С какво почиствате тефлонови съдове

  • 6 647
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
с такъв мерак си купих  тефлонови тигани на Тефал но след няколко ползвания отвън започнаха да се надраскват,моля кажете вие с какво ги почиствате?

# 1
  • Мнения: 8 505
С гъбата за миене на съдове и веро.Използвай само дървени или специални за тефлоново покритие бъркалки,лъжици и т.н.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Почиствам в миялната, но съм много разочарована от Tefal, никога повече не бих си купила подобна посуда. Надраскват се  и от вътрешната страна. Понякога мазнините по дъното не могат да се почистят качествено и стоят адски гнусно и правят тигана неугледен и похабен едва ли не.

# 3
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Със гъба за тефлонови съдове и веро.

# 4
  • Мнения: 577
Почиствам в миялната, но съм много разочарована от Tefal, никога повече не бих си купила подобна посуда. Надраскват се  и от вътрешната страна. Понякога мазнините по дъното не могат да се почистят качествено и стоят адски гнусно и правят тигана неугледен и похабен едва ли не.
и аз като го изкарвам от сьдомиялната е Sick #Cussing outс гьбичка и веро маи по добре се измива Thinking

# 5
  • Мнения: 2 005
Трудничко се чистят понякога,аз им турям циф и всичко се оправя,но много е вреден пустият му тефлон  Thinking  Според последни проучвания-пръв виновник за бума на рак на дебелото черво  ooooh!  та в този смисъл в лятия алуминий е истината,нищо че е по-скъпичко

# 6
  • Мнения: 4 406
като приключа с готвенето, наливам един пръст вода в тигана, и го оставям за малко. като се накисне, изливам водата и забърсвам всичко с кухнеска хартия, а после измивам с веро и обикновена гъба. ползвам дървени прибори за готвене и нямам надраскано

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Почиствам в миялната, но съм много разочарована от Tefal, никога повече не бих си купила подобна посуда. Надраскват се  и от вътрешната страна. Понякога мазнините по дъното не могат да се почистят качествено и стоят адски гнусно и правят тигана неугледен и похабен едва ли не.

Моя Тефал, не се е надраскал, отвън почиствам с телчица и няма проблем не се драска, от вътре покритието го чистя само с гъба и веро, но не се почиства много добре мазнината се напластява. Та се чудя ако пробвам да го почистя с ЕХО или нещо подобно, но ме притеснява, че може да се надраска (все пак е като пясък). Аз също ползвам само пластмасови или дървени прибори.
Пробвах да си купя тавичка от тефлон с друга марка, но се оказа голяма грешка, на 2 готвене покритието се напука.  Close

# 8
  • Мнения: 420
Почиствам в миялната, но съм много разочарована от Tefal, никога повече не бих си купила подобна посуда. Надраскват се  и от вътрешната страна. Понякога мазнините по дъното не могат да се почистят качествено и стоят адски гнусно и правят тигана неугледен и похабен едва ли не.

На етикета на "Тефал" специално е написано да не се мият в миална машина, защото препаратите за миални машини повреждат тефлона.
И аз в миалната си съсипах няколко тигана и се чудех защо толкова бързо се захабяват, надраскват и т.н.
Последния път, когато си купих пак нов тиган и забелязах това предупреждение на етикета.
Вече ги мия на ръка и проблем няма.

# 9
  • Мнения: 1 288
Мия ги в миялната. Не съм забелязала да са се повредили.
Има едни много добри тигани- taurus. Подобни на тефал, но много по-качествени и с тежка метална плоча на дъното. Аз постепенно замених тефала с тях.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мия с препарат за съдове Ехо и гъбичка. Периодично напръсквам с обезмазнителя Меглио, за да паднат напластяванията. А напоследък го пъхам и в миялната, но не ми харесва как го измива, та минавам отново с Ехо.

# 11
  • Мнения: 1 311
С меката страна на гъбичката и веро. Не съм забелязала да остава и да си напластява мазнина.
Отвън и с Циф съм го мила, когато се е налагало - няма проблем, отвън може да го жулиш с каквото си поискаш  Laughing

# 12
  • Мнения: 8 917
С мека гъба и Пур или директно в миялната.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
С гъбата за миене на съдове и веро.Използвай само дървени или специални за тефлоново покритие бъркалки,лъжици и т.н.
Аз използвам от тези плоските дървени бъркалки.

Общи условия

Активация на акаунт