Какви са цените на майсторите - ел.техници?

  • 16 010
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Нещо много странно става...Викнахме майстори жичкаджии да ни преместят малко инсталацията в апартамента...нищо кой знае какво - няколко контакта, няколко нови извода за лампи. Голяма грешка, че не се пазарихме за цената още в самото начало, голяма грешка Close Работят вече 3 дни, за по няколко часа вечер, защото през деня са наети на друг обект. Днес изстреляли на мъжа ми някаква "ориентировъчна" цена от около 400 лева #Crazy Какви са тия контакти бе, златни ли #Cussing out Кабелите от какво ги правят, от платина ли? Каква е тая надница по 30-40 лева на час #Crazy Никой не взима по толкова...
Струва ми се, че искат да ни измамят Sad Ако някой скоро е правил подобен ремонт, моля да ми каже как вървят цените, защото утре ще плащаме и съм направо ей така #Shocked

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Преди дни ние подменихме почти цялата инсталация в новия ни апартамент - излезе ни 480 лв.

Май доста висока цена са ви дали... не ме учудва, първият  майстор, който извикахме, ни каза цена около 900 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 334
По принцип цените на нова инсталация в блок, в който не е живяно знам колко е. Около 20-25лв. на точка -т.е. контакт.Това със слагането на кабелите и контактите.
Мисля, че нещо се опитват да ви измамят.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
белинда, то зависи точно какво ще правят... има ли вкопаване, замазка, шпакловка и т.н дейности. Материалите ваши ли ще са или техни и т.н.
Доуточни се Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко е тяхно, има къртене, вкопаване, замазване и шпакловане отгоре. Всички материали са техни. Но все пак Confused Говорим за работа върху две стени и един таван, не за цялостна нова инсталация в апартамента Naughty

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 917
На нас ни взеха по 20лв за нова точка /разбирай контакт или лампа/ и по 15 за преработена / когато местим контакт например/. Това е без къртенето, и шпакловането...  И двете бригади от които искахме цена преди да почнем ни казаха такава цена и си мислех, че просто са си такива цените. Ние не подменихме цялата инсталация, защото сумата беше много висока. Сменихме си само кабелите за кухнята, но пък сложихме много нови контакти + прекарахме кабели за ТВ, тел. и Интернет във всяка стая и общата сума беше около 1000лв.

# 6
  • Мнения: 1 893
Всичко е тяхно, има къртене, вкопаване, замазване и шпакловане отгоре. Всички материали са техни. Но все пак Confused Говорим за работа върху две стени и един таван, не за цялостна нова инсталация в апартамента Naughty
Не е много.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами в такъв случай струва ми се, че напразно съм се усъмнила в честността на майсторите. Просто не очаквах, че струва толкова много, егати...искам и аз да съм ел.техник #Cussing out Учих години наред и не взимам толкова пари Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Редактирам, редактирам #Cussing out
Нищо няма да им дам на тия мошеници, изгорили са ни цялата инсталация на апартамента #2gunfire Току що ми се обади мъжа ми, нямаме грам ток Close Сега един Господ знае къде е повредата, а всички кабели са зазидани в стените Close Бедна ми е фантазията какво къртене ни чака, докато намерим къде е дало на късо ooooh!
Ауу, бясна съм!!!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
белинда  Hug

И успокой се малко поне... Има разни замервания и тогава (евентуално) се кърти. Пак пиши, как свършва одисеята.

Ако сте имали читави предпазители преди, няма как да ви изгори цялата ел. инсталация.

# 10
  • Мнения: 2 700
Току що ми се обади мъжа ми, нямаме грам ток :

Не се навивай до 16,30  днес. Не знам къде живееш, но сутринта чух, че на маса места тази седмица ще спират тока от 9 сутринта до 16,30 за работа по електромерите или нещо такова. Не можах да намеря инфо за кои квартали иде реч, но изчакай да видиш дали не сте от тях.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 932
а всички кабели са зазидани в стените Close Бедна ми е фантазията какво къртене ни чака, докато намерим къде е дало на късо ooooh!
Ауу, бясна съм!!!
Е като са копали шлаухи и разклонителни кутии не са ли сложили  newsm78
Къде е дало на късо не се открива с къртене (слава богу) и ако се прецакал някой кабел той се сменя лесно (ако е положен в шлаух)
За справка - преработката на една инсталация е по-трудоемка от полагането на нова такава. И зависи от това колко ще копаят, в какво ще го вкопават (тухла или бетон), та цената си зависи от конкретния случай. Иначе надценка слагат най-вече върху материалите.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Никакви шлаухи нямаме, нали точно това имам предвид - като поразкъртихме, видяхме, че строителите са напляскали кабелите направо върху тухлата и отгоре е положена замазката и шпакловката. Гламава работа Close

# 13
  • Мнения: 13 182
Ама, че майстори! #2gunfire Вземат маса пари, а полагат кабелите на стената! А това е много опасно! Викайте ги да си оправят "майсторлъка".

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе специално за това не са ми виновни майсторите - самата строителнма фирма, от която купихме жилището, го е построила така. Това е положението - ново строителство ooooh! Навсякъде е така - кабелчето директно под мазилката Rolling Eyes Всичките ми приятели с нови апартаменти имат същия проблем. И 1000 евро на квадрат да дадеш, пак ще си спестят едната тръбичка от 80 стотинки #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт