тя яслата  знаеш колко е близо до "Звездичка".
Моята щерка също е в ясла "Звънче"-3 та група, и смятам догодина да е в "Звездичка"и да се падне пак при същите госпожи като сина ми(понеже тогава той завършва и те поемат 1 ва група).Сега ми е удобно да водя и двамата,наблизо са яслата и гардината,само дето зимата....знаеш...Оффф,пак се отплеснах Embarassed

# 6
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
И аз нададох ухо тук и тъй като съм "по-далеч" от избора на градина, исках да ви питам колко по-рано трябва да се подадат документите за нея, за да бъдем в началните номера?
А другото, което съм чула за директорката на "Слънчо"(в допълнение към казаното от wilma) е, че се хвалела на колежка, че децата в нейната градина били само деца на бизнесмени и пампорджии(пътуващи с кораби де) и нямала проблеми със спонсорствата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: Kally
И аз нададох ухо тук и тъй като съм "по-далеч" от избора на градина, исках да ви питам колко по-рано трябва да се подадат документите за нея, за да бъдем в началните номера?

В годината в която детето навършва 3 години се приемат в детска градина. Тогава се подават и документите. За да сте в началните номера трябва да се подадат още в началото на януари, първите работни дни. Май месец класирането приключва. За всеки случай провери в градините в които ще подаваш документи какви са изискванията им и кога започва приема на документи.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: stella
Най-добре ще е ако имаш някаква информация за педагожките.

Наистина,предполагам знаеш кои ще са ви педагожките за групата, в която сте приети-разпитай .Но аз определено ти препоръчвам "Звездичка"! Wink
А за воденето зимата,наистина е много кофти ако ти е по-далеч и ако не разполагаш с кола(и да има кой да я "храни" с гориво де Wink )Питаш ли ме сега какво ми е-да водим двете деца-първо малката на яслата,после баткото на градината....така завиждам на мамчетата,дето излизат от блока и градината им насреща! Grinning

# 9
  • Мнения: 8 769
а някой може ли да ме ориентира къде са тези градини? Благодаря!

# 10
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
"Звездичка" се намира до Нептун, а "Слънчо" в квартала зад Лятно кино "Тракия". Знам , че "Слънчо" има доста филиали, единия е на спирката на Патриарх Евтимий, а друг има срещу Автогарата.
Чувала съм, че "Детското градче" била добра градина, но е чак зад Радиозавода

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Kally
"Звездичка" се намира до Нептун, а "Слънчо" в квартала зад Лятно кино "Тракия". Знам , че "Слънчо" има доста филиали, единия е на спирката на Патриарх Евтимий, а друг има срещу Автогарата.
Чувала съм, че "Детското градче" била добра градина, но е чак зад Радиозавода

Благодаря, Кали! Радиозавода не ми е далеч...ще трябва да я проуча.... Grinning

# 12
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Някой има ли отзиви за детската градина ,която се намира близо до Образцов дом и поликлиника Европа?
Или някоя друга градина около Експресбанк /кръглата/?
Не познавам района там и не съм чувала нищо за тези градини ,а май ще се наложи там да запиша сина си. Ще ми е от полза  всяко едно  мнение! Simple Smile

# 13
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Milena градината до Образцов дом, за която питаш е горе споменатата "Звездичка", а до кръглата банка е "Слънчо"

# 14
  • Варна
  • Мнения: 791
Да,Миленче,тези градини коментирахме Grinning И дали са ти по район е важно(уж не важало районирането,ама тези от  района са с предимство,в "Звездичка"гледам,че искат адресна регистрация ))И двете градини имат филиали и зависи къде ще те разпределят?За "Слънчо" знам,че ако си по-близо до централната сграда,те пращат в някой филиал,а тези,които са по-далеч-в централната сграда-тоест на всички да им е еднакво отдалечено!? #Shocked Имам една позната майка с 2-ма синове с година разлика-едното дете е във филиала на "Слънчо"до автогарата,а другото сега са го приели в друг филиал.И сега жената ще ходи да взима децата си от 2 различни места #Shocked Явно не е дала достатъчно "спонсорство"!При всички положения, като подаваш документи , трябва да има списъци кои адреси се падат в района на съответната детска градина.А ако имаш връзки или ще "даряваш"(макар,че вече и това не помагало някъде),тогава това няма да те притеснява,но задължително проучи кои ще са госпожите и аккви отзиви има за тях!Успех! Wink

Общи условия

Активация на акаунт