Оладии

  • 10 439
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Сърфирайки из кулинарните сайтове, попаднах на един нов за мен руски готварски форум. Видях тази лесна за изпълнение рецепта и я направих.  Simple Smile

Продукти:

1 яйце
1 кофичка кисело мляко
2 суп.лъж. захар
2 суп.лъж. разтопено масло (маргарин)
1/4 ч.л сол
1/4 ч.л сода
ванилия
бакпулвер
1 чаша брашно

Първо разбих яйцето със захарта, добавих разтопеното масло, киселото мляко и ванилията, сол.

В отделна купа се пресяват брашното заедно със содата и бакпулвера.

Накрая двете смеси се смесват внимателно, не трябва да се бърка много, а само леко да се разбърка, за да се смесят съставките.

Пържи се в олио. Отгоре се поръсват с пудра захар.

Получиха се много мекички, детето ги емна, аз също нагъвам.  Crazy

Ето снимка, на която пудрата-захар се е стопила вече:  Rolling Eyes http://www.snimka.bg/album.php?album_id=49152&photo=7

# 1
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil
това е доста икономично
Simple Smile  сподели вкусни ли станаха?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ами то това не са ли бухти?

# 3
  • Мнения: 6 461
Като гледам изглеждат доста вкусни .
Ще ги пробвам задължително.
Благодаря за рецептата
  bouquet

# 4
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Правила съм ги, хубави са,.. но поемат много олио Rolling Eyes

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.php?t=2734

http://www.gotvetesmen.com/recipes/sources/Mishelle/recipe_166.php

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 19:30 от Eli===

# 5
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Така е, наистина поемат много олио, но са много вкусни. Майка ми е рускиня и ги е правила много пъти. Не знам дали рецептата е същата, но на майка ми изглеждат по абсолютно същия начин като тези на Киса. Ние си им викаме бухти.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 789


Simple Smile  сподели вкусни ли станаха?

Много мекички и пухкави се получиха.  Simple Smile

Аз и преди съм правила, но без рецепта, каквото имам под ръка, това слагах. Не знам къде е тайната при тези, но старите ми бяха като подметки и безвкусни.  Confused

# 7
  • Мнения: 4 380
Ами то това не са ли бухти?

СА. Оладьите си имат точен превод и той е БУХТИ. Нямаше нужда да ходиш в руски форуми за това.

За да не поемат много олио, правете тестото възможно по-гъсто.

# 8
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Баба ми си им викаше тиганички. Незнам дали точно същите продукти се използваха (била съм малка), но на външен вид е това.

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Баба ми си им викаше тиганички.
Аха, това са си точно тиганички Peace. Правя ги често, когато ни се прияде нещо сладичко /вървят и със сиренце/, а нямам кой знай колко продукти или пък време.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 366
Много благодаря за рецептата.
Баба ги правеше и им викаше лаланги Joy, но вече не я помни , а аз много ги обичам.

# 11
  • Мнения: 1 546
Много благодаря за рецептата!Баба ми (която е рускиня) ги прави и винаги си облизвам пръстите!Дано и аз да ги докарам.
П.П.Тя им вика Аладии, което предполгама е защото о-то се произнася а... newsm78

# 12
  • Мнения: 22 867
Ами то това не са ли бухти?

СА. Оладьите си имат точен превод и той е БУХТИ. Нямаше нужда да ходиш в руски форуми за това.

За да не поемат много олио, правете тестото възможно по-гъсто.

Само една малка забележка! Оладьите наистина си имат точен превод и той е ТИГАНИЦИ, а не БУХТИ. Българските бухти са точно по-бухнали, а не такива плоски. Иначе, всеки може да си ги нарича както си иска.
Ето една тема за бухти!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Баба ми пък им викаше "акатми" - с ударение на "И"  Joy

Тиганици - все едно нещо се тегли, а тези "оладьи" се сипват с лъжица в тигана.  newsm78

# 14
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Баба ми пък им викаше "акатми" - с ударение на "И"  Joy

Тиганици - все едно нещо се тегли, а тези "оладьи" се сипват с лъжица в тигана.  newsm78

Тиганици идва от тиган - правят се в тиган, а не да речем на сач.

Общи условия

Активация на акаунт