електронен кантар

  • 18 075
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577
преди около 2 месеца си купих ел.кантар.трябва да го подставя на равна повьрхност,да стьпя с един крак за да го активирам 0.00(обичайната продцедура) и след това да се притегля.но уви толкова гладка повьрхност не намерих.стьпвам си ама не ще да чува.
и понеже българите сме изобретателни,взех единят рафт от шкафа,поставих го на земята(по гладко не може и да бьди)и сьщата работа.единственият начин да го 'включа'е да го вдигна от дьската и пак да го подставя вьрху нея,но като се меря се в хола и сьм 51.4 Flutter,в коридора сьм 81.4 Tired.....единственият пьт когато показа предполагам вярно тегло беше вьв банята вьрху вьпросният рафт,НО сутрин сьм с 3,4 кг по тежка от вечерта(невьзможно)и ако го преместя малко и пак се притегля,има огромна разлика в кг.те.  предполагам че единственият начин да ми покаже точни кг.е да го "включа"като степна на него,но не става Closeслагам го дори вьрху масата в хола(тя е сьс стьклен плот)натискам и пак не се активира.
искам да ви попитам имали ли сте такьв проблем,и как се справяте с него,че не ми се купува пак нов кантар #2gunfire #Cussing out.
благодая предварително на отговорилите  bouquet

# 1
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Какъв ти е кантара? Моя е Таурус, тегли безотказно
слагам го на земята, чуквам го леко с крак(тропвам в/у горната повърхност рязко), тай започва да мига за да се тарира и сед 2-3 секунди светва нулата. Тогава стъпвам за да се претегля.
ако стъпиш преди да се тарирал(нулирал) естествено, че  ще показва грешно тегло

# 2
  • Мнения: 577
аз много добре знам че трябва да го"нулирам"преди да се притегля,но там ми е проблема ,че не мога да го нулирам като степна рязко и изчакам(ни говор,ни картина).

# 3
  • София
  • Мнения: 218
аничка,прочетох,ама с нищо не мога да ти помогна,просто не разбирам от ел.кантари>моят е съвсем обикновен и той издава багажа,ама все си мислех,че тези ел.чудесии са много точни.Сега виждам че не е така.Мисля си да не би да е дефектен.Ако скоро си го купила можеш да го върнеш като рекламация,ако е от отдавна,явно се е счупил и трябва да се занесе на сервиз.Трябва да се обърнеш към техническо лице,едва ли някой от присъстващите тук ще може да ти разреши проблема.
Успех ти пожелавам

# 4
  • София
  • Мнения: 218
А,сега забелязах,че преди 2 месеца си го купила.Ами не е ли в гаранция.Отиди до магазина и го върни.Накарай продавачките да се мерят на него.Не би трябвало да ти дава такива големи отклонения дори и на НЕРАВНА повърхност.Все си мисля че за ел.кантар допустимото отклонение е 200гр.,а не 20кг.

# 5
  • Мнения: 306
Ани, писах Ти и в Лимонките, със силен удар с пета по най- долните части на кантара-т.е. там където като стъпиш да се теглиш опират петите ти!!!

# 6
  • Мнения: 577
благодаря ви за отговорите момичета  bouquet
проблема не е в мен(използвала сьм и друг ел.кантар и няма проблеми)а в кантара.то се видя че ще купувам нов #Cussing out

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ani, и аз се сдобих преди около 2 месеца с такъв кантар, и първата една седмица ми идваше да го изхвърля през прозореца, ако нямаше опасност да убия някой отдолу  hahaha Joy. Включваше се когато поиска, даваше ми странни килограми  newsm78, и въобще, същите номера правеше, като твоя, като ти четях поста, все едно аз го бях писала  Mr. Green.
Та сега моя кантар е в кухнята  Crazy, на що-горе равно място, един следобед ми мина в "почукване" да разбера в коя точка точно се активира, но накрая успях. При мен точката "G" на кантара  hahaha е отляво, където трябва да е петата.  Laughing Тупвам го леко с крак и му се мятам отгоре Shocked
Успех в борбата  Joy hahaha

# 8
  • Варна
  • Мнения: 911
Все си мисля, че кантара ти е наред и нищо му няма. И аз имах проблем в началото с моя , но след  време му хванах цаката   smile3508
Докато разбера къде точно да го тупна го включвах като го повдигах лекичко и го пусках; и това че показва различно в зависимост от настилката върху която е , е вярно - например като беше на мокет - бях слон, на балатум - слонче и сега на теракота - съм си аз. Около два пъти месечно го сравнявам с този , който е при родителите ми , а сега и с медицинския на женската консултация, така че може да му се има доверие. Това с което се съобразявам е - избягвам да го местя, за да показва точно е хубаво да не си мърда от мястото Simple Smile Късмет и на теб с твоя  Peace

# 9
  • Мнения: 476
Аз моя го повдигам от единия край с пръстите на кракът ми съвсем мъничко и го пускам. Така ми излизат нулите. Иначе ако го потупвам или стъпвам от горе или каквото и да е друго - не тръгва.  Peace

# 10
  • Мнения: 3 219
Моя  е на Тефал,ама такива проблеми никога не съм имала.Не се налага нито да го почуквам,нито нищо,просто си стъпвам отгоре и след около десетина секунди показва теглото.Датчиците му са под четирите ъгъла,т.е. почти не зависи от повърхността.Вярно,че беше скъпичък,около 90 лв,но преди това имах пак един цифров,дето ми правеше мизерии,пък и теглеше през 500гр.
Мисля,че трябва да го върнеш.В А нглия рекламации не приемат ли ?

# 11
  • Мнения: 577
Аз моя го повдигам от единия край с пръстите на кракът ми съвсем мъничко и го пускам. Така ми излизат нулите. Иначе ако го потупвам или стъпвам от горе или каквото и да е друго - не тръгва.  Peace
Peaceи аз точно така го' включвам',но ми показва различно тегло всеки пьт
Моя  е на Тефал,ама такива проблеми никога не съм имала.Не се налага нито да го почуквам,нито нищо,просто си стъпвам отгоре и след около десетина секунди показва теглото.Датчиците му са под четирите ъгъла,т.е. почти не зависи от повърхността.Вярно,че беше скъпичък,около 90 лв,но преди това имах пак един цифров,дето ми правеше мизерии,пък и теглеше през 500гр.
Мисля,че трябва да го върнеш.В А нглия рекламации не приемат ли ?
рекламаций приемат,но не си пазя касовата бележка Embarassedа без нея не става

благодаря ви за отговорите  bouquet.ще го помьча още малко,и ако продьлжава така ще го сменям с нов Tired
поне видях че не сьм единствена с този проблем.уж беше един от най-скьпите newsm78но се убедих че цената не е гаранция за качеството.

# 12
  • Мнения: 476
Щом има разминаване в измерването, значи не е наред. Аз дори да се кача 3-4 пъти последователно ми показва едно и също. Така че ако можеш го върни или замени!  Peace  Друг е въпросът, че не харесвам това което виждам напоследък, но ... такъв е живота!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт