Изтъркан ламинат

  • 3 602
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 490
Ето какъв е моят проблем относно ламината:
За работа с компютъра използвам стол на колелца. В резултат от суркането на стола напред-назад ламинатът под него побеля, а оригиналният цвят е тъмен (имитация на тъмен бамбук или някаква такава простотия) и разликата в цвета направо ме побърква.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и да го е разрешил? Всяка идея - препарат, хитринка тип "домашен майстор" и т.н. биха били от голяма полза! Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравей!В къщи също е изтъркан ламината може би се дължи на това, че е 8-годишен.Но при следващия ремонт ще го махна и ще сложа паркет.Пуста мода ,много ме е яд, че се подлъгах да слагаме ламинат.А струваше ужасно много пари...Единственото хубаво е,че е с шарка и не имитира дърво,за това не си личи много.

# 2
  • Мнения: 46 436
Мисля, че единствения начин е подмяна на изтърканото парче  Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Мисля, че единствения начин е подмяна на изтърканото парче  Tired
Подкрепям,за друг начин не съм чувала.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 26
И ако парчето е в средата...нареждане наново ... според мен трябва да питаш тия които се занимават с ламинат...

# 5
  • Мнения: 4 490
Благодаря ви много за отговорite, макар че друго решение се надявах да чуя, но явно не е възможно.
delhina, мислила съм да питам, обаче ме е страх, че ще ми пробутат някакъв тъп препарат за почистване вместо това, което ми трябва, само и само да си продадат боклуците. Не знам защо съм така настроение срещу българските търговци... Хем и аз в тази сфера работя... Както и да е, благодаря ви за отзивчивостта, дано някой все пак знае някакъв цяр.   bouquet

# 6
  • Мнения: 6 039
той не е изцапан, просот е с наранена повърхност, никакъв препарат не мже да го спаси

решението е

демонтаж и монтаж на нов - няма друг вариант, и със следващия това ще се случи

има едни големи прозрачни подложки, които се слагат под офис столове точно с тази цел - да не се драска и износва настилката под стол с колелца

# 7
  • Мнения: 4 490
има едни големи прозрачни подложки, които се слагат под офис столове точно с тази цел - да не се драска и износва настилката под стол с колелца
Ми да де, ама кой да се сети овреме? newsm78 Както и да е. Мисля го, мисля го, и все повече стигам до варианта да покрия ламината с мокет, макар че съм твърдо против мокетите! Но това е друга тема, ако не намеря такава във форума, ще пусна отделно запитване за вашето мнение.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
има едни големи прозрачни подложки, които се слагат под офис столове точно с тази цел - да не се драска и износва настилката под стол с колелца

Malenna,   bouquet
А къде бихме могли да ги намерим? Ламинатът в офиса е тръгнал - едва забележимо е все още, но е тръгнал...Да се опитаме да го спасим.

# 9
  • Мнения: 6 039
аз лично съм ги виждала в ИКЕЯ и магазините на TCM
но може да се попита в магазин специализивани за офис мебели

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Благодаря, ще трябва да потърсим.

# 11
  • Мнения: 420
Паркета е бил от нисък клас

Трябва да е поне от клас 32, за да не се износва от колелцата на стол.
Можеш да се опитваш да го задълбаеш с отвертка и пак няма да го надраскаш.

Нямаш друг избор, освен нов паркет и ако пак е от нисък клас - подложка.

# 12
  • Мнения: 966
той не е изцапан, просот е с наранена повърхност, никакъв препарат не мже да го спаси

решението е

демонтаж и монтаж на нов - няма друг вариант, и със следващия това ще се случи

има едни големи прозрачни подложки, които се слагат под офис столове точно с тази цел - да не се драска и износва настилката под стол с колелца
Peace

Общи условия

Активация на акаунт