За или против мокетите?

  • 7 466
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 509
Много се чудя за следващата зима дали да не покрия пода в спалнята с мокет - примерно от белгийските, по-меките. По принцип обаче съм против всякакви "прахосъбирачи", а и съм чувала какви ли не доводи против мокета - че задържат статично електричество, следователни са вредни за здравето, че трудно се почистват, ако са сериозно изцапани (което си е абсолютно вярно) и т.н. Най-страшният за мен довод е, че вредят на здарвето. Особено, че става дума за спално помещение, което след няоя и друга година може да остане изцяло детска.
Вие какво мислите? Има ли нещо вярно в тези страхове, или вече мокетите се правят така, че са абсолютно безопасни? Как почиствате мокетите си?

# 1
  • Мнения: 4 668
Аз много харесвам мокетите , особено тези дебелите в които потъваш  Flutter ... но имам алергия и наистина не се чувствам добре в къща , където има много килими , мокети и т.н.
Чак да са опасни за здравето  Crazy малко прекалено ми се струва ...
За почистването - не знам , но едва ли е невъзможно - като се замислиш повечето хотели са с мокет , явно си има начини .

# 2
  • Мнения: 6 039
от мокет до мокет има огромна разлика

има цели летища покрити с мокети, нойто стоят като нови

тук мокет под 30 лв няма добро качество
да не говорим че и от 30 за нищо не става

# 3
  • Мнения: 4 300
Колкото се цапат килимите, толкова се цапат и  мокетите. Само дето болшинството хора май си ги почистват или като ги тупат или като ги носят на автомивка. Което е неприложимо за мокет. Т.е. не че се цапа повече, а се чисти по трудно.

# 4
  • Мнения: 8 505
Не бих сложила в дома си мокет Naughty

# 5
  • Мнения: 1 128
Аз съм абсолютно против.Вредни за здравето и трудно4истещи се.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 26
Мокетите са лепени и след няколко пранета представи си какво ще стане,а килимите са тъкани,т.е. по-надежни са.

# 7
  • Мнения: 2 332
Не бих сложила в дома си мокет Naughty

 Peace Много са трудни за почистване, а събират много прах и мръстотия... Ние сме с ламиниран паркет заради лесното почистване - като почистя и мине 1 ден вече се е насъбрал прах по пода /и не само/ - представи си как този прах ти се набива в мокета...  Thinking

# 8
  • Мнения: 420
 newsm11

заради почистването

# 9
  • Мнения: 966
имали сме мокет и чистенето е трудно той беше в хола където се хранехме и трохите трудно се чистеха

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
По ред причини не съм фен на мокети и килими. Но това за трудното почистване е вярно само отчасти. Ако мокетът се пере 2-3 пъти годишно с професионална машина си е като нов. Естествено визирам само спалните, защото за всекидневна ии трапезария не го смятам за подходящ.  В офисите се пере веднъж месечно.
Харесвам дебелите меки мокети, но само да си ги гледам. А и хубав мокет наистина излиза по-скъпо от приличен ламинат, ако това е дилемата. Иначе по-хубаво от естествен паркет за мен лично няма.

# 11
  • Мнения: 1 771
Колкото и да се почиства и мие най отдолу винаги остава прах. Когато отлепихме и махнахме нашия мокет (въпреки че го чистехме и миехме перяхме периодично) отдолу на плочата имаше доста събрала се прах.
Аз не препоръчвам мокета, а предпочитам дюшоме или паркет и отгоре килим. Килима по лесно се поддържа, а и по лесно се поддържа хигиената под него - не остава прах.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Колкото и да се почиства и мие най отдолу винаги остава прах. Когато отлепихме и махнахме нашия мокет (въпреки че го чистехме и миехме перяхме периодично) отдолу на плочата имаше доста събрала се прах.
Аз не препоръчвам мокета, а предпочитам дюшоме или паркет и отгоре килим. Килима по лесно се поддържа, а и по лесно се поддържа хигиената под него - не остава прах.
След изчистване с професионална машина няма такова нещо - те тупат с нещо като тупалка  Simple Smile
Не че и това ме прави защитник на мокетите.

# 13
  • Мнения: 1 288
Против мокетите. Ужасно трудно се почистват, а колко прах се натрупва в тях  ooooh!
Аз бих те посъветвала да си вземеш меки килимчета, които се слагат от двете страни на спалнята.  Laughing Не знам дали добре обясних. Просто няколко по-малки меки килимчета, за да не ви е студено да ходите боси и да е по-уютно. Така след време, ако смените предназначението на стаята, ще ти е по-лесно и със смяната на настилката.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ако имаш прахосмук с тупалка, що пък не Peace

Общи условия

Активация на акаунт