И аз за цвят на стени, ама на детската ...

  • 25 870
  • 162
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Южна, малка и топла е. Обзавеждането ще е оранж пастел + корпуси от бреза ( много светло дърво) Подът е ламинат череша вратата тоже.
Какви да са стените, дизайнерът предолжи зелено в 1 или два нюанса, в италианските сайтове също приобладават такива комбанации, ама да питам и вас.
Сега е с едни много бледо зелени тапети и стои добре. Мислех си и за някакав по-светъл оранж + ванилия  или два цвята оранж  или бледо жълто  Confused Confused Confused Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes и нали знаете една патка мислила..... получавам вече разчетворение на личността.
А дали ще стои добре някакъв ярък цветен акцент на комина. В същата гама като останалите стени , ама мнооооооого ярко. Все пак е детска  Mr. Green.

# 1
  • Мнения: 4 473
Стаята, в която спим с Гери и предстои да се превърне в детска, е в розово цялата Mr. Green - и стените и тавана един цвят Crazy. Като влезеш и те лъха на... розово Laughing. Мебелите са кът, има един гардероб и една ракла - светло дърво (не знам какво точно). Не се връзва Rolling Eyes Определено не бих избрала мебели в този цвят.
Важно е кой точно нюанс на оранж е при теб newsm78 Виждала съм комбинация на оранж със светло сиво - стои перфектно, но пък за детска Confused при това на момиченца знам ли, май не е подходящо. А пък понеже съм пристрастна, бих пробвала с небесносиньо/морско или млечнолилав цвят Thinking

# 2
  • Мнения: 2 125
Оранж и ванилия според мен ще стои много добре, а комина можеш да го направиш една или две идеи по-тъмен от ванилията или една-две идей по-светъл оранж. Можеш и да лепнеш фриз. Сега поне има такъв избир, че ум да ти зайде  Peace.

ето една цветова таблица

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 6 522
Миленика, зная го това. даже дизайнерът е брат на една от нашите мами. Mr. Green Mr. Green Mr. Green и аз имах идея да ползвам услугите му... но, това е друга тема. това не  ми помага особено за стените - там или са бели или повтарят цветовете на мебелите, а на мен не ми се нрави особено.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 6 039
ако пуснеш снимка с цветовете в стаята, ще е по- лесно
аз лично бих била по- смела, оранжевото и беж ги изключвам  лично за себе си. Малко като боза ще стане, нищо интересно и атрактивно

децата момиченца ли са?

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
ей Маленна, бог да те поживи. Надявах твоето включване - момичета са да.
май последно налитам на зеленото  Crazy Crazy Crazy.
 още не са готови мебелите и няма как да пусна цветовете  Sad
нещо такова е:
http://www.faer.it/ пфу не мога да го пейстна. от детските стр 5,6,7

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 23:42 от bibi

# 7
  • Мнения: 6 039
ей Маленна, бог да те поживи. Надявах твоето включване - момичета са да.

дай Боже  Joy
3  седмици съм болна, вече загубих надежда  Joy



ако това са цветовете като на снимките - супер
но това зелено определено е едно заглушаване, подходящо за по-младежка стая
на такива момичета, като твоите, веднага бих направила комбинация с цикламено и една стена в разноцветно райе
можеш да купиш тапет от Бриколаж, има няколко подходящи райета, на бяла основа с преобладаващо цикламено и  загадващо оранжево, което да се върже с мебелите

една стена бих направила наситено цикламен-лилаво, на което бих закачила снимки, картини в оранжеви и зелени рамки
като аксесоари в стаята - оттук нататък, можеш да купиш или ушиеш зелена и цикламена възглавници или столове - круши

охх,, много се отплеснах

# 8
  • Мнения: 6 039
смятам, че детсата стая трябва да е детска, а не стилна,
ако експериментирате и накарате децата да се спрат на опредлени цветове, никога няма да подберат цветове, които да си "отиват" според общоприетите понятия

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
Маленна, първия път като ти прочетох поста Shocked Shocked Shocked, после го прочетох още няколко пъти и започнах да си го представям (първоначалният ми замисъл беше зелено  с цикламено, но  за мебелите, ама така и  не намерих кой да ги изработи http://promo.ntv.ru/programs/family/kv/index.jsp?part=Archive&am … id=25049&pn=7 - по това бях полудяла в дясно), зелените аксесоари и акценти ги имам. Остават райетата и цикламеното  Peace Peace Peace Отивам за разглеждам бои и тапети  Grinning Grinning Grinning.
Благодаря за идеята - ще имам да черпя Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
Купеи тези тапети http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=101476 ама не можах да се преборя за цикламеното. избрахме стените да са в двата цвятана най-широкото райе Rolling Eyes.
Идеята ми е райето да е на стената с/у прозореца, тъмно розовото да е на стената, на която е прозореца, а двете срещуположни стени да са светло розови. или пък райето да е вдясно а двете светло розови да са една до друга . взех и едни фриз на калинки: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2107478 за който нямам още точна идея, но стои удудващо добре на райето.
Маленна, знаеш как да вдъхновяваш хората ейййй Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 1 893
Много добре изглеждат, bibi. Надявам се после да видим снимки и на стаята.

# 12
  • Мнения: 3 211
Биби, много ми харесаха тези тапети и много ще се вържат за нашата детска, която първо боядисахме розова, а после направихме мебелите оранжево и ванилия и ВЪОБщЕ не се вързва, може би ако сложа на едната стена, такъв тапет  Thinking
Мислех по принцип да пребоядисваме всички стени в различни цветове, но този тапет може временно да оправи нещата.
В момента нямам снимки да покажа, като се събуди Габи ще снимам.
Да използвам темата на Биби и аз за съвет

# 13
  • София
  • Мнения: 6 522
снимай да видим, моля  Grinning

# 14
  • Мнения: 216
аз съм за жълто и синьо, но с черешата като се замисля хич не върви;  може би жълто и оранжево ще светне в добра комбинация за теб. опитай как ще стои тук
sorry, късно видях, че почти си се преборила с дилемата Peace само да те дообъркам: защо не ползваш готините фризчета на височина около метър и малко, под тях файските тапетчета и нагоре да боядисаш розовко, така ще имаш възможност да оперкаш срещулежащите стени в зеленко Peace

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 19:47 от winkeydee

Общи условия

Активация на акаунт