Не ака- Сокове или Дуфалак + Фризовом

  • 21 429
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Кой е казал лекарства - сок от круша, от сливи, фризовом....

# 16
  • Мнения: 781
И нак от седмица две ни мъчи този проблем, особено последния път не ака пет дни, независимо от предписаните Дуфалак, сок от круши и овесена вода Imp  Заведох го при педиатърката, като предната вечер свърши работата де и тя каза да продължаваме по същия начин .....Дали ще има ефект- незнам, но ето пак два дена не е акал Neutral Face И ние иначе сме само на кърма!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Цитат на: ralitza03
И нак от седмица две ни мъчи този проблем, особено последния път не ака пет дни, независимо от предписаните Дуфалак, сок от круши и овесена вода Imp  Заведох го при педиатърката, като предната вечер свърши работата де и тя каза да продължаваме по същия начин .....Дали ще има ефект- незнам, но ето пак два дена не е акал Neutral Face И ние иначе сме само на кърма!

Ралица, при вас може да е друго - много майки тук пишат за "запек" при бебетата на тази възраст - 8-12 седмици. Но при бебетата на кърма много често това е преходна фаза, в която много пълноценно усвояват майчиното мляко и акат по-рядко (освен ако не говорим за мъчително изхождане с твърди, сухи изпражнения, това е всъщност запек). Така че, може би е добре да прочетеш някои по-стари теми, също и това, за да прецениш дали става дума за запек или просто това пълноценно усвояване на манджата Wink

# 18
  • Мнения: 3 146
Бо, само да кажа, че през двата месеца, когато меденката ядеше само кърма акаше по 5-6 пъти на ден.После като вкарах сок от моркови се запече за 6 дни, но не личеше да страда.тогава си купих една кутия фризовом и ако видех, че пропуска ден без акане й давах по 1 лъжичка.и така като свърших кутията повече нямаше нужда от стимулация.

# 19
  • Мнения: 781
Мерси за инфото Бо! Аз четох мнението ти по въпроса и при една друга тема за запека и честно казано то ме успокои и ми се стори логично, както написа бебо да усвоява напълно храната, но според педи по-вероятно било тя да не му достига! Е да ама си наддава добре, а като се изходи, доста голямо дрискане си беше, пък и пупата му се понадува и непрекъснато се напъва да ака...е да ама не Neutral Face И аз се обърках вече, дано да е така както казваш, но педи ме наплаши с разни клизми в Пирогов и съм настръхнала вече Confused

# 20
  • Мнения: 3 146
Добре, де питам моята дъщеря защо акаше по 6 пъти на ден като беше само на кърма - тя не е ли усвоявала напълно според теорията на Бо?не се заяждам , ако това си мислите - просто моля да разтълкувате този факт.Той е точно обратен на това, което Бо казва.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ходене по нужда при бебето

...Щом мекониумът се изчисти, акото на бебето, което получава само майчино мляко, се различава доста от това на детето, хранено с изкуствено мляко. Акото на кърменото бебе обикновено е кашаво и безформено, често с консистенция на грахова супа, и може да е жълтеникаво до жълтозелено на цвят. Миризмата, за разлика от акото на бебето на адаптирано мляко, е мека и не е неприятна.
Честотата на изхождане варира от бебе до бебе и дори често от седмица до седмица при едно и също бебе. Някои бебета могат да се изхождат много начесто, като акото да е малко повече от петно на памперса. В началото бебето ви може да ака на всяко ядене. Това определено не е диария при кърмено бебе. Това е знак, че получава изобилно мляко. Като поотрасне, след първите шест седмици, може да има само две или три по-значителни изхождания на седмица, понякога само веднъж седмично; дори по-рядко е нормално за някои бебета. Щом изхожданията намалят броя си, се увеличава обема им. Има значителни вариации между съвършено нормални кърмени бебета. Дори някое воднисто, зеленикато ако от време на време не е причина за тревога за иначе здравото бебе. Изпражненията могат също така да променят цвета си след излагане на въздух.
За щастие, тъй като човешкото мляко съдържа достатъчно вода за да задоволи нуждите му, кърменото ви бебе не се запича. Запекът (твърди, сухи изпражнения) няма нищо общо с интервалът между изхожданията. Някои по-големи бебета правят пауза от пет до седем дена между изхожданията и имат съвършено нормални, макар и много изобилни изпражнения...

Превод от The Womanly Art of Breastfeeding



Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 08:37 от Бу

# 22
  • Мнения: 1 381
само да добавя, че това явление може и да се среща при изкуствно хранените бебета. В квартала имахме единтакъв случай. бебто акаше веднъж на пет дни. Какво ли не му даваша майката, тачак и кърма му давах аз помалко. И накрая се разбра,че то просто усвоява хранта повече и беше като часовник, на пет дни и опа кюфте съвсем нормално като каша. Та определено запек е когато акото е трвърдо и сухо.

# 23
  • Мнения: 830
Мамо Кенга , голямата ми дъщеря акаше на 5- 7 дена . Нормално , меко , голямо количество . Само на кърма до 6- мес .
Не съм се тревожела ни най-малко за това ( а то трая около месец и се регулира от само себе си ) , защото акото не беше твърдо , детето не показваше дискомфорт , наддаваше прекрасно .
А ето после малката ми - по сумата и пъти НА ДЕН си акаше това дете , хранено и гледано по същия начин . Когато я захраних след 6 -тия месец , се е случвало да пропусне по 1 ден , но много рякдо .
Та така , никой не казва че всички кърмени са така или онака , моля те . И тази тема за """ запека """" е тооооолкова обсъждана , просто мисля че сме си казали всичко по въпроса . Макар и по-отдавна .

# 24
  • Мнения: 210
Пак старата песен пита човека нещо а се започва един безсмислен спор. Аз ще кажа че според мен е по добре да пробваш с Дуфалак и Фризовом щом лекари тека са ти казали. При нас фризовома имаше голям ефект когато стана на 6 месеца и минах на фризомел започнаха проблемите със запека. Давам сокове но няма особен ефект - първият път действа и после трябва да търся нещо друго /само да кажа че осван круша, слива, грозде и киви ефект има и червеното цвекло/. Овесената вода напоследак я отричат защото има глутен в нея. А и няма особен резултат. Ако решиш да даваш сокове по добре е да ги даваш сутрин към 6 тогава организма е предразположен към освобождаване на червата.
Аз като не се справя със нищо друго давам една лъжица течен парафин нашият педиатър каза че няма проблем но аз малко се притеснявам така че ако искаш преди да дадеш питаи първо педиатъра или гастроентеролога си.

# 25
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Eva
само да добавя, че това явление може и да се среща при изкуствно хранените бебета. В квартала имахме единтакъв случай. бебто акаше веднъж на пет дни. Какво ли не му даваша майката, тачак и кърма му давах аз помалко. И накрая се разбра,че то просто усвоява хранта повече и беше като часовник, на пет дни и опа кюфте съвсем нормално като каша. Та определено запек е когато акото е трвърдо и сухо.

Героите сме аз и Ники Laughing Само да допълня че изобщо не го е болял корем или да се е мъчел и акото беше кашесто.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: kozlyo
А тоя мегаколон как го доказаха,правиха ли някакви изследвания?


Съмненията бяха за мегаколон, на за щастие се отхвърлиха. Това е много сериозно заболяване на дебелото черво, при коята в част от дебелото черво няма нервни окончания и следователно не може да функционира добре или изобщо. Тази част се отстранява с операция,червото се вади през корема с торбичка..., абе въобще гадна работа, няма да навлизам в подробности. Доколкото разбрах този порблем се вижда от раждането или поне детето има проблеми с изхождането от раждането. При него определено има дискомфорт, коремът е твърд и подут, изпражненята са твърди, едва ли не като дърдонки.Детето определено няма здрав вид и добр тонус. Понякога това заболяване е съпроводено с периодично изжоднане на меки изпражнения, а твърдите просто се "задръствали". Ами това ми беше обяснено с две-три думи.
Искам само да кажа, че за този случай ми подчертаха специално, че "Не винаги запекът е физиологичен". А между другото запек наричат и всяко състояние, независимо от вида на изпражненията/меки и кашави/, при което няма редовна дефекация.
Аз също си мислих, че сме започнали да усвояваме храната по-добре и напълно/има много статии по-въпроса/, но след като пробвах с термометър два пъти, Дуфалак, промяна на моя хранителен режим, Али не се изака, а дискомфортът продължаваше. Когато плъцкаше или се напъваше, плачеше или по-точно крещеше.От редките изхождания се оказа ,че намалява драстично и апетитът й, с което започваше да наддава по-малко. Затова и педито мислеше, че кърмата не ми стига.Не че не стигаше, просто детето нямаше никакво желание да яде.
Иначе различават и нещо наречено като "фалшив запек", наистина когато папота не стига.
Плаках два дни, не исках нито болница, нито клизми. Оказа се, че след клизмите детето се почувства като "ново", започна доста по-добре да се храни, спеше си спокойно. А по това, което излезе от клизмите, нямам и грам съмнение, че не се касае за напълно усвояване на млякото. Искам само да допълня , че клизмите не са толкова страшни колкото си мислех, че ги понесе съвсем нормално и спокойно.
Засега давам по някоя мерителна лъжичка Фризовом веднъж дневно, Дуфалак не съм давала от два дена вече. Засега си акаме, може да не е всеки ден, но на два дни задължително. И си се чувства добре.
Но продължавам да мисля за тия сокове.

# 27
  • Мнения: 455
Можеш да даваш предимно сокове от круша или сливи. Мoят син се запичаше от морковените и ябълкови сокове. Аз давах най-редовно чай Blevit L, защото моят син така и не проака сам докато не почнах да му давам плодовите пюрета. Дотогава спасението беше само чаят. Не е имал колики от него.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Добре е, че Фризовома и Дуфалака действат. Можеш въпреки това да промениш и твоята диета, така комбинацията от двете ще действа още по-добре на перисталктиката на бебка Simple Smile
Леко акане Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 845
А този чай има ли байка в него -Blevit L?Защото проявяваме май алергия към тази лайка? И кде го има в аптеките или в детските магазини?

Иначе вече хапвам повече овесени ядки, киви, смокини. А друго какво? Ама да не започна да стоя аз в тоалетната постоянно, че не знам как ще се справим с кърменето на престола  Laughing  Laughing  Laughing ?
 Забравих да кажа, че всички бяха единодушни, че задължително трябва да се хапва малко супичка през деня и да се избягват само сухите храни, от типа филия хляб с парче салам и кашкавал, щот нямам време.

Общи условия

Активация на акаунт