Остъкляване на тераса

  • 10 890
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
С PVC или алуминиева дограма остъклявате тераса?
Приятели ми казаха, че трябвало разрешение от общината - вярно ли е?
Помагайте!

# 1
  • Мнения: 8 999
По принцип и по закон трябва и разрешение от общината, и съгласие на съкооператорите, но не съм чула някой мой познат да се е съобразил с това изискване. Ако не се нарушава фасадата на сградата /ако не правиш допълнителни стенички, навеси, покриви/ - действай. А изборът на дограма зависи изцяло от твоя вкус - същото е както за избор на дограма за прозорец. Алуминият е студен материал и тъй като терасата ти сигурно няма да се отоплява през зимата ...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 702
В предното ни жилище остъклихме балкона с алуминиева дограма (без термомост). По рамките се образуваше невероятен конденз. Случвало се е даже, като паднат температурите, прозорецът (алуминиевата част) да замръзне и да не може да се отвори. По стъклата не замръзваше, понеже бяха двойни, а се стичаше надолу и замръзваше като стигне до рамката. И така буцата лед прогресивно растеше. Отчитам избора на алуминиев профил като един от най-лошите, които съм правила. Пак казвам, нямаше термомост, но пък по оново време той беше новост, беше доста скъп и го ползваха само за дограма на жилищни помещения.

Сега съм с пластмасова дограма и съм много доволна. И да не забравя - с двойно отварящи се механизми - много са практични.

Разрешение и двата пъти не сме искали и никой не ни е правил проблем.
Успех в избора!

# 3
  • Мнения: 1 186
Ние скоро ще остъкляваме тераса и заложихме на PVC  Peace...мисля че е по добър вариант  Peace

# 4
  • Мнения: 364
Само не се прекарвай с плъзгащи крила! През зимата става конденз, водата се стича по каналите и замръзва там и после няма отваряне - ни напред, ни назад!

# 5
  • Мнения: 120
Благодаря за съветите!
Ще се ориентираме към PVC и без да търся разрешение - в крайна сметка в цялата ни държава всеки прави каквото му кефне!

# 6
  • Мнения: 250
Не трябва да искаш разрешение от общината, защото няма да правиш видоизменение на съществуващия план.По закон ти е позволено да си правиш с терасата каквото искаш, стига да не създаваш общественоопасни последици за околните. С две думи, можеш да остъкляваш.Препоръчва се PVC.
Ето и адрес от където може да снемеш важната информация за дограмата, в случай на колебание между видовете и.http://www.alisterm.com/tips.html

# 7
  • Мнения: 4 970
Само не се прекарвай с плъзгащи крила! През зимата става конденз, водата се стича по каналите и замръзва там и после няма отваряне - ни напред, ни назад!
ooooh!Ох, аз именно с такива механизми исках да правя нашата Rolling Eyes.И то с цел да ми е по -удобно за 4истене, за отваряне....абе- е исках да седи неподвижно  като стена, па макар и стъклена.... Rolling EyesКажи някакви други уловки  Praynig
Какви са вариантите на комбинирани механизми?И въобще- нещо разли4но от стандартните отваряния

# 8
  • Мнения: 2 005
А ние от две години сме с алуминиева дограма на терасата с плъзгащи механизми,не са замръзвали никога  Shocked  сефте чувам за такъв случай,препоръчаха ни алуминиева за плъзгащите прозорци,защото ПВЦ-то след време се огъвало от тежеста на плъзгачите или нещо подобно,не разбирам,но скоро и втора тераса остъклихме така и сме доволни,питай някоя фирма,успех

# 9
  • Мнения: 364
Истината е, че има доста противоречиви мнения по въпроса. Мой близък работи в такава фирма и от него зная, че повечето фирми правят малки каналчета. И когато това е в комбинация със северно изложение, става ужас! Иначе спор няма, че е по-добре алуминиев профил, а не ПВЦ. Спора е за механизмите. Ние май все пак ще се спрем на нормалното отваряне, комбинирано с механизъм люлка. По-добре уплътнява все пак. Ако имаш външна изолация на апартамента, можеш да си позволиш плъзгащи крила. Едно от важните неща, когато видиш проекта е, да прецениш имаш ли достъп до всички крила за миене. Мъртвите зони са неприятно нещо, особенно ако не живееш на първия етаж. Има да се чудиш как да стигнеш до въпросното крило, за да го измиеш отвън.  Banghead

Успех!  Grinning

# 10
  • BG
  • Мнения: 793
Терасата ни е остъклена с алуминий и прозорците са плъзгащи. Засега не сме имали проблеми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт