Леща постна и обикновена

  • 11 218
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 500
Купичка измита леща заливам със студена вода и слагам на котлона да заври. Количеството на водата е според желанието за рядкост или гъстота. Като заври пускам едно/две нарязани морковчета, една глава чесън изчистена на скилидки, червен пипер, сол, чубрица, зехтин, може на ситно нарязана пиперка и като се свари, за което е необходим около час и половина и поръсвам с магданоз.
Да ви е сладко.  food002

Аз така я правя лещата, ако някой слага нещо друго да пише  Hands Thumbsup

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Лещата за мен е най-мързеливата манджа, защото слагаш всичко в тенджерката и няма какво да му баеш, то само си става Grinning Аз лично я приготвям по следният начин: 0.500кг леща/измита и изчистена/ се залива с малко водичка/ както е казала Афродита според вкуса аз я обичам гъстичка/,праз лук 4 стръкчета /само бялото/ се нарязва на ситно, моркови поне 7-8 бр., зехтин 6-7 суп. лъжици, червен пипер 1 суп. лъжица, домати  или доматено пюре 2 суп. лъжици,чесън 2 глави, чубричка или каквито подправки са ви по вкуса. Става гъсто като яхнийка, но пък за сметка на това много вкусно Grinning

# 2
  • Мнения: 8 769
Аз правя лещата (яхния) като Valeria, само че слагам и кромид лук, и къри. А вчера в улисията я варих цели 3 часа на мноооооого бавен огън. Стана по-вкусна отпреди, а не се разкашка!  Yum   Yum   Yum   Yum   Yum   Yum   Yum   Yum   Yum[/url]

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Аз пък сложих всичко каквото сте изредили и след индийската, сега направих и хубава "проста" леща   Wink

# 4
Здравейте!
Аз първо запържвам морковите, пускат един хубав жълт цвят...,
след това и лук. После добавям измитата леща и чесъна. Подправям с чубрица и малко червен пипер.
Да ви е сладко!

Общи условия

Активация на акаунт