Където мина - трева не никне...

  • 20 200
  • 212
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 759
  Форумки, ако не ви затруднява, бехте ли го превели,  моля.
              Английския ми е ужасен, но ако някой не ме изпревари до утре - ще се пробвам.
              eliss, мерси за инфото   bouquet.

# 76
  • Мнения: 4 585
А когато ходя след мъжа ми и децата и гася лампите и спирам водата, те си мислят, че съм скръндзава! Има ли правда на този свят???!!!

  У нас аз гася. Те си мислят, че съм скръндза, аз почвам да допускам, че са прави. Мисля, че съм намерил решение за лампите в коридора, терасата и кухнята. Има датчици за движение, в магазините за ел. матириали. Купих един, но ще го монтирам в събота. Около 15лв, но те се възвръщат от икономия на ел. енергия.
    Има една регулировка за това колко секунди след като не долавя движение да угасне лампата
    И втора - над каква осветеност изобщо да не я светва, след като засече движение.
                        Може да го монтира всеки уважаващ себе си ел. техник.

# 77
  • Мнения: 2 759
               Wolf, с удоволствие ще науча повече за тия датчици - искааам. Как се казват точно?   bouquet.

# 78
  • Мнения: 4 585
Като го монтирам, тогава. Пиша на тъмно, глутницата спи. Стисната си. Не можеш да спиш, инфлацията пазиш, да не гризе кинтите.
     Честит празвик, мечо.

# 79
  • Мнения: 2 759
Като го монтирам, тогава. Пиша на тъмно, глутницата спи. Стисната си. Не можеш да спиш, инфлацията пазиш, да не гризе кинтите.
     Честит празвик, мечо.
             Еха, мерси, много беше бърз  Flushed. Честито на всички   bouquet!
             Колкото до датчиците - ще чакам, имам достатъчно време. Аз съвсем не съм толкова възрастна, колкото консервативна  Mr. Green.

# 80
  • Мнения: 4 555
Купих един, но ще го монтирам в събота. Около 15лв, но те се възвръщат от икономия на ел. енергия.
    Има една регулировка за това колко секунди след като не долавя движение да угасне лампата
    И втора - над каква осветеност изобщо да не я светва, след като засече движение.
                        Може да го монтира всеки уважаващ себе си ел. техник.
Баща ми е сложил такова нещо у тях. Много е удобно Peace

# 81
  • Мнения: 667
...
Скоро и до вас ще стигне разделното събиране на боклук, но няма как да стане толкова бързо. Проблемът е главно в мисленето на хората. Да бъдат убедени, че има смисъл да си направят труда. А това е не само трудно, а направо невъзможно, особено за някои хора.
....

Убеждаването става с глоби, поне това съм видяла в чужбина. Но тук и това няма да помогне.


....
Всяка година си изкарваме лятната отпуска на диво къмпиране. Имаме възможност и за хотели, но не, благодаря. Тази година бяхме една седмица и на хотел, заради малката, но: удобство за нея ли е един претъкпан плаж с фасове, пластмасови чаши от бира и опаковки от сладолед на всеки милиметър?
Къмпираме на пуст плаж, където се научих да ценя тока и водата. Събираме се около 40 човека, но когато си тръгваме, от нас не остава и следа. Боклук не сме оставили след себе си. Всичко, до последната пластмасова бирена бутилка, се опакова в предварително купени за това черни пликове, и се изхвърля в близкото село.... Така че, поне малко, се чувстваме като осъзнати (по отношение съдбата на нашата планета) хора.... изобщо, ама изобщо не е трудно.... само малко мисъл трябва.
Поздравявам ви за това. До сега само баща ми съм виждала да почиства след себе си.
На юг от Бургас от година на година плажовете стават все по-мръсни, някои са замирисали на тоалетна от диво къмпиращи.  Стана ми интересно къде е вашето местенце - и аз не оставам боклук след себе си. Горда съм, че научих на това и дъщеря си.

Съзнанието се променя трудно. Навиците още по-трудно.
Може би подобни клипове, давани по телевизията, биха помогнали донякъде, но преди всичко и  политиката на държавата.

# 82
  • Мнения: 4 555
Цитат
но преди всичко и  политиката на държавата
Точно така, държавата трябва да подхване кампанията за промяната в мисленето, иначе от самосебе си няма да стане.
С глоби хората на много неща се научават. Проблемът при нас е в тези, които налагат глобите. Понеже уж има правила за движение по пътищата и съответните санкции за неспазването им, но мерките са толкова кекави, че не водят до нищо.

# 83
  • Мнения: 2 070
Не глоби, политика на държавата трябва да стане. Като в Австралия да стане - там забраниха старите крушки и има кампания за замянта им с енергоспестяващи. Все пак 80% спестени не е малко. Мен пък никой не ме приема за стисната вкъщи, разбират ме като одя да гася след тях, свекървата ми се чуди де, за нея вс е пари, има ли ги, все и едно дали лампата ще свети цял ден...
В Русия също има сериозна кампания за замяна на старите крушки. На билборди.

# 84
# 85
  • Мнения: 4 585
   За пръв път видях отношение към природата, което ми направи силно впечатление през 1981г. Три студентки ме помъкнаха на екскурзионно от Самоков до Мелник. Ами хората не оставяха абсолютно никакви следи след себе си. Опаковки от бонбони, фасове, всичко си носеха в кутийка някаква до следващата хижа. Или хората, излизайки в планината стават други, или в планината ходят само качествени хора. Много ми хареса.
    Датчиците са:
  Сензор на движение 180 градуса ъглови. Подходящ е за монтиране на стена. Много ми е удобно до ключа, но ще е в обсега на детски пръстчета. Има две регулировки. Едната е за време, през което ако не засече движение, изключва. Другата е за осветеност. Регулира от колко светло нагоре да не светва изобщо. Тази екстра в едното крайно положение е изключена, т.е. може да светва винаги.
  Сензор за движение на 360 гр. За мотниране на таван. Има само първата регулировка. Т е управлението на лампата трябва да мине и през ключа, сутрин да изключвате, да не светва през деня.
  Подходящи са и за охрана, например нахлуване нощем през терасата. Вместо лампа да управлява сирена за 220в.

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 13:11 от Wolf

# 86
  • Мнения: 2 759
               Супер  Peace. А и това за терасата си е идейка   bouquet. Уви, още не съм седнала да превеждам правилата. Надявам се да ми простиш - на любовни терзания се дължи  Heart Eyes - не ме свърта нещо днес...

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ей сега ще ви пусна още неща. Само да изровя.

Ето: От Горичка е: Зеленият жокер на сп.Едно - ще го получи всеки, който си купи списание или си го изтегли / pdf e / от тук. Нещо като инструкции, книжка за зелен лайфстайл. Ей много ме дразни тоя израз. Колко сме модиерни...  Sick

http://www.gorichka.bg/index.php?p=11&id=191&ss_PixelFlo … 1f094341a226e896c


Това го открих наскоро .......

.....някои неща не ми харесват ....първо пише да не си даваме дрехите на химическо, защото химикалите са вредни, а после да купуваме дрехи втора употреба, но нищо не пише, че тези  дрехи са минали през химическо чистене ..... някои неща ме дразнят

# 88
  • Мнения: 4 164
           Мисля, че трябва да се поработи върху самосъзнанието, и всеки сам да започне да прави нещо. Малко ленински звучи, но си е така Peace.
Напълно те подкрепям.Земята е нашият дом и ние трябва да я пазим. Praynig Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 2 162
               Супер  Peace. А и това за терасата си е идейка   bouquet. Уви, още не съм седнала да превеждам правилата. Надявам се да ми простиш - на любовни терзания се дължи  Heart Eyes - не ме свърта нещо днес...

Ако искаш, можем да си ги разделим. Казвай от кой до кой брой ще превеждаш ти, а аз ще взема следващите/предишните. Peace

Общи условия

Активация на акаунт