Миялна машина-има ли смисъл?

  • 29 598
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Момичета, има ли смисъл да си взема съдомиялна машина, но  от малките, дето са за по 4-6 комплекта?Има ли някой от вас такава? Нямам място за по-голяма. И какво всъщностр значи 4 комплекта? Защото , ако са 4 чинии и 4 лъжици- то май по-добре да си ги мия на ръка newsm78

# 1
  • Мнения: 7 718
Аз имам такава. Трима души живеем. За мен е идеална, пускам я всяка вечер на нощта тарифа. За мен специално голямата не би била подходяща, защото няма да мога да я пълня за един ден. Тенджери и тави не слагам. Те и не могат да се измият.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Има смисъл само голяма машина да се взема. Моята малка я изтраех 1,5 година- 4-ма сме .
4 комплекта включват всички необходими чаши, прибори и чинии за 4 човека- за супа, предястия, ястия и десерт.
Ако все пак нямаш никакво място- ти препоръчвам AEG, никакви Мидеи и от сорта. Но пък тя струва почти колкото да си вземеш добра голяма машина, а и ток и вода хаби колкото голямата.


Не говорете глупости, как да не се измиват тенджери и тави. При хубава мащина и най-вече добър препарат си излизат перфектни. Не мия нищо на ръка, освен едно казанче, което не става за миялна. Peace

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 11:26 от Джемма

# 3
  • Мнения: 1 893
И аз съм на мнение, че е по-добре голяма. Майка ми има за 9 комплекта, наложи се да я заредя няколко пъти и все ми се виждаше малка. Моята е за 12 и мия всичко в нея без проблем. Не я пускам всеки ден, но и не готвя много често  Wink

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Не говорете глупости, как да не се измиват тенджери и тави. При хубава мащина и най-вече добър препарат си излизат перфектни. Не мия нищо на ръка, освен едно казанче, което не става за миялна. Peace

Само големия гювеч мия на ръка, всичко друго - в миялната.
Как да няма смисъл? Смисълът е в това, че не вися по половин час на мивката. Не съм имала малка, но все ще е по-добре от никаква.

# 5
  • Мнения: 4 300
А защо не проследите кокло чинии цапате и тогава да решите голяма или малка?

Аз съм съгласна с момичетата , на които малката машина им е малка. Ама у дома сме двама и понякога по 3 дни пълним малката. Начин на живот... В събота и неделя я пускам по веднъж- нощем.
А за цената - нашата е отпреди година, малка на Електролукс, струваше към 700 лв ( 649 май).
Всичко мия вътре ( вкл. разглобената фурна), въпрос на подреждане и на препарати.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Според мен зависи колко готвиш.
Майка ми си купиха малка- Електролукс, много е доволна. Когато са си само с баща ми ги устройва напълно, обаче ние като сме там понякога я пуска по 2 пъти. Тя не готви много, мие таваи тигани на ръка.
Ние разместихме цялата идея за мебелите и разположението, за да сложа голяма съдомиялна. Ми родих се направо. Мия всичко, с изключение на тенджерата под налягане. Заради размера на съдомиялнта мивката ми е миньонче, отделно нямаме централна топла вода, затова съдомиялната ми стана приятелка номер 1 в кухнята

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 12:06 от wa_wa

# 7
  • Мнения: 798
Оооо има и още как. Не си давам за нищо на света мияланата машина. Моята е малка, за 4 или 5 комплекта и съм мноого доволна. Големите не ми харесват защото не може да се напълни за 1 или 2 дена и чиниите се вмирисват, или трябва да я пускаш полупразна. Освен нещата, които просто не влизат, нищо друго не мия на ръка. Хи4 не му мисли. Това е една от най-заслужаващите си мои покупки.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
възможно най-голяма съдомиялна се купува. Пък да видя, как няма да я напълните.  Flutter

Аз се замислям да си измия фритюрника в моята  Twisted Evil

Малките машинки не мият добре чинийте, камо ли тави и тенджери.

# 9
  • Мнения: 18 542
О ДАААААА! Все едно задаваш въпроса дали да си купиш пералня или да переш на ръка.
Без миялна не мога!  Heart Eyes

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
О ДАААААА! Все едно задаваш въпроса дали да си купиш пералня или да переш на ръка.
Без миялна не мога!  Heart Eyes

Въпросът е за малка машина. Ти би ли искала да переш бельо и дребни дрехи в пералня, а якета и чаршафи- на ръка. За мен това е сравнението между пералня и малка и голяма миялна. Peace
И говоря от опита на бивш ползвател на малка и настоящ - на голяма машина. А това, че голямата не се пускала всеки ден- ами чудесно, дава икономия + малка амортизация на уреда. Защо да работи ежедневно. И нищо не ми се вмирисва- пускам плакнене, ко има какво да се вмирише. bowuu

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Големите не ми харесват защото не може да се напълни за 1 или 2 дена и чиниите се вмирисват, или трябва да я пускаш полупразна.

Има си програма за изплакване - нареждаш чиниите, плакнеш. Пак нареждаш - пак плакнеш. Не се смирисват, повярвай.

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
възможно най-голяма съдомиялна се купува. Пък да видя, как няма да я напълните.  Flutter

Малките машинки не мият добре чинийте, камо ли тави и тенджери.
Абсолютно. Peace

Аз си мия разглобен фритюрника в миялната.

# 13
  • Мнения: 18 542
Въпросът е за малка машина. Ти би ли искала да переш бельо и дребни дрехи в пералня, а якета и чаршафи- на ръка. За мен това е сравнението между пералня и малка и голяма миялна. Peace
И говоря от опита на бивш ползвател на малка и настоящ - на голяма машина.
Аз говоря за тези 45см-ровите не ги знам за колко комплекта са.
Мен ако питаш, не ща нищо нито на ръка да пера, нито да мия   Mr. Green
Моята е такава (миялната) и тави и тенджери слагам върте - всичката ми посуда се събира. Е, понякота на долния ред ми е само една тава и кошницата с вилиците и лъжиците, но това са незначителни подробности.

# 14
  • Мнения: 46
Оооо има и още как. Не си давам за нищо на света мияланата машина.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт