Паркет от бразилски дъб

  • 1 769
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 863
Някой дали може да ми даде малко повече информация за този материал newsm78 Бих била много благодарна newsm78 Мъжът ми днес се прибра с няколко летви такъв паркет и много ме навива да слагаме във дневната.Доколкото разбрах от оскъдната информация,която Гугъл ми предложи,става въпрос за скъп паркет,мъжът ми каза,че по магазините вървял по около 70 лева квадрата,че и нагоре,хубавата новина е ,че ще можем да го вземем за около 50.Това,което мен ме притеснява е ,че в тази цена няма да влиза монтажа,така че ще трябва да плащаме допълнително за монтаж Thinking другото ми притеснение е,че става въпрос за ново строителство и нямам представа как ще стои въпросът с влагата в помещенията,да не стане така да дадем сума ти пари за този паркет и след една две години да вземе да се надуе newsm78 Иначе изглежда доста добре,въпреки че не разбирам почти нищо от паркети,не може да става никакво сравнение между това и ламината,който аз изобщо не харесвам-седи ми като балатум...това е доста масивно,за разлика от ламината,който е един такъв тъничък,освен това дъските са едни такива широки и дълги,а не са като едно време паркета,който се редеше на рибена кост,ако се сещате newsm78
та някакви мнения дали ще можете да ми дадете,а пък някой ако има такова чудо в къщата си,може и снимки да сложи,много ще съм му благодарна  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
Дъбът по принцип е хубав и качествен паркет. За бразилския незнам, порови още.
Но ще ти кажа ние какво решихме за новото строителство. И на нас ни предстои есента местене, живот и здраве.
И аз не харесвам особено ламината, но след много обикаляне, разговори, обмисляне на + и -, решихме да сложим ламинат за няколко гоини. Причините за това са, че най-вероятно ще има влага от плочите и това ще повреди паркета. Някои от търговците твърдят, че трябва паркета да се остави десетина дни в помещението, за да се изравнят влажностите. Може и да има нещо вярно, но за мен това е по-скоро начин за повече продажби.
Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 655
За трислоен паркет ли става дума ? Ако е на тази цена, най-вероятно е трислоен. Хубавото при него е, че трите му слоя са залепени с различно напревление на влакната (така ли се казваха  newsm78) в дървесината и не се раздува, което за новото строителство е добре. Единствен недостатък за мен на тези паркети е, че само най-горния му слой на практика е дървесината за която го обявяват (в случая дъб), като дебелината му (на горния слой) е около 7 мм и подлежи само на няколко цикления. Но пък този паркет по принцип е с по 5-6 слоя лак отгоре, та може и да не се наложи да се цикли някога. Ето тук можеш да прочетеш по-обстойно за трислойните паркети.
Ако пък става дума не за трислоен, а за обикновен масивен паркет, тогава дъбът е добър избор, но преди да ви го монтират, трябва да се измери влажността на замазката, щом е ново строителството. ВЛажността трябва да е 3-4% макс. за да става за такъв тип паркет.

# 3
  • Мнения: 5 475
Бразилският дъб се казва "tauari",ако говориш някакъв език ,потърси инфо из Гугъл- има много неща.  Peace
  Принципно екзотичните паркети  имат висока устойчивост на атмосферни влияния и са подходящи за полагане дори и в бани и кухни. Друго положително тяхно качество са по-добрите физико-механични свойства.
Те превъзхождат в много отношения и най-качествените обикновени паркети.
  Така,че щом имате възможност - не се колебайте!  Peace

 

Общи условия

Активация на акаунт